Kaunas suteikė patalpas saviizoliacijai keturiems asmenims, stebi nesilaikančius karantino

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2020-03-16
Kauno savivaldybė suteikė patalpas saviizoliuotis keturiems iš užsienio atvykusiems asmenims, stebi, kaip mieste laikomasi karantino reikalavimų.
Kaunas suteikė patalpas saviizoliacijai keturiems asmenims, stebi nesilaikančius karantino
P.Keras

„Keturios patalpos užimtos, tai yra keturi žmonės“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.
Savivaldybės atstovai neviešina, kur yra asmenų saviizoliacijai numatytos patalpos.
„Jos yra keliose vietose šiuo metu ir konkrečių vietų tikrai negalime įvardinti“, – sakė P.Keras.

Taip pat savivaldybė ėmėsi tikrinti, kaip laikomasi pirmadienį paskelbto karantino.
 
„Vykdome intensyvią kontrolę, kaip laikomasi karantino sąlygų. Jeigu ketvirtadienį–penktadienį Viešosios tvarkos tarnyba tikrino visą eilę įstaigų ir rado dirbančias vaikų pasilinksminimo įstaigas, tiek sporto klubus, tiek kitas įstaigas ir jie buvo tik įspėjami, nuo sekmadienio visi pažeidimai yra fiksuojami ir bus taikomos nuobaudos, kurios gali siekti juridiniams asmenims iki 3 tūkst. eurų“, – pabrėžė administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Kauno savivaldybė šiuo metu įrenginėja Kauno rajone Kulautuvoje esančią kelerius metus nenaudotą ligoninę, kurioje planuojama gydyti lengvomis koronaviruso formomis sergančius pacientus.
 
„Šiame pastate galėtų būti gydomi silpnų ligos formų pacientai, tam, kad pagrindines gydymo įstaigas nukrauti ir ten sukoncentruoti itin sunkias formas“, – sakė P. Keras.
Buvusios ligoninės pastatas ruošiamas jau porą savaičių, iki šios savaitės pabaigos jame planuojama įrengti 50 vietų, o esant reikalui plėsti iki 200 vietų.
Ligoninės patalpose tvarkoma aplinka ir infrastruktūra, palatos įrenginėjamos taip, kad tiktų infekcines ligas turintiems pacientams gydyti.

Savivaldybė taip pat šiuo metu ieško, kur būtų galima užtikrinti asmenims saviizoliaciją, jeigu jie neturi galimybių to padaryti namuose, tačiau jos atstovai pabrėžia, kad patalpos bus suteikiamos tik tais atvejais, kai žmonės tikrai neturės galimybių saviizoliuotis namuose.
 
Pasak P.Kero, savivaldybė yra sulaukusi ir privataus verslo pasiūlymų suteikti tokias patalpas.
„Turime parengtas 30 patalpų, turime pasiūlymus, susitarimus, galima nesunkiai iki 60 patalpų išplėsti ir toliau šnekamės su kitomis įstaigomis, plečiame tą sąrašą“, – sakė jis.
Vis dėlto, pasak savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio, čia yra pati menkiausia problema koronaviruso akivaizdoje, o didžiausia, anot jo, ligos.
Savivaldybės atstovai sako negalintys įvardyti maksimalaus skaičiaus, kiek žmonių galėtų būti sutalpinta gydytis ir saviizoliuotis, nes nėra žinoma, koks gali būti poreikis, bet žada būti pasiruošę tokiam poreikiui, koks atsiras.
 
Kaune taip pat nežadama riboti patekimo į viešąjį transportą, bet vietoj to užtikrinti tokį srautą, kad žmonėms ten užtektų sėdimų vietų.
„Neketiname riboti patekimo į transporto priemones gyventojų, pagal esamus sumažėjusius srautus, užtikriname tokį intensyvumą viešojo transporto, kad natūraliai stovinčių keleivių neturėjome“, – sakė P.Keras.
Šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinta 16 koronaviruso atvejų, ištirti 624 ėminiai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica