Mediciną renkasi gražios moterys

Karolis Misevičius
2017-12-01
Prieš kelias savaites „Mis Pasaulis 2017“ karūna pasipuošė 20-metė medicinos studentė Manushi Chhillar, nurungusi 108 dalyves iš įvairių pasaulio šalių. Į Indiją šis titulas iškeliavo po 17 metų, ir tai jau šeštas kartas, kuomet karūna atiteko atstovei iš šios Pietų Azijos valstybės. „Vis dar skęstu tame jausme, suteikiau progą Indijai didžiuotis šia pergale“, – sakė gražuolė, kurios tėvai yra medikai.
Mediciną renkasi gražios moterys
„Mis Pasaulis 2017“ nugalėtoja Manushi Chhillar konkurso metu buvo paklausta, kuri profesija turėtų būti geriausiai apmokama. „Manau, kad motina nusipelno didžiausios pagarbos ir, kai kalbame apie atlyginimą, tai ne visuomet pinigai, bet meilė ir pagarba, kurią skiri. Mano mama visuomet buvo didžiausia mano įkvėpėja“, – sakė mergina.



Reita Faria

1966-aisiais „Mis Pasaulis“ titulą pelnė chirurgijos medicinos studentė Reita Faria iš Mumbajaus. Ji buvo antroji indė, dalyvavusi planetos gražiausių moterų konkurse. „Komisija klausė, kodėl noriu tapti gydytoja. Atsakiau, jog Indijai reikia daugiau akušerių bei ginekologų. Į tai man buvo replikuota, jog Indijoje gimsta daug kūdikių, o aš atkirtau, jog šiam procesui laikas užkirsti kelią. Mano pasisakymas sulaukė ovacijų“, – prisiminimais dalijosi moteris.

„Reita visuomet tvirtai žinojo, jog nori būti gydytoja“, – sakė moters vaikystės draugė Cecilia Menezes. Įgijusi bakalauro laipsnį Granto medicinos koledže, Reita tęsė studijas Kingo koledže. Čia susipažino su būsimu vyru, jaunesniuoju gydytoju David‘u Powell‘u. Jis Reitą pirmąkart pastebėjo televizijos ekrane grožio konkurse ir buvo tiesiog pakerėtas. Tebuvo laiko klausimas, kada jiedu pasuks bendru gyvenimo keliu. Pora susituokė 1971-aisiais, o po dvejų metų su dviem mažylėmis dukromis persikėlė gyventi į Dubliną, kur Reita pradėjo gydytojos epidemiologės praktiką. Šiuo metu moteris džiaugiasi galinti padėti auginti penkis vaikaičius, o jos vyras dirba endokrinologu.





Rolene Strauss
2014-ais metais „Mis Pasaulis“ išrinkta Rolene Strauss, tuometė antrakursė medicinos studentė iš Šiaurės Afrikos. Įdomu tai, jog pati Rolene buvo pradėta mėgintuvėlyje. „Po penkerių ilgų metų mano tėvai sutaupė pakankamai lėšų, tad aš laimingai „išsiritau“ iš mėgintuvėlio. Po metų gimė mano brolis, kuris, pasak mano mamos, yra siųstas Dangaus“, – pasakoja moteris. Beje, jos tėvas yra gydytojas, o motina – slaugytoja.


Lietuvos gražuolės baltais chalatais



Jūratė Mikutaitė-Brazienė

Lietuva taip pat gali pasigirti tituluotomis dailiosios lyties atstovėmis, kurioms medicina buvo arba iki šiol yra neatsiejama gyvenimo dalis. 1993-iaisiais karūna atiteko 21-erių Kauno medicinos universiteto trečiakursei Jūratei Mikutaitei. Eiti į konkurso atranką Jūratę paskatino pusseserės sėkmė prieš metus vykusiame grožio konkurse, taip pat pažįstamų įtikinėjimai.
„Puikiai ir tada, ir dabar, – paklausta, kaip jaučiasi dalyvavusi konkurse, sakė Jūratė Brazienė. – Manau, kad dalyvavimas konkurse atvėrė didesnes galimybes. Pridėjo žinomumo. Kartu tai buvo išbandymas dėmesiu: jaučiausi esanti po padidinamuoju stiklu.“

Paklausta, ar šiandien ją kas nors atpažįsta, užkalbina, moteris sako, jog retkarčiais pastebi vyresni žmonės. „Dažniausiai atpažįsta vaikaičių senelės, kai atveža juos gydyti“, – sako pašnekovė. Jūratė yra fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, šiuo metu dirba Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus vedėja. Moterį kai kurie pažįsta ir iš balso, mat ji kurį laiką „Kaunas plius TV“ rengė reportažus, pasirodydavo eteryje.

„Kai man sako, kad mano balsas girdėtas, ir pati esu kažkur labai matyta, atsakau, jog pasaulis mažas, Lietuva dar mažesnė, o Kaunas visai mažiukas, gal kur nors buvome susitikę. Tik niekada nesakau, kur“, –
šypsodamasi pasakojo moteris. Gydytoja pirmoji Lietuvoje prieš penkiolika metų pradėjo nuosekliai taikyti reabilitacinį gydymą nudegusiems vaikams.




Jurga Tautkutė-Heininga
Praėjus vos metams po Jūratės sėkmės, fortūna nusišypsojo ir kitai tuometei medicinos studentei – 1994-aisiais „Mis Lietuva“ tapo Jurga Tautkutė-Heininga, Kauno medicinos akademijoje studijavusi odontologiją. Tačiau nuo trečio kurso pradėjusi dirbti su pacientais moteris suprato, jog su šia sritimi jai ne pakeliui, ir pasuko į rinkodarą bei renginių organizavimą, o 2000-aisiais laimėjo „žalią kortą“ ir persikėlė gyventi į JAV.




Asta Vyšniauskaitė-Dumbliauskienė
Prabėgus trejiems metams, 1997-aisiais, tituluotų Lietuvos gražuolių sąrašas pasipildė dar viena būsima medike, kauniete Asta Vyšniauskaite. Viename iš tarptautinių šokių festivalių, kuriame dalyvavo, moteris tapo „Mis Jaunyste“. Na, o dalyvauti konkurse „Mis Lietuva“ ją paskatino pusseserė. Pasak moters, ji niekuomet nesigailėjo pasirinkusi medikės profesiją, ir mano pataikiusi į dešimtuką. Šiuo metu ji dirba dermatovenerologe vienoje privačių sostinės klinikų. „Labai įdomi patirtis“, – sakė tituluota gražuolė.

„Tuo metu dar nebuvo didelio suvokimo, kaip gražiai eiti, kaip pateikti save. „Prisilietimas“ prie grožio man buvo labai įdomus. Nors bėgant laikui kinta ir požiūris į konkursą, niekada nesigailėjau, jog dalyvavau.  Prisiminimai visuomet tik malonūs, nors buvo ir sunkių momentų. Tai grūdino kaip asmenybę, suteikė ne tik galimybę pažinti įdomių žmonių, tačiau ir padovanojo progą pamatyti pasaulį. Aplankiau Seišelius dalyvaudama „Mis Pasaulis“ konkurse. Tai nebuvo tik lėlių konkursas. Patirtys absoliučiai teigiamos“, – sakė moteris.

Astos specialybė, kuri kartu yra ir jos hobis, moteriai nepaprastai įdomi, kupina naujovių. Plastinę chirurgiją, botulino injekcijas, kurias atlieka karūnuota gydytoja, moteris vertina palankiai. „Esu už visus dvidešimt pirmo amžiaus laimėjimus. Šios procedūros – medicinos laimėjimas“, – įsitikinusi Asta.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    Sveika šeima


    Velykiniai troškimai: ir pavalgyti, ir sulieknėti

    Šv. Velykų pusryčiai – laukiamiausia šventės akimirka ar stresas, vien pamąsčius apie valgiais nukrautą stalą? Mitybos specialistų teigimu, giliai įsišaknijusios „dėkis dar“ ir naujosios „dietų“ kultūros sandūra turi skaudžių pasekmių: abiem atvejais formuojasi blogi mitybos įpročiai...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    „Titaniko“ II ateitis: fiasko ar bravo?

    „Titanikas“ II gali sukurti taiką. Šis gali tapti taikos laivu visoms pasaulio valstybėms“, – sako ekscentriškasis australų verslininkas Clive Palmeris. Pastarasis savųjų planų sukurti istorinio tragiško likimo laivo repliką nepamiršo. Jis prisimena ne tik romantinę Džeko ir Rouzės ...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris