Visuomenės sveikatos centrų reorganizacija – pagal planą

Evelina Machova, Deimantė Zailskaitė
2016-04-01
Šiandien, penktadienį, sostinėje veiklą pradeda įsteigtas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras su dešimt jam pavaldžių departamentų regionuose. Nors prieš prasidedant visuomenės sveikatos centrų reorganizacijai buvo įvairių nuogąstavimų, tačiau, kaip sako specialistai, viskas vyko pagal planą.
Visuomenės sveikatos centrų reorganizacija – pagal planą
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovė Rolanda Lingienė ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela davė pradžią naujos įstaigos veiklai.

Be didelių nuostolių 
Visuomenės sveikatos centrų vadovai džiaugiasi, jog reorganizacijos procesas vyksta sklandžiai, be ypatingų praradimų ar nuostolių.
„Bent mūsų departamente jokio streso nebuvo. Visi žmonės liko, nė vieno neatleidome – perkėlėme į tas pačias pareigas. Kitaip tariant, Šiaulių visuomenės sveikatos centras tapo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentu. Valstybės tarnautojai irgi liko tose pačiose pareigose, darbo sutartinėms dar šiek tiek padidėjo atlyginimas“, - sako Šiaulių visuomenės sveikatos centro direktorius Krizentas Kameneckas.
 

Anot jo, visi derinimo darbai prasidėjo dar kovo pirmąją.
„Kaip sakau, kol neturi kiaušinio rankose, tol visada yra baimių, kad jis iškris. O kai jau įsakymai parašyti, ramu. Pavyzdžiui, šiandien gavau ministro įsakymą, kad jau ir aš esu galutinai perkeliamas, o mūsų darbuotojai jau praėjusią savaitę buvo perkelti.
Kiek žinau, kituose centruose žmonių atleidžiama daugiau, nes yra pensininkų, kurie naudodamiesi proga pasiima maksimalią išeitinę kompensaciją ir palieką darbo vietą. O šiaip panaikinami tik finansų skyriai. Kiekviename centre juose darbavosi po du tris žmones. Kai kurie jau išėjo į pensiją, kai kurie galbūt išeina į geresnį darbą. Po vieną finansininką lieka, nes bus vykdoma finansinė veikla ir departamente. Be didelių nuostolių pradėsime darbus“, - džiaugiasi K.Kameneckas.
 
Laukia paskutinio akcento
„Iššūkiai tokie, kad reikėjo paruošti didelį dokumentų kiekį, kad viskas būtų laiku perduodama centrinei institucijai. Turėjome daugiau mechaninio darbo“, - sako Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktorius Rimantas Jonas Pilipavičius.
 
„Viskas sklandžiai, tvarkingai praėjo, nors darbo buvo daug, bet viskas sudėliota ir dabar jau laukiame paskutinio akcento – balandžio pirmosios. Turėjome žmonių, kurių lūkesčiai buvo nepatenkinti, todėl jie paliko įstaigą. Bet šiaip visas branduolys – pagrindiniai specialistai - liko darbo vietose, kadangi nepasikeitė nei atlyginimas, nei užimamos pareigos“, - sako pasiūlymą toliau darbuotis jau gavęs vadovas.

„Visada būna darbinių nesklandumų, bet nemanau, kad jie yra esminiai ir mums sutrukdytų procesą. Nes pradėta apie tai kalbėti gana anksti ir teisiniai dokumentai priimti laiku. Dabar turbūt didžiausia problema – bendras dokumentų valdymas. Bet Sveikatos apsaugos ministerija, kiek žinau, turėtų padėti“, - sako Panevėžio visuomenės sveikatos centro direktorius Eugenijus Vilčinskas, paklaustas, su kokiais sunkumais susidūręs vykdant įstaigų reorganizacijos procesą.

Anot jo, viena pareigybė perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, vienas darbuotojas atleidžiamas.
 
Yra vieningi
„Didžiausias nerimas ir buvo dėl pačios struktūros, etatų, darbo vietų. Kada visi gavo pasiūlymus, keletas žmonių, kurie yra pensijinio amžiaus ir toliau nebenori tęsti darbo, išėjo“, - sako Kauno visuomenės sveikatos centro direktorius Gintautas Kligys. Jis jau yra gavęs ministro įsakymą, kad yra perkeliamas į Kauno departamento direktorius, ir turi vykti į ministeriją pasirašyti. „Tikiuosi, kad įsakymus pasirašysime balandžio pirmą pačiame Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre“, - sako G.Kligys.

„Atrodo, visi, kurie dirbame prie reorganizavimo proceso, esame vieningi. Galbūt vėliau, laikui bėgant centralizacija gali labiau jaustis. Bet šiandien yra tariamasi, dalijamasi, kaip geriau padaryti ir kaip nesugadinti dabartinės turimos situacijos“, - sako G.Kligys.

 
Komentaras 
Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento vadovas Audrius Ščeponavičius:

- Reorganizacija vyko gana sklandžiai, nusiskundimų nebuvo, išskyrus Vilniaus visuomenės sveikatos centro profsąjunga kreipėsi su raštu, kad vėluoja pasiūlymai dėl naujų pareigybių reorganizavus visuomenės sveikatos centrus. Tačiau visi pasiūlymai, kaip ir žadėta, buvo pateikti kovo pradžioje.

Dabar Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ministro įsakymų paskirta vadovauti Vilniaus visuomenės sveikatos centro vadovė Rolanda Lingienė. Kada bus skelbiamas konkursas, sunku atsakyti, šis sprendimas priklausys nuo sveikatos apsaugos ministro, tačiau bent iki rugsėjo pradžios naujai institucijai vadovaus Rolanda Lingienė. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras įkurtas ten pat, kur ir dabar veikia Vilniaus visuomenės sveikatos centras. Dalis centre dirbusių darbuotojų perkelti dirbti į naują instituciją, kita dalis liko dirbti Vilniaus visuomenės sveikatos centre. Bus vykdoma naujų darbuotojų paieška, kurie galėtų užimti tam tikras pozicijas Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris