Grum­ty­nių dėl svei­ka­tos mi­nist­ro port­fe­lio (ne)bus

Si­ma Ka­za­rian
2024-10-21
Pir­mo­ji sa­vai­tė po rin­ki­mų. Dė­lio­ja­mi ko­a­li­ci­jų sce­na­ri­jai, spė­lio­ja­mi mi­nist­rų var­dai. Ta­čiau par­ti­jos pra­šo pa­lauk­ti an­tro tu­ro. Svei­ka­tos apsaugos mi­nist­ro port­fe­lį taip pat ly­di klaus­tu­kai. Jis ne tas, ku­rį no­rė­tų­si čiup­ti pir­mą. Kon­ser­va­to­rė Jur­gi­ta Se­jo­nie­nė ma­no, kad net ir tie, ku­rie ga­li už­im­ti šias pa­rei­gas, ne­la­bai ver­šis tap­ti to­kios kom­pli­kuo­tos sri­ties mi­nist­ru. „Svei­ka­tos ap­sau­ga – be ga­lo sun­ki sri­tis“, – su­tin­ka so­cial­de­mok­ra­tė Orin­ta Lei­pu­tė.
Grum­ty­nių dėl  svei­ka­tos mi­nist­ro port­fe­lio (ne)bus
Dauguma politikų sutinka, jog, kol nepasibaigė antrasis rinkimų turas ir nesuformuota valdančioji koalicija, kalbėti apie postus yra anksti. Tiesa, socialdemokratai tikina turintys po kelis kandidatus į visų ministerijų ministrus.

De­ši­nių vy­riau­sy­bė uto­pi­ja?
 
Nors prem­je­rė In­gri­da Ši­mo­ny­tė ne­at­me­ta ga­li­my­bės for­muo­ti val­dan­čią dau­gu­mą, po­li­to­lo­gas, VU TSPMI do­cen­tas Maž­vy­das Jast­rams­kis abe­jo­ja: be „Lais­vės par­ti­jos“ ne­bus su kuo.
 
Be­lau­kiant ant­ro­jo tu­ro – kai­rių­jų ir de­ši­nių­jų dė­lio­nės, kaip bū­ti val­džio­je, bet iš­veng­ti Re­mi­gi­jaus Že­mai­tai­čio „Ne­mu­no auš­ros“ ko­a­li­ci­jo­je. Šį sce­na­ri­jų dar rug­sė­jo pra­džio­je LRT fo­ru­me nu­ma­tė bu­vu­si Sei­mo ir Dar­bo par­ti­jos pir­mi­nin­kė Lo­re­ta Grau­ži­nie­nė: „Vie­naip ar ki­taip žiū­rė­si­te, ko­a­li­ci­jos be Že­mai­tai­čio ne­bus. Pa­mi­nė­si­te ma­no žo­dį.“
 
Ry­tą po rin­ki­mų ji kal­bė­jo, kad R.Že­mai­tai­čiui pa­si­se­kė ne tiek, kiek ji ti­kė­jo­si, bet kon­ser­va­to­rių am­bi­ci­jos kur­ti val­dan­čią ko­a­li­ci­ją be R.Že­mai­tai­čio pa­smerk­tos. „Jie kal­ba apie vai­vo­rykš­tę, bet ne­ti­kiu, kad so­cial­de­mok­ra­tai ry­šis to­kiam žings­niui. Ga­li bū­ti ma­žu­mos vy­riau­sy­bė, bet var­gu, ar ap­skri­tai bū­tų pa­tvir­tin­ta to­kios vy­riau­sy­bės pro­gra­ma Sei­me... – abe­jo­jo L.Grau­ži­nie­nė. – De­ši­nių val­dy­mas įma­no­mas, tik jei kai­rė ne­su­si­tars. Bet tai ma­žai ti­kė­ti­na, ži­nant Vi­li­jos Blin­ke­vi­čiū­tės de­ry­bi­nius ge­bė­ji­mus ir mo­kė­ji­mą ei­ti į kom­pro­mi­sus.“
 
Dar ma­to šan­są
 
Sei­mo Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to na­rė Jur­gi­ta Se­jo­nie­nė su­tin­ka su prieš tai kal­bė­ju­siais, kad šan­sai for­muo­ti val­dan­čią dau­gu­mą – mi­ni­ma­lūs, o juos ga­lu­ti­nai pa­ro­dys an­tro tu­ro re­zul­ta­tai. „Sėk­mės at­ve­ju ga­li­ma kal­bė­ti su S.Skver­ne­liu. Bet ku­riuo at­ve­ju, net opo­zi­ci­ja tu­ri bū­ti dar­bin­ga, tu­rė­ti žmo­nių vi­so­se sri­ty­se, ku­rie ga­lė­tų kon­struk­ty­viai opo­nuo­ti, teik­ti įsta­ty­mo pro­jek­tus“, – sa­kė J. Se­jo­nie­nė.
Ji ne­pa­te­ko į Sei­mą su dau­gia­man­da­ti­nin­kais, bet vil­ties ne­pra­ran­da. Virš jos są­ra­še daug stip­rių vien­man­da­ti­nin­kų ir už­tek­tų de­šim­ties par­tie­čių per­ga­lės ant­ram tu­re, kad ji vėl už­si­tik­rin­tų vie­tą Sei­me.
 
Vien­man­da­tės pa­lan­kios kai­rei
 
Kiek vien­man­da­tės ga­li pa­keis­ti si­tu­a­ci­ją? Juk iš­rink­ta tik pu­sė Sei­mo. Nors šie re­zul­ta­tai ga­lu­ti­nai nu­lems ben­drą vaiz­dą, kon­ser­va­to­rių tai ne­iš­gel­bės, ma­no L.Grau­ži­nie­nė: „Daug kur vien­man­da­tė­se so­cial­de­mok­ra­tai iš­ei­na prieš kon­ser­va­to­rius. Per­ga­lę ža­dė­čiau so­cial­de­mok­ra­tams. Pir­ma dėl to, kad da­bar ap­skri­tai so­cial­de­mok­ra­tų ban­ga, an­tra, kon­ser­va­to­riai pir­ma­me tu­re vien­man­da­tė­se pa­pras­tai su­ren­ka mak­si­mu­mą ir pra­lai­mi ant­ra­me.“

 
Kom­pro­mi­sų rei­kės
 
Stra­te­gai svars­to ir apie tai, kaip pa­vyks li­be­ra­lams ras­ti kon­sen­su­są su kai­re, bei ar su­si­tai­kys Ra­mū­nas Kar­baus­kis ir Sau­lius Skver­ne­lis. Nors rin­ki­mų nak­tį jis tei­gė, kad yra pa­si­ren­gęs kal­bė­ti su tais „vals­tie­čiais“, ku­rie da­ly­va­vo rin­ki­muo­se, t.y. ne su pa­čiu Ra­mū­nu Kar­baus­kiu, bu­vu­si Dar­bo par­ti­jos pir­mi­nin­kė ma­no, kad tai – uto­pi­ja.
 
Pa­ra­ma Uk­rai­nai
 
Dau­ge­liui ne­ri­mau­jant, ar val­dant kai­rie­siems ne­si­keis pa­ra­mos Uk­rai­nai stra­te­gi­ja, M.Jast­rams­kis ma­no, kad taip nu­tik­ti ne­tu­rė­tų. „Pre­zi­den­tas tu­rės dau­giau svo­rio. „Ne­mu­no auš­ra“ yra X fak­to­rius, bet jei­gu jie ir bus pri­leis­ti prie Vy­riau­sy­bės, tik­rai ne prie Už­sie­nio rei­ka­lų ir Kraš­to ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos. O Sei­me kon­ser­va­to­riai bal­sa­vi­mus ši­to­je te­mo­je pa­rems“, – ko­men­ta­vo po­li­to­lo­gas.
 
Klaus­tu­kai dėl mi­nist­rų
 
Ar jau ga­li­ma įtar­ti kai ku­riuos mi­nist­rus? „Net ne­abe­jo­ju, kad In­ga Ru­gi­nie­nė bus so­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo mi­nist­rė, so­cial­de­mok­ra­tai net vie­šai tai įvar­di­jo, kas jiems da­vė di­de­lį pliu­są rin­ki­muo­se, – tvir­ti­na L.Grau­ži­nie­nė. – Na, o dėl svei­ka­tos mi­nist­ro - klau­si­mas. Ar Ole­kas eis į Eu­ro­par­la­men­tą, jei Blin­ke­vi­čiū­tė bus prem­je­rė? An­driu­kai­tis ir­gi ga­li, bet jis ne­pa­liks Eu­ro­pos man­da­to, kur jo pa­tir­tis tik­rai ga­li bū­ti nau­din­ga.“
 
Gal svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro port­fe­lį so­cial­de­mok­ra­tai ati­duos bū­si­miems ko­a­li­ci­jos part­ne­riams? „Ma­to­te, mi­nist­ro pos­tai yra de­ry­bi­nis da­ly­kas. Ke­lis­kart te­ko da­ly­vau­ti to­kio­se aukš­čiau­sio ly­gio po­li­ti­nė­se de­ry­bo­se, tai daž­nai ne­su­si­ta­rus dėl vie­no ki­to pos­to, vis­kas yra per­si­ta­ria­ma“, – sa­kė pa­šne­ko­vė.
Pa­na­šiai sa­ko ir prof. Sau­lius Čap­lins­kas – dar vie­nas svei­ka­tos sis­te­mą pa­žįs­tan­čių so­cial­de­mok­ra­tų. Jis tei­gia, kad kol ne­pa­si­bai­gė ant­ra­sis rin­ki­mų tu­ras ir ne­su­for­muo­ta val­dan­čio­ji ko­a­li­ci­ja, kal­bė­ti apie pos­tus yra anks­ti. Tik pa­brė­žia: so­cial­de­mok­ra­tai tu­ri po ke­lis kan­di­da­tus į vi­sų mi­nist­re­ri­jų mi­nist­rus.
L.Grau­ži­nie­nė gi ra­gi­na šia­me pro­ce­se ne­pa­mirš­ti pre­zi­den­to vaid­mens: „Ti­kiu, kad kai­rės ko­a­li­ci­jo­je bus be­tar­piš­kai ben­drau­ja­ma su pre­zi­den­tu ir de­ri­na­mos po­zi­ci­jos.“
 
Ga­lė­tų lik­ti A.Peč­kaus­kas
 
J.Se­jo­nie­nei svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro port­fe­lis taip pat vie­na di­džiau­sių in­tri­gų. „Tie­sa, jis nė­ra tas, ku­rio kas la­bai gvieš­tų­si. Čia daug pro­ble­mų, o fi­nan­sa­vi­mo vi­sa­da trūks­ta, – kon­sta­tuo­ja po­li­ti­kė. – Tarp so­cial­de­mok­ra­tų yra daug ga­lin­čių už­im­ti šias pa­rei­gas. Vie­nas jų – jau bu­vęs mi­nist­ras Juo­zas Ole­kas. Jei šį pos­tą ati­duos di­die­siems ko­a­li­ci­jos part­ne­riams, De­mok­ra­tų kan­di­da­tė bū­tų Ro­lan­da Lin­gie­nė“, – dė­lio­ja J.Se­jo­nie­nė.
 
Ji pri­dū­rė, kad mi­nist­rai ga­li bū­ti ir ne­par­ti­niai. Ge­riau­siu va­rian­tu ji lai­ky­tų pa­lik­ti da­bar­ti­nį mi­nist­rą Au­ri­mą Peč­kaus­ką, ku­ris mo­ka kon­struk­ty­viai dirb­ti, įsi­gi­lin­ti į bet ko­kią te­mą.
Ta­čiau lai­mė­to­jų są­ra­še knibž­da tiek svei­ka­tos sri­ties ži­no­vų? J.Se­jo­nie­nė ma­no, kad di­de­lių grum­ty­nių tarp jų dėl šio pos­to ne­bus: „Net ir tie, ku­rie ga­li už­im­ti šias pa­rei­gas, ne­la­bai ver­šis tap­ti to­kios kom­pli­kuo­tos sri­ties mi­nist­ru.“
 
To ne­svars­to
 
„To­kio va­rian­to net ne­svars­to­me, kad lik­tų kon­ser­va­to­rių mi­nist­ras, – ka­te­go­riš­kai at­re­mia Sei­mo Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to na­rė Orin­ta Lei­pu­tė, ku­ri su J.Se­jo­nie­ne su­tin­ka dėl vie­no: kad svei­ka­tos ap­sau­ga – be ga­lo sun­ki sri­tis. – Bet ne­bu­vo to­kio da­ly­ko, kad lik­tų anks­tes­nės val­dan­čio­sios dau­gu­mos mi­nist­ras, nors ir ne­par­ti­nis. Kai bus vi­sa dė­lio­nė, po ant­ro­jo tu­ro, ta­da ir sprę­si­me. Kol kas ne­no­ri­me nei spė­lio­ti, nei ko­men­tuo­ti. Tu­ri­me są­ra­še pa­ty­ru­sių svei­ka­tos po­li­ti­kos spe­cia­lis­tų, gy­dy­to­jų – tik­rai bus iš ko pa­si­rink­ti. Va­rian­tų tu­ri ir ko­a­li­ci­jos part­ne­riai.“
 
O.Lei­pu­tė šiuo me­tu in­ten­sy­viai ruo­šia­si ant­ra­jam tu­rui. „Ja­me ko­va bus ašt­ri, – ne­abe­jo­ja ji. – Daug kur kon­ser­va­to­rių kan­di­da­tai ko­vos su so­cial­de­mok­ra­tais. Bet ti­kiuo­si, kad vi­si tiek pa­var­go nuo de­ši­nių­jų val­dy­mo, kad cen­tras ir kai­rė su­si­vie­nys prieš kon­ser­va­to­rius. Ne­ra­mi­na tik tai, kad kon­ser­va­to­rių rin­kė­jas draus­min­gas, o ki­tų po­li­ti­nių par­ti­jų rė­mė­jai, jei nė­ra jų kan­di­da­to, ga­li ir ne­at­ei­ti.“
 
Di­plo­ma­ti­jos vis ma­žiau
 
L.Grau­ži­nie­nė pri­si­me­na lai­ką, kai kon­ser­va­to­riai ga­lė­jo dirb­ti su so­cial­de­mok­ra­tais, bet da­bar tai ne­įma­no­ma – trūks­ta po­li­ti­nės di­plo­ma­ti­jos. „Švie­saus at­mi­ni­mo Ge­di­mi­nas Kir­ki­las kar­tu su An­driu­mi Ku­bi­liu­mi dir­bo tik­rą di­plo­ma­ti­nį dar­bą. So­cial­de­mok­ra­tai pa­lai­kė daug kon­ser­va­to­rių spren­di­mų. Sei­mo pir­mi­nin­kė Ire­na De­gu­tie­nė bu­vo žmo­gus, mo­kė­jęs ben­drau­ti su vi­sų frak­ci­jų at­sto­vais, vi­sa­da su kiek­vie­nu ar­gu­men­tuo­tai pa­kal­bė­da­vo ir ras­da­vo pa­lai­ky­mą.
 

De­ja, da­bar to po­li­ti­ko­je trūks­ta. Par­ti­jos nuo­lat kal­ba apie grės­mę de­mo­kra­tijai, kaip pa­grin­di­nei ver­ty­bei ir apie jos sau­go­ji­mą, ta­čiau pa­čios ne­si­sten­gia ei­ti di­plo­ma­ti­jos ke­liu. Rei­kė­tų vi­siems per­gal­vo­ti, ar kiek­vie­nas veiks­mas ati­tin­ka pa­grin­di­nius de­mo­kra­tijos ir po­li­ti­kos pos­tu­latus“, – pa­ta­rė L.Grau­ži­nie­nė.
 
Vie­šų­jų ry­šių fei­las
 
Pa­na­šios prie­žas­tys ga­lė­jo lem­ti ir ne­ti­kė­tą rin­ki­mų ato­maz­gą „Lais­vės par­ti­jai“? Ji bu­vo tik­rai gir­di­ma vie­šo­jo­je erd­vė­je, bet lai­mės pri­trū­ko. „„Lais­vės par­ti­ja“ gir­dė­jo­si tik­rai gar­siai, – tei­gia J.Se­jo­nie­nė. – Di­de­le dau­gu­ma pri­ta­riu jos siū­ly­mams, ta­čiau jų ne­sėk­mė toks kaip ir fei­las vie­šų­jų ry­šių sri­ty­je. Bė­da, kad at­ne­šę kon­tra­ver­siš­kus pro­jek­tus jie pa­sa­kė, jog per mė­ne­sį du su­tvar­kys. Ir vie­šų­jų ry­šių kam­pa­ni­ja bu­vo orien­tuo­ta ne į dis­ku­si­ją, o į „taip“ ar­ba „ne“. Rei­kia kan­triai dis­ku­tuo­ti su vi­suo­me­ne. Tu­ri­me pa­vyz­džių Lat­vi­jo­je, Es­ti­jo­je, kur tie klau­si­mai bu­vo ki­taip pri­sta­ty­ti ir sėk­min­gai pri­im­ti ar yra pri­ėmi­mo pro­ce­se. To rei­kė­tų pa­si­mo­ky­ti užuot tę­sus ag­re­sy­vią vie­ši­ni­mo kam­pa­ni­ją“, – įsi­ti­ki­nu­si J.Se­jo­nie­nė.
 
Ji tei­gia, kad ki­ta ne­sėk­mės prie­žas­tis – keis­to­ka rin­ki­mi­nė kam­pa­ni­ja: „Tar­si at­si­pra­šo, kad nie­ko ne­pa­da­rė, bet no­ri tęs­ti dar­bus.“
 
Tiek „Lai­vės par­ti­ja“, tiek prem­je­rė I.Ši­mo­ny­tė ap­gai­les­ta­vo dėl žmo­gaus tei­sių si­tu­a­ci­jos Sei­me be „Lais­vės par­ti­jos“, ta­čiau J.Se­jo­nie­nė vie­nos par­ti­jos vaid­mens ne­su­reikš­mi­na ir pri­me­na, kad už žmo­gaus tei­ses dau­gu­ma bal­sų bu­vo iš TS-LKD, taip pat Li­be­ra­lų są­jū­džio, tų pa­čių so­cial­de­mok­ra­tų, de­mok­ra­tų. 

 Komentaras:
 
Pre­zi­den­to lū­kes­čiai nau­jam mi­nist­rui
 
Pre­zi­den­to pa­ta­rė­jas Ri­das Ja­siu­lio­nis:

- Pre­zi­den­to po­žiū­riu, svei­ka­tos ap­sau­ga yra vie­na ge­ro­vės vals­ty­bės lai­kan­čių­jų ko­lo­nų. Jis ti­ki­si, kad ki­tai Vy­riau­sy­bei Lie­tu­vos žmo­nių svei­ka­tos prie­žiū­ra ir vi­suo­me­nės svei­ka­tos stip­ri­ni­mas bus pri­ori­te­ti­nės svar­bos sri­tis.

 
Pre­zi­den­tas ne kar­tą yra pa­brė­žęs bū­ti­ny­bę spar­čiau ir re­zul­ta­ty­viau spręs­ti ei­lių gy­dy­mo įstai­go­se tiek mies­tuo­se, tiek re­gio­nuo­se pro­ble­mą. To­dėl jis ti­ki­si, kad nau­ja­sis svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras ar mi­nist­rė bus ly­de­ris, ge­ban­tis tiks­liais spren­di­mais už­tik­rin­ti žmo­nių kas­die­ny­bė­je jau­čia­mą svei­ka­tos pa­slau­gų pa­sie­kia­mu­mo ir ko­ky­bės po­ky­tį, ge­ban­tis pa­siek­ti pro­ver­žį ma­ži­nant svei­ka­tos ne­ly­gy­bę ir ne­to­ly­gu­mus tarp sa­vi­val­dy­bių, ge­ban­tis pa­di­din­ti ino­va­ty­vių vais­tų pri­ei­na­mu­mą.
 
Pre­zi­den­tui ypač svar­bu, kad nau­ja­sis svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras ar mi­nist­rė skir­tų di­des­nį nei iki šiol stra­te­gi­nį dė­me­sį pre­ven­ci­niam svei­ka­tos stip­ri­ni­mui, ypač vai­kų fi­zi­niam ak­ty­vu­mui, jų emo­ci­nei svei­ka­tai.
 
Ša­lies va­do­vas taip pat tu­ri lū­kes­tį, kad nau­ja­sis svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras ar mi­nist­rė už­tik­rins, jog mi­li­jar­di­nis svei­ka­tos biu­dže­tas bus skaid­riai ir efek­ty­viai val­do­mas, ge­rai kon­tro­liuo­ja­mas, kad kiek­vie­nas mo­kes­čių mo­kė­to­jų į šį biu­dže­tą su­neš­tas eu­ras bus pa­nau­do­tas žmo­nių svei­ka­tos la­bui.  

 Trumpas interviu:
 
Esa­me pa­si­ruo­šę dia­lo­gui
 
Lie­tu­vos gy­dy­to­jų va­do­vų są­jun­gos pre­zi­den­tas Kęs­tu­tis Šta­ras:
 
- Ko­kius lū­kes­čius tu­ri­te nau­ja­jai val­dan­čiai dau­gu­mai, mi­nist­rui?
 
- Na, kon­kre­čiai kal­bė­ti apie nau­ją val­dan­čią dau­gu­mą ar įvar­din­ti mi­nist­ro pa­var­dę dar tik­rai anks­ti.
 
- Ta­čiau ne­si­ri­šant prie kon­kre­ty­bių – ko­kie bū­tų me­di­kų ben­druo­me­nės lū­kes­čiai nau­jai po­li­ti­nei ko­man­dai?
 
- Ti­ki­mės, kad po rin­ki­mų at­eis kom­pe­ten­tin­ga ko­man­da, ku­rią pa­lai­kys bū­si­ma val­dan­čio­ji dau­gu­ma. No­rė­tų­si, kad Sei­mo Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas dar­niai dirb­tų su Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja. Taip pat ti­ki­mės, kad nau­jo­ji va­do­vy­bė ob­jek­ty­viai per­žiū­rė­ju­si įvyk­dy­tas re­for­mas tai­sys ydin­gus spren­di­mus ir už­tik­rins ge­rų­jų tęs­ti­nu­mą, ka­dan­gi to­kių tik­rai bu­vo – juos pa­dik­ta­vo pats gy­ve­ni­mas.
 
- Me­di­kų ben­druo­me­nė ne­pa­gei­dau­ja jo­kių stai­gių nau­jų re­for­mų?
 
- Ti­ki­mės, kad nau­ji val­dan­tie­ji vie­nu ypu neims iš nau­jo re­for­muo­ti svei­ka­tos po­li­ti­kos, ka­dan­gi di­de­li po­ky­čiais sun­kūs tiek va­do­vams, tiek me­di­kams, o ga­liau­siai jie nei­gia­mai at­si­lie­pia ir pa­tiems pa­cien­tams.
 
- Ta­čiau, kad bū­tų ką ko­re­guo­ti, su­tin­ka­te. Kur tų ko­rek­ci­jų rei­kė­tų?
 
- Ne­se­niai vy­ku­sia­me iš­plės­ti­nia­me Lie­tu­vos gy­dy­to­jų va­do­vų są­jun­gos ta­ry­bos po­sė­dy­je bu­vo iš­sa­ky­ti lū­kes­čiai, ku­riems ne­pri­eš­ta­ra­vo ir čia vie­šė­ję da­bar­ti­nis mi­nist­ras, Li­go­nių ka­sų, Ak­re­di­ta­vi­mo tar­ny­bos di­rek­to­riai. Vi­si trys nau­ji žmo­nės šio­se po­zi­ci­jo­se.
Pir­ma, kas mums rū­pi, – pa­slau­gų pri­ei­na­mu­mas. Žmo­giš­kų­jų re­sur­sų ir me­di­ci­nos įran­gos. Taip pat, kad ne­bū­tų bu­te­lio kamš­te­lio efek­to, kai ma­žes­nė­se li­go­ni­nė­se už­da­ro­mos ak­ty­vaus gy­dy­mo, chi­rur­gi­nės sta­cio­na­ri­nės pa­slau­gos, o re­gio­ni­nių bei uni­ver­si­te­to li­go­ni­nių sku­bios pa­gal­bos sky­riai nesu­si­tvar­ko su pa­di­dė­ju­siais srau­tais. Taip pat bū­ti­na per­žiū­rė­ti ir ES lė­šų per­skirs­ty­mą. Ne­adek­va­čiais ir ne­aiš­kiais kri­te­ri­jais jos bu­vo pa­skirs­ty­tos. Su tuo su­ti­ko ir da­bar­ti­nis mi­nist­ras, ku­ris ža­dė­jo, kiek spės, pa­gel­bė­ti.
 
- Ar va­do­vams pa­ka­ko dia­lo­go su anks­tes­niu mi­nist­ru Arū­nu Dul­kiu, ar vis dėl­to jo rei­kė­tų dau­giau?
 
- Bu­vo ir ob­jek­ty­vių prie­žas­čių – pan­de­mi­ja, dėl ko tas dia­lo­gas bu­vo ne toks, ko­kio no­rė­tų­si, nes nuo­to­li­nės dis­ku­si­jos nė­ra to­kios ko­ky­biš­kos, kaip su­si­ti­kus gy­vai. Ti­kiuo­si, an­tro ko­vi­do ne­bus ir ne tik į gy­dy­to­jų va­do­vų, bet ir slau­gy­to­jų bal­są bus įsi­klau­so­ma ir jis skam­bės gar­siau, ak­ty­viau.  Aš tuo tik­rai ti­kiu ir mes esa­me tam pa­si­ruo­šę. 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    K.Mateikaitė-Pipirienė: patirti kalnų magiją verta

    K.Mateikaitė-Pipirienė: patirti kalnų magiją verta

    Kalnų gydytoja. Tokią Lietuvoje neįprastą specializaciją įgijusi nefrologė Kastė Mateikaitė-Pipirienė puikiai žino, kokie reikalai...
    P.Aldakauskaitė: sunku pasakyti: „padarėme viską, ką galėjome...“

    P.Aldakauskaitė: sunku pasakyti: „padarėme viską, ką galėjome...“

    „Medicina – dinamiška sritis, kurioje niekada negali sustoti. Būdami šios specialybės atstovai, kiekvieną dieną išgyvename ...

    Budinti vaistinė


    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų tiekimo sutrikimai – nemenkas rūpestis. Vaikų bronchų astmai gydyti mažų dozių inhaliatoriai didmeninės vaistų prekyb...
    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Nors šalies vaistinių tinklas yra vienas tankiausių Europoje, o vaistininkų skaičius, tenkantis gyventojams, viršija...

    razinka


    Sveika šeima


    Tatuiruočių žaizdos – skaudžios pasekmės laukia nesirūpinančiųjų

    „Visų pirma svarbu suprasti, kad nauja tatuiruotė prilygsta žaizdai – jei į ją patenka bakterijos, gali prasidėti infekcija“, – įspėja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė. Ji priminė, kad atsakomybę už kokybišką rezultatą prisiima ne tik paslaugos tiekėjas, bet ir kl...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Brazilijos policijoje – savižudybių epidemija

    Šokiruojanti statistika atskleidžia, kad savižudybės tapo dažniausia Brazilijos teisėsaugos pareigūnų mirties priežastimi, aplenkdamos žūtis susišaudymuose ar nusikaltėlių išpuoliuose: kas antrą dieną vienas policininkas žūsta pakėlęs prieš save ranką. Ekspertai teigia, kad šią tragišką tende...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Statistika: tikėjimas ir pasitikėjimas
    Henrikas Vaitiekūnas Statistika: tikėjimas ir pasitikėjimas
    Pabėgti nuo alopecijos
    Henrikas Vaitiekūnas Pabėgti nuo alopecijos
    Erzelynė: galvose ir kitur
    Henrikas Vaitiekūnas Erzelynė: galvose ir kitur

    Naujas numeris