Giedrius Lekevičius: „Vaikai neturi padaryti gėdos tėvams“

Aida Žemaitytė
2017-12-04
Televizijos laidų vedėją Giedrių Leškevičių (36 m.) žiūrovai ekrane dažniausiai mato rimtą ir susikaupusį, o už jo ribų – linksmą renginių vedėją. Šiltuoju metų laiku, kai televizijos žmonės dažniausia ilsisi, Giedrius pilotuoja karšto oro balionus. Kai neskraido, veda įvairius renginius – net ir vestuves, kuriose dar ir padainuoja! Ar ne per daug veiklos žmogui, turinčiam dar ir šeimą su dviem mažais padūkusiais berniukais?
Giedrius Lekevičius: „Vaikai neturi padaryti gėdos tėvams“
„Iš vaikystės man yra išlikęs tėvų įskiepytas požiūris, kad vaikai neturi padaryti gėdos savo tėvams. Štai taip ir stengiuosi pats gyventi: kad nepadaryčiau gėdos savo tėvams, savo vaikams“, - sako televizijos laidų vedėjas Giedrius Leškevičius.

- Pervargimas šiuolaikiniam aktyviam žmogui – kone nuolatinė, tačiau ne pati maloniausia būsena. Kaip su tuo susitvarkai tu?
- Viskas paprasta – reikia dirbti darbus, kurie teikia džiaugsmą. Tuomet ir pervargimo išvengsite daug lengviau. Žinoma, negaliu paneigti, kad nuvargstu ir dirbdamas pačius maloniausius darbus. Pamenu, šią vasarą buvo momentas: nuo vakaro iki paryčių vedu renginį, tuomet valandą numigęs skubu į starto vietą - lipu į karšto oro balioną ir pilotuoju, vidurdienį porą valandų numigęs vėl ruošiuosi į renginį. O kur dar intensyvus šeimynos gyvenimas, dėmesio dozė vaikams, žmonai…
 
Kai visai nusivariau nuo kojų, nepabijojau sau pripažinti, kad taip, pervargau, ir metas „stabdyti arklius“.

Vienas bičiulis kartą gerai man pasakė: „Nėra ko norėti – pasižiūrėk į pasą“ (Giedriui yra 36 metai – aut.past.). Taigi, draugas mėgino švelniai pasakyti, kad jau nebe jaunuolis esu, kad galėčiau naktimis nemiegoti ir kitą rytą jausčiausi šviežutėlis. Nebegaliu paromis nemiegoti…
 
- Kur pats geriau jautiesi: televizinėje, šventinėje aplinkoje ar užkulisiuose, namuose?
- Oi, visur gerai jaučiuosi. Tiek šventinėje aplinkoje, kas yra mano tiesioginis darbas, tiek namuose, kur, pavyzdžiui, reikia atlikti vyriškus darbus, būti tėčiu. Tarkim, reikia namuose įsukti rozetę – šiuo klausimu galiu kaip lygus su lygiu kalbėtis su bet kuriuo elektriku. Jei atvirai, blogai jaučiuosi tik ten, kur absoliučiai nieko neišmanau. Bet tai nesunku ištaisyti – tereikia daugiau pasidomėti, paklausinėti žinančių ar pasiskaityti.


 
- Vedi televizijos laidą, kurioje daug santykių aiškinimosi, sudėtingų situacijų, kraštutinių emocijų. Kiek tai paliečia tave?
- Mano darbas laidoje „24 valandos“ nėra išskirtinis streso prasme. Esu tiesiog laidos vedėjas. Nepatiriu didelio emocinio krūvio, jeigu lyginčiau veiklą su laidos rengėjais, kurie kas dieną tiesiogiai susiduria su filmuojamų žmonių emocijomis: nuoskaudomis, pykčiu, net smurtu ar keiksmais.
Tačiau praeityje daug metų dirbau publicistikos laidoje. Atvirai sakau – su rengiamais reportažais „ir guldavau, ir keldavausi“, ir nemiegodavau visą naktį. Tai iš tiesų emociškai išvargindavo.

 
- Ne paslaptis, kad vedant renginius, galų gale „televizininkų“ darbo užkulisiuose pasitaiko alkoholinių gėrimų, kūrybos žmonės nevengia užtraukti cigaretės dūmą. Koks tavo paties santykis su tuo?
- Manau, kad svaigalų vartojimo daugiau yra ne tarp televizijos žmonių, o tarp kitos mano veiklos kolegų (renginių vedėjo - aut.past.). Žinau ne vieną ir net ne du blogus pavyzdžius, kai kolegos tiesiog „nuslysta“, negali kokybiškai atlikti darbo. Grubiai tariant, neišgėrę šimto gramų negali pradėti vesti renginio.
Kalbėdamas apie save galiu pasakyti, kad stiprieji alkoholiniai gėrimai niekuomet manęs nežavėjo. Jų absoliučiai nevartoju. Alaus bokalas su bičiuliais esant progai ar po darbų – tikrai pasitaiko, nesu abstinentas, tačiau saiko jausmą turiu gana tvirtą. Bent jau pats taip manau (juokiasi).
 

Kalbant apie rūkymą, to nedarau, nes man tiesiog neskanu, nemalonu. Pamenu, kadaise vaidinau spektaklyje, kuriame buvo pasakojama istorija, o aš atlikau pasakotojo vaidmenį. Ypatinga buvo tai, kad kone visą spektaklį turėjau sėdėti susimąstęs prie staliuko ir traukti cigaretę po cigaretės. Iki šiol atsimenu, koks atgrasus potyris buvo.
Trumpai tariant, gyvenime stengiuosi nedaryti to, kas man iš tiesų nepriimtina. Tad cigaretės, cigarai bent jau šiame gyvenimo etape man yra užribyje.


 
- Su žmona Gina auginate du berniukus: septynerių Faustą ir dvejų Kasparą. Kokių pagrindinių vertybių, tradicijų laikotės augindami vaikus? Ką manote darantys kitaip nei dauguma panašaus amžiaus vaikus auginančių tėvų?
- Negaliu atsakyti, ką darome kitaip nei dauguma šiuolaikinių tėvų, nes auklėdami vaikus stengiamės vadovautis savo supratimu, nuojauta. Tačiau iš vaikystės man yra išlikęs tėvų įskiepytas požiūris, kad vaikai neturi padaryti gėdos savo tėvams. Štai taip ir stengiuosi pats gyventi: kad nepadaryčiau gėdos savo tėvams, savo vaikams. Tikiuosi, kad vertybės natūraliai pereina iš kartos į kartą net pernelyg jų neakcentuojant. Neseniai mano vyresnėlis Faustas netikėtai prasitarė: “Tėveli, noriu, kad manim didžiuotumeisi, kad nebūčiau tau našta, kad nepadaryčiau gėdos”. Man tai buvo didelis įvertinimas ir užtikrinimas, kad auklėdami vaikus einame teisingu keliu.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...
    R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

    R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

    Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    Sveika šeima


    Senjorų liūdesį vaiko kultūra

    Lietuvoje gyvena vienišiausi senjorai Europos Sąjungoje (ES) – net kas antras mūsų senjoras gyvena po vieną. Vienišumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių psichikos sveikatos problemoms atsirasti. Tačiau specialistai tvirtina, kad problemos mastą galima mažinti, pasitelkiant kultūrą. Įrodyta, jog kultūriniai ...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris