Kauno kolegijos Medicinos fakultetas: laiko ir patirties patikrintos studijos

www.lsveikata.lt
2021-05-03
Kauno kolegijos Medicinos fakultete (KK MF) siūlomos laiko ir patirties patikrintos studijos, realizuojamos studijų programos patenka tarp geriausių Lietuvos kolegijose sveikatos priežiūros specialistų rengimui skirtų programų. Tai pasiekti padėjo ne tik ilgametė ir istoriškai reikšminga institucijos patirtis, bet ir nuolatinės plėtros bei pažangos siekis. Fakultete būsimi sveikatos priežiūros specialistai rengiami moderniose edukacinėse aplinkose, pažangia, šiuolaikine įranga ir priemonėmis aprūpintose laboratorijose, praktinių įgūdžių ugdymui skirtuose specializuotose auditorijose ir kabinetuose.
Kauno kolegijos Medicinos fakultetas: laiko ir patirties patikrintos studijos

Studijų programos
KK MF realizuojama 13 studijų programų:
Akušerija,
Bendrosios praktikos slauga,
Dietetika,
Farmakotechnika,
Biomedicinos diagnostika,
Radiologija,
Ergoterapija,
Kineziterapija,
Burnos higiena,

Dantų technologija,
Odontologinė priežiūra,
Kosmetologija,
Socialinis darbas.
 
KK MF – seniausia buvusi Kauno medicinos mokykla, turi kuo džiaugtis ir didžiuotis:
100 metų sveikatos priežiūros specialistų rengimo tradicijos ir patirtis.
Parengta daugiau nei 34 tūkst. įvairių kvalifikacijų sveikatos priežiūros specialistų ir socialinių darbuotojų.
13 studijų programų.
Apie 1900 studentų.
Kasmet išleidžiama apie 500 absolventų.
Į darbo rinką orientuotas mokymas
Didesnė dalis studijas realizuojančių dėstytojų – praktikai, kurie studentams teorinių žinių perdavimą paįvairina realiais praktinio darbo pavyzdžiais. Tai ne tik didina studijų patrauklumą, bet ir padeda užtikrinti teorijos bei praktikos dermę, studijų atitikimą rinkos poreikiams.
Fakultete rengiami aukštos kvalifikacijos Europos standartus atitinkantys sveikatos priežiūros specialistai, galintys sėkmingai konkuruoti ir prisitaikyti prie besikeičiančių darbo rinkos sąlygų bei visuomenės poreikių.
 
„Studijas Medicinos fakultete renkasi motyvuoti, gabūs ir reiklūs studentai. Stebėdami mūsų absolventų profesinę karjerą, džiaugiamės, kad jie po studijų gana greitai ir nesunkiai randa darbo vietą. Didžioji jų dalis jį renkasi pagal įgytą specialybę. Darbdaviai taip pat džiaugiasi fakultete parengtais specialistais, ypač vertinamos studijų metais jų įgytos praktinės profesinės veiklos žinios“, – sako fakulteto dekanas gydytojas Julius Dovydaitis.
 
Didelis dėmesys skiriamas studijų kokybei, kurią stengiamasi gerinti pasitelkiant įvairias priemones. Dėstytojų vykdomi profesinės veiklos, specialistų poreikių tyrimai, taip pat kryptingo bendradarbiavimo dėka gaunamas nuolatinis grįžtamasis ryšys iš sveikatos priežiūros, socialines paslaugas teikiančių institucijų, darbdavių, socialinių partnerių leidžia užtikrinti studijų programų sąsajas su darbo rinkos poreikiais, planuoti kryptingą studijų turinio atnaujinimą ir kaitą. Į studijų kokybės gerinimo procesus įtraukiami ir studentai, klausiama jų nuomonės dėl studijų organizavimo, dalykų turinio, dėstymo ir kitų su studijomis susijusių klausimų.


 
Praktika grįstos studijos
Išskirtinis dėmesys rengiant sveikatos ir socialinio darbo specialistus skiriamas praktinėms žinioms bei įgūdžiams. Jie ugdomi laboratorijose, specializuotuose kabinetuose bei realiose profesinės veiklos vietose. Fakultetas bendradarbiauja su daugiau nei 200 Lietuvos asmens sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų, kurios studentams suteikia galimybes atlikti praktikas.
 
Vadovo praktiniam mokymui Donato Gužausko teigimu, dėl sveikatos mokslo krypčių studijų realizavimo specifiškumo praktinis mokymas vyksta socialinės partnerystės principu. Studentai profesinės veiklos praktikas atlieka ne tik Kauno miesto, bet ir kitose Lietuvos asmens sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigose, užsienio šalių institucijose. Studentų praktikų realiose profesinės veiklos vietose kokybę užtikrinti padeda ir joms vadovauja fakultete parengti praktikų vadovai-mentoriai.

 
Komentarai
KK MF dekanas gydytojas Julius Dovydaitis:

- Profesinė veikla sveikatos priežiūros ar socialinio darbo srityje – tai tarnystė žmogui ir visuomenei, kuri, neabejotinai, pašaukimo vedamam specialistui gali ne tik padėti realizuoti savo profesines ambicijas, bet ir patirti gyvenimo prasmės pojūtį.
Fakultetas suteikia tarptautinį pripažinimą turinčias profesines kvalifikacijas. Studijos sveikatos priežiūros ir socialinio darbo srityse suteikia žinių bei vertingos profesinės patirties, reikalingos visuomenės sveikatos poreikiams tenkinti, pokyčiams socialinėje aplinkoje realizuoti.
Fakultete dirba nebijantys iššūkių, atviri naujovėms, ambicingi ir kūrybingi dėstytojai, kurie studentams atiduoda didžiausią savo turtą – sukauptas žinias ir patirtį. Žinių, požiūrių ir profesinės patirties mainai – vienas svarbiausių mūsų fakulteto vertybių bei stiprybių.

 
KK MF prodekanė dr. Lijana Navickienė:

- Fakultete greta pagrindinės studijų veiklos aktyviai vykdomos ir įvairios kitos veiklos. Dėstytojai aktyviai dalyvauja projektuose, vykdo tyrimus, organizuoja konferencijas, specialistų ir plačiosios visuomenės švietimui skirtus edukacinius bei informacinius renginius, įvairias sveikatinimo, savanoriškos veiklos iniciatyvas. Studentai taip pat kviečiami ir skatinami įsitraukti į šias veiklas, tokiu būdu sudarant jiems galimybes mokytis, stiprinti tam tikrus asmeninius ir dažnu atveju profesinius įgūdžius peržengiant studijoms įprastas edukacines aplinkas.
Mūsų studentai išties motyvuoti, smalsūs, noriai dalyvauja įvairiose papildomose veiklose, supranta jų teikiamą pridėtinę vertę, kuri gali būti matuojama ne tik asmeniniu, bet ir instituciniu lygmeniu – užtikrinamas bendradarbiavimo su ilgalaikiais socialiniais partneriais tęstinumas, užmezgami ir plėtojami nauji tarpinstituciniai ryšiai, stiprinamas fakulteto, o kartu ir visos kolegijos, kaip socialiai atsakingos organizacijos, įvaizdis.

 
Absolventų atsiliepimai
Katažyna Makevič
Akušerijos studijų programos absolventė

- Baigiau akušerijos studijas Kauno kolegijoje galiu teigti, jog jos yra ypatingos tuo, kad mokslo metais daug dėmesio skiriama ne tik teorinėms žinioms, tačiau ir praktikiniams įgūdžiams ugdyti įvairiose Lietuvos miestų ligoninėse.  Kauno kolegijos Medicinos fakultetas – puiki vieta ieškantiems savęs medicinos srityje. 
 
Giedrė Girdžiūtė 
Odontologinės priežiūros ir burnos higienos studijų programų absolventė

- Burnos sveikatos srities studijas Medicinos fakultete pasirinkau dėl aukštos studijų kokybės, bendradarbiavimo tarp studento ir dėstytojo, tarptautinių galimybių ir praktinių įgūdžių. Renovuota ir atnaujinta mokymosi bazė, kompetentingi dėstytojai, speciali įranga praktiniams įgūdžiams gerinti – visa tai atitiko mano lūkesčiusDėstytojai čia užima svarbų vaidmenį ir iki dabar nuoširdus ačiū jiems už skirtą laiką, pamokas.
 
Vita Šuliokienė
Bendrosios praktikos slaugos studijų programos absolventė

- Studijuodama turėjau išskirtinę galimybę pažinti talentingus, atsidavusius Kauno kolegijos dėstytojus, kurie padėdavo  neskaičiuodami laiko bei jėgų. Studentams  suteikiamos  galimybės atlikti mokomąsias praktikas didžiausiose klinikose Baltijos šalyse: Kauno klinikose, LSMU Kauno ligoninėje ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose šalyje. Šios studijos  – išskirtinis pasirinkimas studentams dėl profesionalių dėstytojų komandos bei  teorinio ir praktinio parengimo didžiausiose sveikatos priežiūros įstaigose.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica