Išsigando dėl Žalgirio klinikos likimo

Margarita Meškaitė
2020-07-31
Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas sukėlė tikrą šaršalą: esą planuojama naikinti specializuotas odontologines paslaugas teikiančias Žalgirio klinikas, už kurių vairo ką tik stojo nauja vadovė prof. Vytautė Pečiulienė. Savo ruožtu įstaigos dalininkai – tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Vilniaus universitetas – tokias kalbas kategoriškai neigia. Abi pusės tvirtina nesvarstančios galimybės dėl šios įstaigos integravimo į kitą ligoninę.
Išsigando dėl Žalgirio klinikos likimo
Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Prašo pasiaiškinti, kas laukia dešimčių tūkstančių pacientų, jei bus pertvarkyta odontologijos srityje specializuota Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika.

Iš ministro reikalauja pasiaiškinti
Seimo narys konservatorius L.Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Prašo pasiaiškinti, kas laukia dešimčių tūkstančių pacientų, jei bus pertvarkyta odontologijos srityje specializuota Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika. Negana to, parlamentaras A.Verygos prašo atsakyti, ar tiesa, kad jau yra neoficialus sutarimas su konkrečiais nekilnojamo turto vystytojais dėl pačiame Vilniaus centre, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje, esančio ligoninės sklypo ir pastatų komplekso.
 
„Ministras A.Veryga toliau tęsia pacientams žalingą politiką. Nusitaikyta į valstybinę specializuotą ligoninę, teikiančią visapusiškas odontologijos paslaugas. Jo veiksmų dėka dešimtys tūkstančių pacientų tiesiog realiai bus priversti ieškoti pagalbos privačiose klinikose. Turi būti viešai pateiktas paslapčia planuojamos pertvarkos planas ir informuota visuomenė, kas laukia 60 tūkst. pacientų, kuriems kas metai VU ligoninės „Žalgirio klinika“ konsultacinėje poliklinikoje teikiama specializuota ambulatorinė, diagnostinė ir gydomoji odontologijos pagalba, kaip bus toliau užtikrinama šios ligoninės kasmet 11 tūkst. pacientų suteikiama skubi odontologijos pagalba, o 4 tūkst. pacientų gydymas stacionare, taip pat apie 120 vaikų, kurie kasmet gydomi ir operuojami dėl įgimtų veido ir burnos organų ligų“, – pranešime cituojamas L.Kasčiūnas.
 

Konservatoriaus teigimu, ministras privalo paaiškinti, kas laukia ligoninėje dirbančio medicinos, slaugos ir kito personalo.
„Ar tiesa, kad Santaros klinikos nori iš esmes perimti tik specialistus, kurių jiems trūksta, kaip, pavyzdžiui, veido ir žandikaulių chirurgus, o visų kitų paslaugų pacientai bus priversti ieškoti pagalbos privačiose klinikose, į kurias iš esmės išsisklaidys dabartinės ligoninės itin kvalifikuoti odontologai? Kaip vyks kruopščiai slepiamas šios gydymo įstaigos prijungimas?“ – rašte sveikatos apsaugos ministrui klausia parlamentaras.
 
Jam užkliuvo ir Žalgirio klinikos vadovo konkursas. Nuo antradienio darbą įstaigoje pradėjo naujoji direktorė prof. Vytautė Pečiulienė. Parlamentaras stebisi, jog konkurse ji buvusi vienintelė pretendentė, o komisijos posėdžio metu, kaip tvirtina politikas, V.Pečiulienė pareiškusi esą Žalgirio klinika turi tapti Santaros klinikų dalimi.
„Kam reikia skirti naują ligoninės direktorę, jei ji pati nemato ligoninės ateities? Jei taip, užtektų laikino administratoriaus“, – stebisi Seimo narys.
 
„Lietuvos sveikatai“ susisiekus su parlamentaru, šis nenurimo.
„Man pirmiausiai keista, kad konkursai ir jau nebe pirmą kartą vyksta iš vieno asmens. Antra, naujas vadovas iš karto deklaruoja, kad šios ligoninės gali nelikti, kad ją reikia prijungti, funkcijas atiduoti kitai įstaigai, tad iškyla esminis klausimas dėl paslaugų prieinamumo pacientams. Mes jau dabar turime odontologijos srityje didelių problemų, tad klausimas, ar dalis pacientų nebus priversti eiti į privačias klinikas. Tai vėlgi yra didžiuliai pinigai ir galbūt ligoninės, kuri netobula, turėjo problemų, sunaikinimas. Tad aš ir keliu klausimus ministrui, tikiuosi, jis paneigs mano nuogąstavimus.
Jeigu ministras įrodys, kad bus geriau, pirmyn, judame į priekį. Bet iš to, ką dabar matau, negaliu atsakyti į klausimą, kaip visa tai odontologiniams pacientams pagerins paslaugų prieinamumą“, - situaciją pakomentavo L.Kasčiūnas.
 

Naujoji direktorė turi viziją
„Manau, kad yra painiojami keli dalykai: yra Santaros klinikos ir yra Santaros slėnis, kur mūsų ligoninei anksčiau paskirtas plotas. Dabartinė ligoninės infrastruktūra, atsitikus tokiems ekstremaliems įvykiams kaip dabar, tikrai negali užtikrinti tiek pacientų, tiek gydytojų saugos. Tad kalbama apie įstaigos infrastruktūros problemų sprendimą, atitinkant šiuolaikinius reikalavimus ir svarstant planus apie specializuoto centro integraciją į Santaros slėnį. Ten, kur prieš penkiolika metų, vadovaujant profesorei Alinai Pūrienei, taip pat instituto direktorei profesorei Irenai Balčiūnienei, buvo skirtas plonas. Tad mano, kaip vadovės, tolimoji vizija – specializuoto centro integracija į Santaros slėnį, o ne į Santaros klinikas. Ar per kadenciją man pavyks tai įgyvendinti, sudėtinga atsakyti“, - sakė naujoji Žalgirio klinikos direktorė prof. Vytautė Pečiulienė.
 
Profesorė pabrėžė, jog lemiamą sprendimą visuomet priima dalininkai – 50 proc. užima Vilniaus universitetas, tiek pat - Sveikatos apsaugos ministerija.
Paklausta apie tai, jog ministro stalčiuje galimai guli planas dėl šios įstaigos pertvarkymo, direktorė nesiima komentuoti.

„Nesu nei mačiusi, nei girdėjusi, nei su gerbiamu ministru apie tai kalbėjusi. Jei tai pasitvirtintų, man ir pačiai būtų didelė staigmena. Bet tikrai netikiu, kad dalininkai būdami du, nesitartų tarpusavyje, slėptų vieni nuo kito tokius svarbius planus“, - svarstė V.Pečiulienė.

 
SAM pozicija
„Anksčiau šiuo klausimu buvo svarstymų. Tačiau jokie sprendimai nepriimti. Tokius sprendimus gali priimti tik įstaigos dalininkai kartu, jei nuspręstų, kad tai didintų ir gerintų paslaugų prieinamumą, darbo efektyvumą ir užtikrintų kuo geresnį paslaugų teikimą pacientams“, - sakė ministerijos Spaudos tarnybos vadovas Vytautas Beniušis.

 
VU pozicija
„Jokie sprendimai dėl Vilniaus universiteto ligoninės „Žalgirio klinikos“ struktūros ar valdymo pokyčių nėra priimti ir dalininkų nebuvo svarstyti“, - tai patvirtino ir Vilniaus universiteto atstovas žiniasklaidai Ervinas Spūdys.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...
    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    J.Buterlevičiūtė: gyventi kančioje nėra normalu

    „Jis taip vaitodavo iš skausmo, kad galvą užsidengdavo pagalve“, – apie sunkiai sergančiųjų kasdienybę pasakoja skausmo specialist...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Svarbios, tačiau dažnai pamirštos – pėdos

    Vasarą norisi daugiau keliauti, mankštintis, poilsiauti, tačiau tam dažnai trukdo pavargusios ir sudirgusios pėdos. Dirbantiems stovimą darbą šiltuoju metų laiku taip pat kyla daugiau iššūkių. „Vasaros metu pėdos greičiau prakaituoja, oda linkusi sausėti ir trūkinėti, o įvairios infekcijos plinta dar...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą
    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją

    Naujas numeris