Per pastaruosius kelerius metus Naujosios Vilnios poliklinika pradėjo keistis neatpažįstamai. Ypatingą dėmesį įstaiga skiria pacientų eilių trumpinimui, įrangos atsinaujinimui bei patalpų remontui. Visa tai poliklininkai pavyksta atlikti tik subalansavus ir racionaliai paskirčius turimas lėšas.
Atlieka rizikos veiksnių vertinimą
Lietuvoje vis dažniau kalbama apie medicinos įstaigų racionalų lėšų panaudojimą. Todėl, siekdama finansinio aiškumo bei stabilumo, Naujosios Vilnios poliklinikos administracija kasmet audituoja veiklą.
„Kasmet atliekame praėjusių metų veiklos rizikos valdymo vertinimą ir finansinį auditą. Tokia analizė, kurią Vilniuje daro tikrai nedaugelis įstaigų, leidžia ne tik įvertinti mūsų darbą, bet ir kurti ateities planus,“ – sako
Naujosios Vilnios poliklinikos direktorė Violeta Prekevičienė.
Poliklinikoje baigiama diegti kokybės vadybos sistema – skyriai sertifikuoti vadovaujantis kokybės vadybos sistemos principais, deklaruotais LST EN ISO 9001:2015 ir ISO 9001:2008.
Racionaliai paskirstytas biudžetas padeda gerinti darbo sąlygas bei įsigyti naujos įrangos.
„Visų pirma pasikeitė poliklinikos materialinė bazė, o ypač poliklinikos išvaizda, taip pat organizaciniai dalykai ir netgi pats darbo pobūdis. Informacinės technologijos jau įdiegtos visuose poliklinikos padaliniuose. Kompiuterizuotos visos darbo vietos“, – teigia poliklinikos vadovė.
Daugiau nei dvidešimt tūkstančių pacientų aptarnaujanti poliklinika teikia visą reikiamą pagalbą. Įstaigoje dirba per du šimtus darbuotojų.
„Mūsų poliklinikoje visas pirminio lygio paslaugas teikia šeimos gydytojai, pediatrai, terapeutai, chirurgai, akušeriai ginekologai, odontologai, psichikos sveikatos specialistai. Taip pat turime antrinio lygio specialistus: urologus, kardiologus, endoskopuotojus, echoskopuotojus, chirurgus, reabilotologus, neurologus, nefrologus, dermatovenerologus. Pacientams, aišku, aktualiausia yra pirminė, tai yra šeimos gydytojų pagalba“, – teigia V.Prekevičienė.
Pasak Naujosios Vilnios poliklinikos direktorės, vienas svarbiausių tikslų šiuo metu yra susitvarkyti pastato išorę ir taip pagyvinti įstaigos estetinį vaizdą.
Didelis dėmesys psichikos sveikatai
Lietuvoje vis dažniau eskaluojama psichikos sveikatos problema ir pagalbos prieinamumas. Naujosios Vilnios poliklinikos administracija savo lėšomis atnaujino Psichikos sveikatos centrą.
„Psichikos ligos, jeigu taip galima sakyti, vizualiai nematyti. Bet jei, pavyzdžiui, vaikas ar paauglys jaučiasi dvasiškai blogai, reikia bendrauti ne tik su juo, bet ir su jo aplinkoje esančiais žmonėmis.
Pastaruoju metu pastebime, kad pacientų daugėja ir abejingumo stigma mažėja. Galbūt prie to prisidėjo ir žiniasklaida.
O kalbant apie šį Psichikos sveikatos centrą, dabar esame kaip naujai atgimę. Manau, kad aplinka svarbi tiek darbuotojui, tiek ir atėjusiems pacientams“, – aiškina
Psichikos sveikatos centro gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė.
Atsižvelgiant į tai, jog psichologinę pagalbą reikia suteikti kaip įmanoma greičiau, poliklinikos administracija palengvino tokių paslaugų prieinamumą.
„Dalyvavome savižudybių prevencijos programoje. Žmonės galėdavo į mus kreiptis be jokio išankstinio užsirašymo. Tiesiog ateiti tuo metu, kai susiklosto krizinė situacija, ir gauti pagalbą iš karto, be eilės. Net ir dabar, kai projektas yra pasibaigęs, mes vis tiek stengiamės sudaryti sąlygas, kad psichologo pagalbą pacientai gautų be išankstinio užsirašymo“, – pasakoja Psichikos sveikatos centro medicinos psichologė Rasa Zolobaitė.
Kokybiški sprendimai
Violeta Prekevičienė tikina, kad poliklinikoje siekiama įkurti ir vis daugiau naujų gydymo kabinetų, skirtų su ypatingomis sveikatos problemomis susidūrusiems pacietams.
„Šiemet, ko gero, vieninteliai Vilniaus mieste įsirengėme tikrai modernia įranga aprūpintą Diabetinės pėdos kabinetą, kuris ypač reikalingas cukriniu diabetu sergantiems pacientams“, – teigia vadovė.
Cukriniu diabetu sergančių žmonių skaičius nuolatos auga. Todėl, pasak Chirurgijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojos Irinos Dobilienės, itin svarbu, kad tokiam pacientui būtų suteikiama tinkama pagalba.
„Diabetinės pėdos kabinete pacientams profilaktiškai atliekamas pedikiūras. Tai darome ne dėl grožio, o dėl higienos. Todėl, kad po deformuotu nagu, po suskilinėjusiu kulnu gali patekti infekcija, kuri gali baigtis amputacija. Dirbame su nauja aparatūra, todėl galime sutvarkyti visas nagų - ir deformuotų, ir grybelio pažeistų, ir įaugusių - problemas. Taip pat galime sutvarkyti kulnus, padus, nuospaudas“, - pasakoja I.Dobilienė. Slaugytoja priduria, jog šias paslaugas teikė ir anksčiau, bet dėl nepatogių padėčių jai skaudėdavo nugarą. „Su šiuo aparatu darbas vyksta sklandžiau ir patogiau. Ir pacientas sėdi ramiai, atpalaidavęs koją“, – sako I.Dobilienė.
„Mes dirbame su nauja aparatūra, kuri yra pritaikyta cukriniu diabetu sergantiems žmonėms. Todėl galime sutvarkyti visas nago problemas“, - Chirurgijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Irina Dobilienė.
Moderni įranga
Vienas aktualiausių pavasarį yra akių ligų gydymas. Naujosios Vilnios Antrinio lygio paslaugų skyriuje žmonėms, besiskundžiantiems akių problemomis, pagalba teikiama pasitelkus naujausią įrangą.
„Tikrai galime pasidžiaugti, kad mūsų skyrius turi daug geros ir reikalingos aparatūros. Akių kabinete yra kompiuterinio perimetro aparatas. Taip pat autokeratorefraktometras, kuriuo, renkantis akinius, tiriame akies laužiamąją galią. Turime ir bekontaktį tonometrą. Naudojant jį nereikia lašinti nuskausminamųjų lašų, tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Taip pat yra vadinamasis pachimetras, skirtas ragenos storiui matuoti glaukoma sergantiems pacientams“, – pasakoja Antrinio lygio paslaugų skyriaus vedėja Daumantė Baranauskienė.
Norint, kad visi gydymo metodai būtų taikomi saugiai, būtina griežta ir kokybiška įrankių sterilizacija. Šiam tikslui poliklinikoje buvo nupirkti plovimo ir sterilizavimo aparatai.
„Turime aparatūrą instrumentams plauti. Po to tuos instrumentus supakuojame į maišelius ir sterilizuojame autoklave, kuris yra naujas ir automatizuotas. Tad mums nereikia nuolat budėti prie aparato ir stebėti būklės, temperatūros, slėgio. Plovimas taip pat vyksta automatiniu būdu. Bendras plovimo bei sterilizavimo procesas užtrunka iki keturių valandų. Jeigu šių aparatų nebūtų visas sterilizavimo procesas tęstųsi kur kas ilgiau“, – aiškina Sterilizacinės skyriaus darbuotoja Irina Pustelnikova.
„Bendras plovimo bei sterilizavimo procesas užtrunka iki keturių valandų. Jeigu šių aparatų nebūtų visas sterilizavimo procesas tęstųsi kur kas ilgiau“, - džiaugiasi Sterilizacinės skyriaus darbuotoja Irina Pustelnikova.
Vertinami odontologai
Vizitas pas dantų gydytojus retai kada būna malonus, tačiau Naujosios Vilnios poliklinikoje dirbantys specialistai stengiasi, kad pacientai jaustų kuo mažesnį diskomfortą.
„Odontologijos skyriuje dirba jauni specialistai, kurių pastangas įvertina ir pacientai. Mūsų poliklinikos odontologijos įranga niekuo nenusileidžia privačioms klinikoms, o paslaugų kainos - gerokai mažesnės“, – sako poliklinikos vadovė.
Poliklinikos
Odontologijos skyriaus vedėja gydytoja odontologė Ieva Auguvienė teigia, kad kokybišką darbą užtikrina ne tik naujausia įranga, bet ir atsakingas požiūris į pacientą.
„Mūsų skyrius yra jaunas, reikalaujame, kad įranga ir medžiagos būtų tik naujausios. Universitete mokaisi su nauja, tad malonu pradėti dirbti su tokia pačia.
Vasario mėnesį vykdėme apklausą, kuria siekėme sužinoti, kaip pacientai vertina mūsų skyriaus darbą, įrangą, medžiagų pasirinkimą. Apklausos duomenys rodo, kad pacientai pastebėjo, jog mūsų skyriuje paslaugų kokybė pagerėjo. Taip pat darbą ypač palengvina viziografas, nes visas nuotraukas, duomenis galime matyti kompiuteryje“, – sako I.Auguvienė.
Naujosios Vilnios poliklinikos dantų gydymo specialistus itin vertina čia besilankantys pacientai.
„Apsilankėme poliklinikoje, nes dukrai reikia dantuką išrauti. Iš tikrųjų jokių nusiskundimų nebuvo. Gydytojai - labai pareigingi. Niekada nereikia ilgai laukti. Čia odontologai - jauni žmonės, mokantys bendrauti su vaikais. Man pačiai buvo baisu pirmą kartą eiti, bet jie moka nuraminti. Kiek žinau, žmonės pas odontologą dažniausiai eina mokamai, kad būtų geresnė įranga. O čia yra tikrai viskas tinkama“, – džiaugiasi pacientė Margarita.
Sumažėjo eilės
Dažnai yra girdima, jog patekti pas gydytoją konsultantą ar šeimos gydytoją dėl nesibaigiančių eilių yra gana sunku. Norėdama išspręsti šią bėdą, Naujosios Vilnios poliklinika pagerino visą registravimo sisemą.
„Dabar turime skambučių centrą, kuriame dirba paskirtas tam tikslui žmogus. Skambučių centras turi programinę sistemą, tad registratorės gali matyti, kiek tuo metu įeinančių skambučių yra apskritai. Skambučiai visada yra įrašomi. Jei kyla koks nors konfliktas ar nepasitenkinimas, tuomet galime perklausyti, ar tinkamai atlikome pareigas. Taip pat galime patikrinti, kokiu metu ir kiek kartų pacientas skambino.
Akivaizdžiai matome, jog eilės sumažėjo. Pavyzdžiui, prie registratūros dabar turime eilių valdymo sistemą. Pastebime, kad vis daugiau žmonių registruojasi ir internetu“, – teigia Suaugusiųjų registratūros vyresnioji medicinos registratorė Renata Voronovič.
Naujosios Vilnios poliklinikos laboratorijoje per metus atliekame maždaug 85 tūkstančius tyrimų. Nuotr. – Diagnostikos skyriaus klinikos laborantė Giedrė Vainiuvienė.
Diagnostikos skyriaus vedėja Auksė Karalienė:
- Naujosios Vilnios poliklinikos laboratorijoje per metus atliekame maždaug 85 tūkstančius tyrimų. Kurių negalime atlikti, išsiunčiame kitoms įstaigoms. Patalpos yra sutvarkytos, suremontuotos, jose įrengti kondicionieriai.
Laboratorijoje atliekame visus pagrindinius tyrimus: bendrą kraujo, šlapimo, koprologinius, ginekologinius tepinėlius, biocheminius bei įvairius programinius. Tyrimai atliekami su pačia naujausia įranga. Turime, pavyzdžiui, patį naujausią analizatorių hematologiniams tyrimams. Jis ypatingas tuo, kad ima tik dvylika mikrolitrų kraujo. Tai yra labai naudinga tuo atveju, kai kraujas imamas mažamečiams vaikams. Visa aparatūra yra automatizuota, prijungta prie laboratorijos ir poliklinikos informacinių sistemų. Tad gydytojai tyrimus užsako per Poliklinikos informacinę sistemą (POLIS), o laboratorijos aparatai iš karto supranta šią komandą. Ir tuomet per kompiuterius perduoda atsakymus. Tokiu pat principu galime bendrauti ir su kitomis klinikomis, kurioms išsiuntėme tyrimus.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: