Garliavos medicinos centre jau netrukus – mobili ambulatorija ant ratų

Greta Vanagienė
2026-06-26
Čiuopdamas sparčiai augančio Kauno rajono gyventojų pulsą, Garliavos medicinos centro vadovas Mindaugas Kyguolis pajėgas meta į infrastruktūros plėtrą. Iš Sveikatos centro netrukus išriedės mobili ambulatorija. Svarbiausioms bazinėms sveikatos priežiūros paslaugoms, kraujo ir kitiems diagnostiniams tyrimams pacientus iš atokiausių Kauno rajono gyvenviečių gydytojų desantas pasieks pats.
Garliavos medicinos centre jau netrukus – mobili ambulatorija ant ratų
Garliavos medicinos centras sparčiai modernėja. Atnaujintos pirmo aukšto patalpos su registratūra duoda toną visam centrui – netrukus ta pačia nata bus renovuotos visos įstaigos erdvės, fasadas, o paslaugos taps ir mobiliomis.

Veiks prie paciento durų
 
Garliavos medicinos centras žengia svarbų žingsnį plėsdamas paslaugas – diegiama mobili ambulatorija. Paslaugas „ant ratų“ gyventojams planuojama pradėti teikti jau rugpjūčio mėnesį.
 
Taigi net ir atokiausiai gyvenantys Kauno rajono gyventojai turės galimybę pas šeimos gydytoją patekti vos žengę koją iš namų. Kaip pasakoja M.Kyguolis, sėkmingai įgyvendintą idėją, kaip pavyzdį, jie paėmė iš šiuo keliu žengiančio Alytaus rajono PSPC. Specializuotą transporto priemonę su sukomplektuota diagnostine, medicinine bei kita darbo įranga, pritaikyta šeimos gydytojų paslaugoms teikti, jie pritaikė šiek tiek didesniam automobiliui pagal specialų ir Lietuvoje dar naują projektą. Kompaktiškame mobiliajame sveikatos kabinete ant ratų gyventojams bus teikiamos šeimos gydytojo konsultacijos, atliekamas sveikatos būklės vertinimas, vykdoma lėtinių ligų priežiūra. Taip pat bus atliekami kraujo tyrimai, elektrokardiograma bei kiti baziniai diagnostiniai tyrimai.
 

„Tikimės, kad ši iniciatyva turės reikšmingą teigiamą poveikį Kauno rajono bendruomenei: pagerins galimybes gauti sveikatos priežiūros paslaugas, sumažins poreikį vykti į gydymo įstaigas, sudarys prielaidas greitesnei ligų diagnostikai bei prevencijai ir leis daugiau dėmesio skirti pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms“, – kuo reikšminga nauja paslauga, aiškina Garliavos medicinos centro vadovas Mindaugas Kyguolis.

 
Įstaigos vadovas M.Kyguolis, būdamas Kauno rajono savivaldybės Bendruomenės sveikatos tarybos narys, taip pat Nacionalinės sveikatos tarybos narys, aktyviai dalyvauja visuomenės sveikatos stebėsenoje, ekspertiniame vertinime ir strateginiame sveikatos sistemos koordinavime, tad Garliavos sveikatos centras aktyviai įsitraukia į teisėkūros procesus, teikdamas pasiūlymus ir pastabas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl asmens sveikatos priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų projektų.
 

Paslaugų plėtra iki dantų baltumo
 
Prieš akis ir kiti, ne mažiau reikšmingi sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo projektai.
 
Kitąmet planuojama pradėti teikti ambulatorinės reabilitacijos ir dienos stacionaro paslaugas. Tai suteiks dar daugiau galimybių esamiems ir naujiems pacientams visas reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas gauti vienoje vietoje.
 
Odontologų kabinetuose – papildomos estetinės odontologijos paslaugos: profesionalus dantų balinimas, suteikiantis pacientams daugiau galimybių rūpintis burnos sveikata bei gražia šypsena.
 
Greta šeimos medicinos paslaugų stiprinimo daug dėmesio skiriama ir psichikos sveikatai gerinti. Šiuo tikslu suburta savitarpio pagalbos grupė, skirta vienišiems asmenims. Užsiėmimų metu dalyviai turi galimybę dalintis patirtimis, aptarti kasdienius iššūkius, gauti psichologinį ir emocinį palaikymą bei stiprinti tarpusavio ryšius, mažinant vienišumo jausmą ir taip stiprinant psichologinę sveikatą.
 
Išvien su LSMU Kauno ligonine
 
Didžiausiame centro padalinyje – Roko Šliūpo poliklinikoje – sveikatos priežiūros paslaugas bendradarbiavimo principu teikiamos kartu su LSMU Kauno ligoninės Garliavos konsultacijų poliklinika, todėl pacientams vienoje vietoje teikiamos ir šeimos medicinos, ir specialistų konsultacijos. Pacientus pasitinka ne tik bendra dviejų įstaigų registratūra, bet ir modernus bei erdvus laukiamasis. Įstaigoje įdiegta eilių reguliavimo sistema, kuri leidžia pacientams efektyviau ir greičiau gauti norimas paslaugas.
 
Būdamas Kauno rajono sveikatos centro koordinuojančia įstaiga kartu su 19 partnerių Garliavos medicinos centras formuoja „žaliojo koridoriaus“ principu integruotą sveikatos priežiūros tinklą, kuris užtikrina pacientams lengvesnį sveikatos paslaugų prieinamumą bei kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą visame rajone.
Garliavos medicinos centras žino, kaip megzti abipusiai naudingus kontaktus. Partnerystėje su „Mamų unija“ jie įgyvendino prasmingą projektą vaikams. Puoselėdama draugystę, medicinos centro mažiesiems pacientams „Mamų unija“ padėjo įrengti žaismingą vaikų kampelį. Iniciatyva padeda besilankantiems gydymo įstaigoje vaikams kurti jaukesnę, saugesnę ir mažiau stresą keliančią aplinką.
 

Modernėja akyse
 
Estetiška aplinka – tai, ką ypač vertina šiuolaikinis pacientas. Aukštas lygmuo matyti jau pravėrus įstaigos duris – modernu bei jauku. Neseniai registratūrą atnaujinusi įstaiga ta pačia modernia nata renovaciją atliks ir kituose pastato aukštuose. O nuosekliai investuojant į sveikatos priežiūros infrastruktūros gerinimą, šiuo metu vykdoma Garliavos medicinos centro Roko Šliūpo poliklinikos pastato renovacija – įstaiga iki rudens apsivilks naują „rūbą“.
 
Gražinamos ne tik sienos. Drauge atnaujinti diagnostikos bei konsultacijų kabinetai. Ginekologijos kabinetą papildė moderniausia diagnostinė aparatūra, naujas echoskopas. Pastarosios investicijos neabejotinai prisidės prie aukštesnės paslaugų kokybės, geresnių darbo sąlygų specialistams ir didesnio patogumo pacientas. 
 
Skatina jaunų specialistų integraciją
 

Garliavos medicinos centro komandą šiuo metu sudaro 13 šeimos gydytojų su medicinos gydytoju, odontologijos ir psichikos sveikatos specialistai bei nuolat prie kolektyvo prisijungiantys jauni medicinos ir slaugos darbuotojai. Kaip pasakoja M.Kyguolis, jaunų ir ambicingų savo srities profesionalų jie ieško metodiškai, o neretai specialistus ir užsiaugina. Nuo 2023 metų Garliavos medicinos centras yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rezidentūros bazė, aktyviai prisidedanti prie būsimų sveikatos priežiūros specialistų rengimo. Įstaiga mielai priima medicinos rezidentus bei studentus, norinčius atlikti bendrosios praktikos slaugos praktiką ir įgyti vertingos klinikinės patirties realioje darbo aplinkoje. Tęsiant bendradarbiavimą su mokslo ir studijų institucijomis, dalyvaujama ir LSMU baigiamųjų darbų gynimuose.
 
„Studentų baigiamųjų darbų gynimai sudaro galimybę dalintis praktine patirtimi, profesinėmis įžvalgomis bei naujomis idėjomis. O šis bendradarbiavimas padeda užtikrinti kokybišką praktinį mokymą, profesinių įgūdžių tobulinimą bei sklandų jaunųjų specialistų integravimą į sveikatos priežiūros sistemą“, – aiškina M.Kyguolis. 
 
Taip pat įstaiga yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis su Socialinių mokslų kolegija, aktyviai bendradarbiauja su Kauno kolegija bei kitomis sveikatos priežiūros specialistus rengiančiomis mokymo įstaigomis.
 
O, kad jauni ar jau gerą patirtį sukaupę specialistai jaustų šiuolaikinio gydymo pulsą, įstaiga pasirūpina ir žinių bagažu. Siekdama stiprinti sveikatos priežiūros specialistų kompetencijas ir nuolat atnaujinti jų žinias pagal naujausius gydymo standartus, įstaiga organizuoja tikslinius mokymus daugiadalykės komandos nariams. Mokymai orientuoti į Lietuvoje vieną dažniausių sveikatos problemų – širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto valdymą. Mokymų metu buvo apmokyta daugiau nei 60 Kauno rajono sveikatos centro partnerių, daugiadalykės specialistų komandos narių.
 
Na, o siekdama kurti stiprią, besimokančią ir bendruomenišką organizaciją, įstaiga stiprina tarpusavio draugystę, dalyvaudami daugybėje profesinio tobulėjimo, edukacinių, kultūrinių ir socialinių veiklų.
 
Viena jų – Lietuvos „Junior Achievement“ programa „Šešėliavimas“, kurios metu 13 moksleivių iš įvairių Lietuvos vietų turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su įstaigos veikla ir praktiškai „pasimatuoti“ profesiją. Šiuo metu taip pat vykdomas vasaros projektas, suteikiantis moksleiviams galimybę atlikti praktiką, įgyti pirmosios profesinės patirties bei pritaikyti mokykloje įgytas žinias.
 
Didelį dėmesį skiriant darbuotojų kompetencijų stiprinimui, organizuoti pirmosios pagalbos ir priešgaisrinės saugos mokymai, taip pat paskaitos ir seminarai, skirti asmeniniam bei profesiniam augimui. Darbuotojai gilino žinias streso valdymo „Mindfulness“, efektyvaus laiko planavimo mokymuose.
 
Skatindamas aktyvų gyvenimo būdą ir rūpindamasis darbuotojų fizine bei emocine sveikata, Garliavos medicinos centras prisijungė prie Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos globojamo Nacionalinio judumo iššūkio. Dalyvaudami viešųjų ir nevyriausybinių organizacijų kategorijoje, darbuotojai aktyviai rinko žingsnius, stiprino bendruomeniškumą ir prisidėjo prie tvaraus judumo idėjų sklaidos.
RĖMIMAS
 
 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

    Gydytojas ir pacientas


    J.Sąlyga: paparčio žiedas – politikų rankose

    J.Sąlyga: paparčio žiedas – politikų rankose

    „Kiek gyvenu, tiek švenčiu Jonines“, – Joninių išvakarėse šypsojosi Klaipėdos miesto polikl...
    R.Dumbliauskienė: pasveikti nuo ligos – dar ne viskas

    R.Dumbliauskienė: pasveikti nuo ligos – dar ne viskas

    Lietuva dar „vejasi“ sovietmečiu nutrūkusią psichiatrijos raidą, tačiau šiandien jau aiškiai matyti nauj...

    Budinti vaistinė


    Neregistruotų vaistų reklama: atsakomybė gali grėsti ne tik pardavėjams

    Neregistruotų vaistų reklama: atsakomybė gali grėsti ne tik pardavėjams

    Neseniai viešojoje erdvėje nuskambėjus atvejui, kuomet sveikatos priežiūros specialistas socialiniuose tinkluose galimai sk...
    Skaitmeninius vaistų kodus farmacininkai vertina skeptiškai

    Skaitmeninius vaistų kodus farmacininkai vertina skeptiškai

    Nuo šiol vaistų pakuočių kodus galima nuskenuoti tiesiog mobiliuoju telefonu. „GS1“ ir „Google“ suk...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros festivaliai tampa vis tvaresni

    Vasarą didžioji dalis renginių persikelia į gamtą. Deja, po linksmybių neretai lieka kalnai šiukšlių. Pastaruoju metu ypač stengiamasi, kad po atviru dangumi vykstantys festivaliai būtų ne tik įsimintini, bet ir draugiški aplinkai. „Praeina tūkstantinė auditorija ir nepamatysite nė vienos nei nuorūkos, nei ...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Britanijoje – geras susitarimas rezidentams

    Gydytojai rezidentai Jungtinėje Karalystėje (JK) balsuos už pasiūlymą, kuris užtikrins daugiau karjeros galimybių, didesnį atlyginimą ir geresnes darbo sąlygas. Britų medicinos asociacija (BMA) pateikė šį pasiūlymą savo nariams, kad jie galėtų pareikšti nuomonę. Dėl šio balsavimo buvo atšaukti šią s...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Apie pamirštą žaidimą
    Henrikas Vaitiekūnas Apie pamirštą žaidimą
    Kultūriniai karai ir demografinė žiema: kur dingo vyrai?
    Aurelijus Veryga Kultūriniai karai ir demografinė žiema: kur dingo vyrai?
    Apie Kauno Krikščioniškuosius gimdymo namus
    Vaida Pranarauskaitė Apie Kauno Krikščioniškuosius gimdymo namus

    Naujas numeris