A. Dulkys: jei vėl prireiks karantino, daugiau laisvių turės pasiskiepijusieji

Augustas Stankevičius, BNS
2021-07-15
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad jei Lietuvoje prireiks karantino, daugiau laisvių turės pasiskiepiję žmonės.
A. Dulkys: jei vėl prireiks karantino, daugiau laisvių turės pasiskiepijusieji
A. Dulkys

„Dabar jau esame tame etape, kai neturime teisės ignoruoti pusės Lietuvos gyventojų, kurie pasiskiepijo, ir jie taip pat turi teisę kelti klausimą, kad nebegalima naudoti tokių pačių priemonių. Mes norime gyventi normalų gyvenimą“, – viešėdamas Palangoje ketvirtadienį teigė ministras.
„Visais atvejais tokie dalykai, kaip galimybių pasas, kažkokios kitos galimybės, aišku, kad turi skirtis“, – pridūrė jis.
 
A. Dulkys ketvirtadienį lankosi Klaipėdos, Kretingos ir Palangos vakcinavimo vietose, taip pat susitinka su šių savivaldybių merais, aptaria vakcinavimo bei testavimo procesus.
Kalbėdamas žurnalistams, ministras pabrėžė, kad šalyje nebegalima naudoti „to paties matymo, koks buvo ankstesnių pandeminių bangų metu“.
„Viena pandemijos banga buvo, kai nebuvo nei patirties, nei žinojimo, nei vakcinų, nei testų – nieko. Kitą bangą mes jau pasitikome be vakcinų, bet jau turėdami testavimą. Dabar turime vakcinas, testavimą, reiškia, kad čia turi veikti kitoks komplektas“, – kalbėjo A. Dulkys.
 
Jis teigė, kad „turėtume sekti ne tiek atvejų skaičiaus didėjimą, kiek žiūrėti, kokias tie atvejai sukelia pasekmes“.
„Tai reiškia, koks yra hospitalizacijos mastas, kokio sunkumo yra ligoniai, kaip pildosi sveikatos apsaugos sistema, ar pajėgia su tuo gyventi“, – vardijo ministras.
Anot jo, Vyriausybės prioritetas – kad rudenį visi moksleiviai eitų į mokyklas.
„Turime viską kartu padaryti. Galbūt gali tekti imtis ir griežtesnių priemonių ir dėl testavimo, ir dėl skiepijimosi, kad visi pasiektume rezultatą, kad rudenį mokymasis sugrįžtų į kontaktinį“, – kalbėjo ministras.
 
Jis pakartojo, kad tiems žmonės, kurie privalo testuotis, tačiau nenori skiepytis, už testus gali tekti susimokėti.
Ministras akcentavo, kad skiepijimas yra esminis įrankis, valdant pandemiją, todėl „reikia ateiti ir pasiimti vakciną“, nes ji nupirkta kiekvienam Lietuvos gyventojui.
Be to, A. Dulkys pabrėžė, kad ne veltui kai kuriose šalyse prasidėjo diskusijos ir dėl privalomo skiepijimo. Neatmetama, kad panašių sprendimų gali tekti imtis ir Lietuvoje.
 
„Ne veltui kai kuriose šalyse prasidėjo diskusija apie privalomą skiepijimą, gal ne visu mastu, bet bent jau tam tikrose visuomenės grupėse. Mes dar nesame pasiekę to etapo, bet, žiūrėkite, aš neslėpsiu: jeigu toliau didės grėsmės visos visuomenės sveikatai, valstybės interesams, tai yra ir nacionalinis valstybės saugumo klausimas“, – teigė ministras.
„Tai yra nejuokinga. Jeigu tų zuikiaujančių bus daugiau, gali tekti svarstyti ir kitas priemones“, – pridūrė jis.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 279 tūkst. 488 žmonės, šiuo metu tebeserga 678. Ligoninėse gydomi 55 žmonės.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 46,1 proc. žmonių.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

   Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

   Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
   Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

   Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

   Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

   Budinti vaistinė


   Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

   Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

   Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

   Sveika šeima


   Naminiai ledai – laisvė fantazijai

   Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Susipažinkite su apgaule: netikros ligos istorijos internete

   Kartu su naujomis bendravimo galimybėmis internetu, atsivėrė ir papildomos grėsmės. Alabamos universiteto klinikinės psichiatrijos profesorius dr. Marcas Feldmanas teigia, kad kuriasi nauja pacientų grupė – „Miunhauzenai internete“, kurie suvaidina ligą, siekdami dėmesio. Apie vieną tokį atvejį pasakoja detektyvė Taryn Wright ...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   203-oji diena
   Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
   Į savo vartus...
   Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
   Tiesa, subalansuota visiems
   Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

   Naujas numeris   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica