Santariškių „sveikatos fabrikas“ turėtų virsti sveikatos miesteliu

alfa.lt
2014-10-30
Santariškių medicinos miestelis yra svarbi Vilniaus dalis, tačiau jaunieji architektai tvirtina, kad šiai miesto erdvei trūksta gyvybės. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto studentai inicijavo projektą „Sveikatos miestas – Santariškės“, siūlydami idėjas, kaip „sveikatos fabriką“ paversti jaukiu sveikatos miesteliu.
Santariškių „sveikatos fabrikas“ turėtų virsti sveikatos miesteliu
Jaunieji judėjimo Santariškių miestelyje tyrėjai siūlo atokiausiose erdvėse įrengti menines intervencijas ar sudaryti įvairaus ilgio rekreacinius maršrutus. Dalis studentų tikina, jog praverstų ir orientavimosi Santariškėse programėlės.

VGTU architektūros trečio kurso studentai, kuruojami VGTU Architektūros fakulteto dėstytojų, dvi savaites, pasidaliję į septynias grupes, tyrė kasdienį Santariškių miestelio gyvenimą ir siūlė strategijas, kaip sukurti sveikatos miestelio įvaizdį, skatinant ekologinį judėjimą, sodininkystę, kaip pagyvinti miestelį, įrengiant skverus, rekreacines zonas, kaip į žaliąsias Santariškių erdves pritraukti ne tik pacientus, jų lankytojus, bet ir miestiečius. Jaunieji judėjimo Santariškių miestelyje tyrėjai siūlo atokiausiose erdvėse įrengti menines intervencijas ar sudaryti įvairaus ilgio rekreacinius maršrutus. Dalis studentų tikina, jog praverstų ir orientavimosi Santariškėse programėlės.

„Kūrybinių dirbtuvių metu daugiau sužinojome, su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria Santariškių sveikatos miestelis. Tai ir buvo svarbiausias dirbtuvių tikslas – įvardyti esmines miestelį trikdančias problemas. Joms spręsti studentai pasiūlė „minkštojo“ urbanizmo strategijas. Šios idėjos padėtų Santariškių sveikatos miesteliui tapti jaukesniu ir patogesniu čia dirbantiems, sveikstantiems ir besilankantiems“, – teigė VGTU Architektūros pagrindų ir teorijos katedros docentė dr. Indrė Ruseckaitė.
 
Grupė „Sveikos erdvės“ pasiūlė Santariškių miestelio pradžioje įkurti aikštę, o nutiesta pagrindine pėsčiųjų žaliąja alėja sujungti atskiras miestelio dalis. Taip pat reikėtų įkurti skverus ir rekreacines zonas šalia poliklinikų ir iškelti transporto eismą į miestelio išorę.
Studentų grupė „Patogus judėjimas“ visą parą kameromis filmavo pagrindinę sankryžą, analizavo medžiagą ir nustatė intensyviausias trajektorijas bei spūsčių susidarymo tendencijas. Negana to, patikrino susisiekimo galimybes ir patys sėdo į neįgaliųjų vežimėlius, kad išbandytų, kaip miestelio aplinka ir teritorija pritaikyta neįgaliems žmonėms. Po šių eksperimentų pateikė pasiūlymus, kaip judėjimą miestelyje padaryti patogesnį.
 
Grupė „Rekreacinio judėjimo aiškumas“ iškėlė tezę, jog žmonės mažai naudojasi Santariškių tolimosiomis erdvėmis, nes nežino, kad jos egzistuoja. Studentai pasiūlė dvi strategines sprendimų kryptis: intervencijas kritiniuose taškuose, vadinamosiose psichologinių barjerų vietose, ir rekreacinių maršrutų sudarymą.
 
Tai – jau ne pirmas bendras VGTU ir Santariškių projektas. Jau porą metų VGTU Architektūros fakultetas ir Santariškių medicinos įmonių asociacija bendradarbiauja ir kartu formuluoja temas studentų kursiniams ir diplominiams darbams: Santariškių miestelio erdves baigiamuosiuose darbuose nagrinėjo skulptūros studentai, o Medicinos biblioteka tapo architektūros studentų baigiamųjų darbų objektu. Santariškių miestelio plėtros temas planuojama nagrinėti ir kitų metų bakalauro ir magistro baigiamuosiuose darbuose.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris