Dėl „Pušyno kelio“ siūlo kreiptis į teisėsaugą

Evelina Machova
2017-03-09
Prieš dvi savaites „Pušyno kelio“ vadovas Vytautas Dumbrava sanatorijoje apsilankiusiems Seimo nariams negalėjo pateikti atsakymų dėl kai kurių finansinių resursų naudojimo. Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas aptardamas išvykos rezultatus teigė sulaukęs ir gydymo įstaigos paaiškinimų. Tiesa, pasiteisinimai, kad ataskaitoje buvo įsivėlusi buhalterinės programos klaida, Seimo narių neįtikino. Dėl galimų finansinės apskaitos pažeidimų siūloma kreiptis į teisėsaugos institucijas.
Dėl „Pušyno kelio“ siūlo kreiptis į teisėsaugą
Seimo Sveikatos komitete vėl svarstyti nerentabiliai dirbančios sanatorijos „Pušyno kelias“ reikalai. Nuotraukoje (iš kairės) Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė ir komiteto narys Darius Kaminskas.

Buhalterinės programos klaida
Prieš dvi savaites Seimo Sveikatos reikalų komitetui bei Antikorupcijos komisijai, kartu su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga apsilankius sanatorijoje „Pušyno kelias“ kilo daugiau klausimų, nei buvo pateikta atsakymų. Vienas jų - 402 tūkst. eurų, kurių išleidimo aplinkybių negalėjo paaiškinti nei įstaigos vadovas Vytautas Dumbrovas, nei vyriausioji buhalterė Raimonda Mudėnienė. Seimo nariai teigė, jog į šį klausimą atsakymų laukė daugiau nei du mėnesius, deja...
 
Tiesa, po apsilankymo sanatorijoje Seimo narius pasiekė gydymo įstaigos vadovo paaiškinimas. Pasirodo, tai tebuvo buhalterinės programos rašytinė klaida. Galima daryti prielaidas, kad toks paaiškinimas Seimo Antikorupcijos komisijos neįtikino, mat ji pirmąją pavasario dieną kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydami priimti sprendimus dėl kreipimosi į teisėsaugos institucijas dėl galimų VšĮ „Pušyno kelias“ finansinės apskaitos pažeidimų.

 
„Sanatorijos direktorius rašte nurodė, kad 402547, 13 eurų sumos įrašymas į ataskaitą buvo rašymo klaida, atsiradusi galimai dėl buhalterinės kompiuterinės programos padarytos klaidos, kuri neva buvo ištaisyta. Sveikatos apsaugos ministerijai patikslinta informacija buvo pateikta, bet nespėta duomenų operatyviai pakeisti sanatorijos internetinėje svetainėje. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad toks „ataskaitų tikslinimas yra normali praktika teikiant finansines ataskaitas net VMI“. Susipažinus su sanatorijos „Pušyno kelias“ atsakymu ir paaiškinimais dėl piniginių srautų ataskaitos tikslinimo kyla abejonių, ar šios įstaigos buhalterinė apskaita tvarkoma pagal teisės aktų reikalavimus“, - teigiama Seimo Antikorupcijos komisijos rašte.
 
Galimi pažeidimai
Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo Sveikatos apsaugos ministerijai įvertinti ambulatorinių ir stacionarių reabilitacijos paslaugų poreikį vaikams ir suaugusiesiems Vilniaus miesto stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir priimti sprendimus dėl sanatorijos VšĮ „Pušyno kelias“ reorganizavimo, leisiančio racionaliai naudoti finansinius, žmogiškuosius ir infrastruktūrinius išteklius ir gerinti reabilitacijos, ypač stacionarinės vaikų reabilitacijos, paslaugų kokybę ir prieinamumą Vilniaus mieste. Taip pat siūloma įvertinti, ar sanatorijos direktorius V.Dumbrovas organizuodamas įstaigos veiklą nepažeidė Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, o nustačius pažeidimų, spręsti dėl atsakomybės taikymo.

Kaip pabrėžia komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, išvažiuojamojo posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad sanatorija dirba nerentabiliai, nuostolingai, darbuotojams vėluojama mokėti darbo užmokestį, įstaiga turi daug įsiskolinimų tiekėjams, neracionaliai naudojami turimi ištekiai. Tiesa, posėdžio dalyviams abejonių sukėlė ir įstaigos įstatų registravimo aplinkybės bei kitos įstaigos darbo veiklos organizavimo problemos. Dėl susiklosčiusios situacijos sanatorijoje Seimo nariai palaiko Antikorupcijos komisijos siūlymą kreiptis į teisėsaugos institucijas, dėl galimų finansinės apskaitos pažeidimų.


Komentarai
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas:

- Į „Pušyno kelią“ vykstame jau kelios kadencijos iš eilės. Ten yra vienas žmogus, kuris naudodamasi pažintimis Seime rašo skundus, o mes vis važiuojame. Bet problema iš principo nesprendžiama. Mano nuomone, buvo šiek tiek šioje istorijoje išpūstas burbulas, užsipuolėme įstaigos vadovą dėl tų keturių šimtų tūkstančių eurų. Vėliau gautame rašte viskas buvo gražiai paaiškinta, matyti šiek tiek buhalterinių problemų, bet jokių pirkimų už tokią sumą nebuvo. Norėtųsi, kad ministerija ryžtųsi šios institucijos sujungimui su kita Vilniaus miesto įstaiga. Rajonuose gydymo įstaigas uždarinėjame, o šią patys už ausų tempiame.

Seimo Sveikos reikalų komiteto narys Darius Kaminskas:
- Dalyvavau Antikorupcijos komisijos posėdyje ir užklausimas „Pušyno kelio“ vadovui dėl keturių šimtų tūkstančių eurų buvo praktiškai prieš du mėnesius išsiųstas. Tokį patį paklausimą išsiuntė ir Sveikatos reikalų komitetas. Vadovas turėjo beveik du mėnesius paaiškinimams atsiųsti, matydamas, kad jokių pirkimų nebuvo, galėjo tiesiog prieš dvi savaites pasakyti. Dabar situacija kelia dar daugiau abejonių. Manau, kad teisėsauga turi susidomėti.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė:
- Buvo norima paimti tą žemės sklypą ir parduoti, todėl imtasi priemonių, kaip išsaugoti reabilitacijos įstaigą. Sutinku, kad teisėsauga šioje situacijoje turi įsikišti, nes iš principo įstaigai vadovauja ne direktorius. Buvo paskelbtas konkursas, buvo trys kandidatai, iš kurių du visiškai nesiorientavo situacijoje ir V.Dumbrava vienintelis pristatė viziją, kuri jam, įtariu, buvo parengta, nes jis nelabai ir norėjo būti direktoriumi. O visai veiklai vadovauja Arvydas Akstinavičius. Todėl, manau, kad teisėsauga turėtų įsigilinti, kas ten vyksta. Vieną kartą reikia padėti tašką šioje istorijoje.  


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris