VLK ir Lenkijos ligonių kasų atstovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą

www.lsveikata.lt
2014-12-18
Valstybinėje ligonių kasoje prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijos ligonių kasų (Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ) atstovai. Susitikimo metu aptartos sveikatos priežiūros aktualijos, ypač daug dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) direktyvos dėl gydymosi ES šalyse klausimams aptarti.
VLK ir Lenkijos ligonių kasų atstovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą

NFZ atstovės – Tarptautinių ryšių departamento direktorė Agnieszka Tyc, Tarptautinio bendradarbiavimo ir koordinavimo skyriaus vedėja Elzbieta Czyzowska ir Europos Sąjungos projektų vadovė Katarzyna Wiktorzak – su VLK vadovais ir specialistais aptarė Lenkijos ir Lietuvos ligonių kasų veiklos aktualijas.
 

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius pabrėžė giminingų institucijų bendradarbiavimo svarbą rūpinantis pacientais, užtikrinant, kad jie laiku gautų reikiamą gydymą, už kurį gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos. „Abiejų šalių institucijos turi tuos pačius tikslus, tad naudinga nuolat dalintis patirtimi ir keistis informacija. Tikiuosi, kad šis vizitas stiprins sėkmingą įstaigų darbą“, – pabrėžė G.Kacevičius.
 
NFZ Tarptautinių ryšių departamento direktorė A.Tyc teigė, kad toks dialogas tampa dar svarbesnis abiem šalims įgyvendinant ES direktyvą, pagal kurią apdraustieji gali laisviau vykti gydytis į ES šalis.
 
VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotojos Vaidos Momkuvienės teigimu, ši direktyva Lietuvoje įgyvendinta laiku, todėl mūsų apdraustieji su gydytojo siuntimu gali gydytis pasirinktoje ES šalyje. Susimokėję už gydymą savo lėšomis ir pateikę reikiamus dokumentus teritorinei ligonių kasai, jie gali gauti nustatytą kompensaciją. Ji taip pat atkreipė dėmėsi, kad tokių atvejų nėra daug, nes žmonės neskuba gydytis svetur ir mieliau renkasi Lietuvos  sveikatos priežiūros specialistų teikiamas paslaugas.
 
Lenkijoje, kaip teigė A.Tyc, ši ES direktyva įgyvendinama vėluojant metus. Lenkijos pacientai, norintys vykti į kitas šalis gydytis ligoninėje ar kai reikalingi brangūs ne ligoninėje atliekami tyrimai (pavyzdžiui, magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos), pirmiausia turi gauti vaivadijos ligonių kasos direktoriaus leidimą. Be to, leidimas neišduodamas, jei pacientui reikia gydymo paslaugų, kurios neteikiamos ir neapmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis Lenkijoje, arba, kai reikalingas gydymo paslaugas galima suteikti Lenkijoje laiku.
 
Taip pat VLK atstovai svečiams iš Lenkijos pristatė, kaip kompensuojamos Lietuvos pacientų gydymosi užsienyje išlaidos. Lenkijos ligonių kasų atstovės pažymėjo, kad Lenkijos pacientai domisi sanatorinio gydymo ir reabilitacijos galimybėmis Lietuvoje.
 
Abiejų šalių atstovams buvo įdomu sužinoti apie naujausias sveikatos apsaugos srityje vykdomas reformas. Pavyzdžiui nuo kitų metų Lenkijoje įsigaliosiančią naują tvarką dėl pacientų greitesnio ištyrimo ir gydymo, kai įtariamas onkologinis susirgimas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris