Išsigando dėl Žalgirio klinikos likimo

Margarita Meškaitė
2020-07-31
Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas sukėlė tikrą šaršalą: esą planuojama naikinti specializuotas odontologines paslaugas teikiančias Žalgirio klinikas, už kurių vairo ką tik stojo nauja vadovė prof. Vytautė Pečiulienė. Savo ruožtu įstaigos dalininkai – tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Vilniaus universitetas – tokias kalbas kategoriškai neigia. Abi pusės tvirtina nesvarstančios galimybės dėl šios įstaigos integravimo į kitą ligoninę.
Išsigando dėl Žalgirio klinikos likimo
Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Prašo pasiaiškinti, kas laukia dešimčių tūkstančių pacientų, jei bus pertvarkyta odontologijos srityje specializuota Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika.

Iš ministro reikalauja pasiaiškinti
Seimo narys konservatorius L.Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Prašo pasiaiškinti, kas laukia dešimčių tūkstančių pacientų, jei bus pertvarkyta odontologijos srityje specializuota Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika. Negana to, parlamentaras A.Verygos prašo atsakyti, ar tiesa, kad jau yra neoficialus sutarimas su konkrečiais nekilnojamo turto vystytojais dėl pačiame Vilniaus centre, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje, esančio ligoninės sklypo ir pastatų komplekso.
 
„Ministras A.Veryga toliau tęsia pacientams žalingą politiką. Nusitaikyta į valstybinę specializuotą ligoninę, teikiančią visapusiškas odontologijos paslaugas. Jo veiksmų dėka dešimtys tūkstančių pacientų tiesiog realiai bus priversti ieškoti pagalbos privačiose klinikose. Turi būti viešai pateiktas paslapčia planuojamos pertvarkos planas ir informuota visuomenė, kas laukia 60 tūkst. pacientų, kuriems kas metai VU ligoninės „Žalgirio klinika“ konsultacinėje poliklinikoje teikiama specializuota ambulatorinė, diagnostinė ir gydomoji odontologijos pagalba, kaip bus toliau užtikrinama šios ligoninės kasmet 11 tūkst. pacientų suteikiama skubi odontologijos pagalba, o 4 tūkst. pacientų gydymas stacionare, taip pat apie 120 vaikų, kurie kasmet gydomi ir operuojami dėl įgimtų veido ir burnos organų ligų“, – pranešime cituojamas L.Kasčiūnas.
 

Konservatoriaus teigimu, ministras privalo paaiškinti, kas laukia ligoninėje dirbančio medicinos, slaugos ir kito personalo.
„Ar tiesa, kad Santaros klinikos nori iš esmes perimti tik specialistus, kurių jiems trūksta, kaip, pavyzdžiui, veido ir žandikaulių chirurgus, o visų kitų paslaugų pacientai bus priversti ieškoti pagalbos privačiose klinikose, į kurias iš esmės išsisklaidys dabartinės ligoninės itin kvalifikuoti odontologai? Kaip vyks kruopščiai slepiamas šios gydymo įstaigos prijungimas?“ – rašte sveikatos apsaugos ministrui klausia parlamentaras.
 
Jam užkliuvo ir Žalgirio klinikos vadovo konkursas. Nuo antradienio darbą įstaigoje pradėjo naujoji direktorė prof. Vytautė Pečiulienė. Parlamentaras stebisi, jog konkurse ji buvusi vienintelė pretendentė, o komisijos posėdžio metu, kaip tvirtina politikas, V.Pečiulienė pareiškusi esą Žalgirio klinika turi tapti Santaros klinikų dalimi.
„Kam reikia skirti naują ligoninės direktorę, jei ji pati nemato ligoninės ateities? Jei taip, užtektų laikino administratoriaus“, – stebisi Seimo narys.
 
„Lietuvos sveikatai“ susisiekus su parlamentaru, šis nenurimo.
„Man pirmiausiai keista, kad konkursai ir jau nebe pirmą kartą vyksta iš vieno asmens. Antra, naujas vadovas iš karto deklaruoja, kad šios ligoninės gali nelikti, kad ją reikia prijungti, funkcijas atiduoti kitai įstaigai, tad iškyla esminis klausimas dėl paslaugų prieinamumo pacientams. Mes jau dabar turime odontologijos srityje didelių problemų, tad klausimas, ar dalis pacientų nebus priversti eiti į privačias klinikas. Tai vėlgi yra didžiuliai pinigai ir galbūt ligoninės, kuri netobula, turėjo problemų, sunaikinimas. Tad aš ir keliu klausimus ministrui, tikiuosi, jis paneigs mano nuogąstavimus.
Jeigu ministras įrodys, kad bus geriau, pirmyn, judame į priekį. Bet iš to, ką dabar matau, negaliu atsakyti į klausimą, kaip visa tai odontologiniams pacientams pagerins paslaugų prieinamumą“, - situaciją pakomentavo L.Kasčiūnas.
 

Naujoji direktorė turi viziją
„Manau, kad yra painiojami keli dalykai: yra Santaros klinikos ir yra Santaros slėnis, kur mūsų ligoninei anksčiau paskirtas plotas. Dabartinė ligoninės infrastruktūra, atsitikus tokiems ekstremaliems įvykiams kaip dabar, tikrai negali užtikrinti tiek pacientų, tiek gydytojų saugos. Tad kalbama apie įstaigos infrastruktūros problemų sprendimą, atitinkant šiuolaikinius reikalavimus ir svarstant planus apie specializuoto centro integraciją į Santaros slėnį. Ten, kur prieš penkiolika metų, vadovaujant profesorei Alinai Pūrienei, taip pat instituto direktorei profesorei Irenai Balčiūnienei, buvo skirtas plonas. Tad mano, kaip vadovės, tolimoji vizija – specializuoto centro integracija į Santaros slėnį, o ne į Santaros klinikas. Ar per kadenciją man pavyks tai įgyvendinti, sudėtinga atsakyti“, - sakė naujoji Žalgirio klinikos direktorė prof. Vytautė Pečiulienė.
 
Profesorė pabrėžė, jog lemiamą sprendimą visuomet priima dalininkai – 50 proc. užima Vilniaus universitetas, tiek pat - Sveikatos apsaugos ministerija.
Paklausta apie tai, jog ministro stalčiuje galimai guli planas dėl šios įstaigos pertvarkymo, direktorė nesiima komentuoti.

„Nesu nei mačiusi, nei girdėjusi, nei su gerbiamu ministru apie tai kalbėjusi. Jei tai pasitvirtintų, man ir pačiai būtų didelė staigmena. Bet tikrai netikiu, kad dalininkai būdami du, nesitartų tarpusavyje, slėptų vieni nuo kito tokius svarbius planus“, - svarstė V.Pečiulienė.

 
SAM pozicija
„Anksčiau šiuo klausimu buvo svarstymų. Tačiau jokie sprendimai nepriimti. Tokius sprendimus gali priimti tik įstaigos dalininkai kartu, jei nuspręstų, kad tai didintų ir gerintų paslaugų prieinamumą, darbo efektyvumą ir užtikrintų kuo geresnį paslaugų teikimą pacientams“, - sakė ministerijos Spaudos tarnybos vadovas Vytautas Beniušis.

 
VU pozicija
„Jokie sprendimai dėl Vilniaus universiteto ligoninės „Žalgirio klinikos“ struktūros ar valdymo pokyčių nėra priimti ir dalininkų nebuvo svarstyti“, - tai patvirtino ir Vilniaus universiteto atstovas žiniasklaidai Ervinas Spūdys.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Sarkoidoze sergantis Giedrius: dabar ne pyragai

  Sarkoidoze sergantis Giedrius: dabar ne pyragai

  Mėnesį laiko trunkantis sausas kosulys, pradėjęs kristi svoris, padidėjęs nuovargis dirbant ir gyvenant tuo pačiu ritmu gali būti ...
  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica