Kauno ledo rūmuose atidarytas vakcinavimo nuo COVID-19 centras

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2021-02-26
Naujai pastatytuose Kauno ledo rūmuose pradėjo veikti vakcinavimo nuo COVID-19 centras: čia šiuo metu skiepijami vyresni nei 80 metų amžiaus kauniečiai.
Kauno ledo rūmuose atidarytas vakcinavimo nuo COVID-19 centras

Greta „Girstučio“ komplekso, Kovo 11-osios g. 26, esantys naujai pastatyti ledo rūmai dėl pandemijos oficialiai atidaryti kol kas nebuvo. Šiuo metu į juos lydimi artimųjų ar savarankiškai atvyksta garbaus amžiaus miestiečiai: jie pasitinkami prie įėjimo ir nukreipiami užpildyti reikiamų dokumentų – klausimynų bei sutikimo formų. Susitvarkiusieji dokumentus internetu iš karto keliauja arenos aikščių link, kuriose vietoj ledo šiuo metu įrengtos skiepijimo kabinos.
Iš karto po skiepų gyventojai nukreipiami į 170 vietų stebėjimo salę, kurioje privalo praleisti bent 15 minučių. Saugiais atstumais sėdinčius pacientus po skiepų procedūros prižiūri budintys Greitosios medicinos pagalbos medikai.
 
Pasak Kauno poliklinikos vadovo Pauliaus Kibišos, atverti vakcinavimo centrą ledo rūmuose nuspręsta sulaukus žinių apie tai, jog pristatomi vakcinų kiekiai artimiausiu metu ženkliai augs, todėl Kauno centrinis paštas, kuriame buvo skiepijama iki šiol, tapo per ankštas.
„Šiai dienai Kaune yra paskiepyta apie 2,5 proc. populiacijos. Jeigu mes laukiame ir norime turėti bent 70 proc. populiacijos, aišku, kad skiepijimo apimtis reikia kaip įmanoma didinti. Galiu pasakyti, kad šį tikslą, 70 proc. populiacijos, šiose patalpose su mūsų turimais galingumais, galima įvykdyti per 85 dienas“, – žurnalistams penktadienį sakė Kauno poliklinikos vadovais.

 
Per dieną – iki 10 tūkst. paskiepytųjų
P. Kibišos teigimu, turint pakankamai vakcinų ir paleidus skiepijimo procesą visu pajėgumu, per dieną čia būtų galima paskiepyti 4-6 tūkst. žmonių, o jeigu į procesą įsijungtų ir privačios poliklinikos – iki 10 tūkstančių.
Vis dėlto, kada pavyks pasiekti tokias skiepijimo apimtis ir kada galėtų būti baigti skiepyti vyriausi kauniečiai kol kas nėra žinoma, nes tai priklauso nuo vakcinų tiekimo.
Su privačiomis poliklinikomis šiuo metu yra derinamasi ir jos linkusios įsijungti į skiepijimo procesą. Kauno poliklinika skiepija tiek savo, tiek privačių įstaigų pacientus.
 
Vakcinacijos centre nuolat dirbs Kauno miesto poliklinikos suburta komanda iš 20 gydytojų, 40 slaugytojų ir apie dešimt žmonių kito personalo. 
Pasak P. Kibišos, įvertinus, jog ilgiausiai trunkanti proceso dalis yra pats skiepijimo procesas, kai slaugytoja priima pacientą, Kauno vakcinavimo centre viena slaugytoja vienu metu aptarnaus pacientus dviejose kabinose.
„Tokiu būdu mes padarome žymiai didesnį pralaidumą“, – sakė P. Kibiša.
Vakcinavimo centre taip pat realiu laiku stebimas visas procesas: administratoriai gali stebėti, kiek pacientų laukia eilėje, kiek laiko trunka kiekvieną žmogų aptarnauti. Atsižvelgiant į šiuos duomenis, galima paskirstyti personalą ir planuoti darbus.

 
Šiuo metu rūmuose veikia 16 kabinų, kitą savaitę jų skaičius padvigubės.
Iki šiol vakcinacija vyko Kauno centrinio pašto rūmuose, prie jų neretai nusidriekdavo skiepytis atvykusiųjų eilės. Atidarius vakcinavimo centrą ledo rūmuose, centriniame pašte vakcinacija nebevyks, ją šiose patalpose būtų svarstoma atnaujinti tuo atveju, jeigu vienu metu prisireiktų paskiepyti itin didelį kiekį žmonių.
 
Procesą apsunkina dvejojantieji

Pasak poliklinikos atstovų, procesą kiek apsunkina žmonės, kurie dvejoja dėl skiepų: užsiregistravę neatvyksta, o vėliau persigalvoja ir vėl stoja į eilę. Nors jie tokią teisę turi, skiepijimo proceso koordinatoriai prašo gyventojų nesiblaškyti.
„Labai kviestume visus aktyviai ir drąsiai registruotis ir skiepytis ir, priėmus sprendimą, mums būtų žymiai lengviau dirbti ir žymiai greičiau procesas vyktų, jeigu sprendimas nebesikeistų“, – pabrėžė P. Kibiša.
 
Tokių atvejų, jų teigimu, pasitaiko tarp pedagogų: jų, iš nepilnų 5 tūkstančių, kurie buvo numatyti vakcinuoti, šiuo metu paskiepyta apie 4 tūkstančiai, dalis atsisakiusiųjų grįžta.
„Mokytojai, kurie anksčiau atsisakė skiepytis, šiuo metu patys aktyviai domisi ir registruojasi į vakcinavimą“, – sakė Kauno poliklinikos skiepijimo koordinatorius Justinas Dzidzevičius.
Jo duomenimis, iš maždaug 30 procentų nepasiskiepijusių prioritetinių grupių žmonių apie pusė domisi galimybe pasiskiepyti.
 
„Mes matome, kad pradžioje turėjome daugiau atsisakiusių pedagogų, dabar kiekvieną dieną atsiranda vis dar norinčių vakcinuotis ir manau, kad ta situacija juda pakankamai sklandžiai“, – sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.
Dainavos mikrorajone, „Girstučio“ baseino kaimynystėje įsikūrę Kauno ledo rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu, o automobiliu atvykstantiems kauniečiams paruošta 100 vietų stovėjimo aikštelė. Sunkiau judantiems senjorams yra skirtas vežimėlis, be to, į sales galima patekti liftu. 
7,5 tūkst. kvadratinių metrų plote gyventojų srautai proporcingai išskirstomi ir nesimaišo tarpusavyje. Į vakcinavimo centrą kauniečiai patenka per vieną įėjimą, o išvyksta kitu. Orientuotis lankytojams padeda Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica