Nauja vadovė – apie laukiančius iššūkius Šeškinės poliklinikoje

Deimantė Gruodė
2018-12-10
Nors dar tik ketvirtas mėnuo, kai VšĮ Šeškinės poliklinikos vairą perėmė nauja vadovė dr. Daiva Kanopienė, seniau dirbusi Nacionalinio vėžio instituto Konsultacinės poliklinikos vedėja, plika akimi galima pastebėti pirmuosius pokyčius. Prie pagrindinio poliklinikos įėjimo jau pradėti remonto darbai, kurie, pasak vadovės, netrukus bus užbaigti. „Pirmieji vadovo žingsniai nuteikia viltingai“, - sakė teigiamų pasikeitimų laukiantys įstaigos darbuotojai.
Nauja vadovė – apie laukiančius iššūkius Šeškinės poliklinikoje
Nepaisant to, kad nauja vadovė įstaigoje skaičiuoja dar tik pirmuosius darbo mėnesius, jau smarkiai pasistūmėta į priekį. Remonto darbams, kurie netrukus pasibaigs, buvo uždarytas poliklinikos pagrindinis įėjimas.

Atėjo laikas naujiems iššūkiams
„Nacionaliniame vėžio institute dirbau penkiolika metų. Atėjo toks gyvenimo etapas, kai profesiniame kelyje norėjosi pokyčių, nes iš savo ir kolegų patirties galiu pasakyti, kad užsisėdėjus vienoje vietoje darbas pasidaro rutininis. Norėjau išbandyti ką nors naujo. Abu mano vaikai jau suaugę, baigę studijas, tad dabar, kai dar turi jėgų, idėjų ir patyrimo ambulatorinėje grandyje, pats laikas naujiems iššūkiams“, - šypsosi D.Kanopienė, paklausta, kas paskatino siekti poliklinikos vadovės kėdės.
Kaip pasakoja, baigusi studijas Vilniaus universitete dirbo tik dvejose darbovietėse: Rokiškio ligoninėje, kur išvyko pagal paskyrimą, vėliau patirties sėmėsi Nacionaliniame vėžio institute. Ten jai teko bendrauti su mokslinių padalinių vadovais bei daug kitų savo srities profesionalų.
 

„Mano vadovai sakydavo, kad turiu organizacinių sugebėjimų ir galiu dirbti vadovaujamą darbą. Tai lėmė ir mano charakterio bruožai. Esu sugyvenamas žmogus. Myliu žmones ir galiu su jais dirbti, jeigu jie mano atžvilgiu nėra nusiteikę priešiškai. Dar tik ketvirtas mėnuo, kaip dirbu šioje įstaigoje, bet jau galiu pasakyti, kad su kolektyvu randame bendrą kalbą“, - džiaugiasi Šeškinės poliklinikos vadovė dr. Daiva Kanopienė.

 
Ieško naujų šeimos gydytojų
„Kalbant apie pirminę grandį ir šeimos gydytojo instituciją bei išanalizavus pastarųjų penkerių metų rodiklius, prisirašiusių pacientų skaičius visgi mažėja. Pagrindinė priežastis aiški: reikalingi šeimos gydytojai. Jei apylinkėje nėra gydytojo ar jis serga, žmonės, kurie dabar turi galimybę rinktis, išsirašo. Pacientams reikalingas kokybiškas aptarnavimas, tad šiuo metu pagrindinis uždavinys – privilioti bent tris naujus šeimos gydytojus. Paprašiau, kad Personalo skyrius paruoštų išsamią analizę, koks yra gydytojų amžiaus vidurkis. Nemaža dalis jų yra garbaus amžiaus, bet ateina ir jaunų specialistų“, - sako vadovė, paklausta, kokie bus jos pirmieji žingsniai gerinant paslaugų kokybę įstaigoje.
Ką Šeškinės poliklinika gali pasiūlyti jauniems specialistams?
 
„Geras darbo sąlygos. Įstaigoje sukurta sistema, kuomet gydytojas ir slaugytojas dirba atskiruose kabinetuose. Mūsų nuomone, toks darbo organizavimas suteikia galimybę pacientui gauti ne tik gydymo, bet ir slaugos paslaugas vienu metu. Be to, dauguma pacientų apie sveikatos problemas pageidauja kalbėtis akis į akį su gydytoju. Nemažai tikimės ir iš išplėstinės praktikos arba dar kitaip vadinamų „išmaniųjų slaugytojų“, kurias rengia Lietuvos aukštosios mokyklos ir kurios, tikimės, galės perimti nemažai funkcijų iš gydytojų. Gydytojams galime pasiūlyti visas šiuolaikines priemones, pavyzdžiui, išrašant elektroninius receptus. Galime pasigirti, kad pagal ligonių kasos ataskaitas mūsų įstaigoje tik apie trisdešimt procentų kompensuojamų vaistų buvo išrašyti elektroniniu būdu, o dabar artėjame prie aštuoniasdešimt procentų ir pagal šį kriterijų patenkame į įstaigų dešimtuką. Iš tiesų turiu padėkoti šeimos gydytojams, kurių geranoriškumo dėka per kelis mėnesius pasistūmėjome į priekį“, - džiaugiasi D.Kanopienė.
 

L.S. skaičius 


80 
– per tiek tūkst. gyventojų yra prisirašę prie Šeškinės poliklinikos.

 
Savivaldybės parama
„Džiaugiamės Vilniaus miesto savivaldybės parama šeimos institucijai, kurios tikslas – pagerinti paslaugų kokybę skiriant papildomą finansavimą, jei įvykdome tris pagrindinius rodiklius: pirma, pacientas pas šeimos gydytoją turi patekti per septynias kalendorines dienas; antra, kad paciento vizitui būtų skiriama ne mažiau kaip penkiolika minučių; trečia, jei yra didesnė nei 1550 prisirašiusiųjų apylinkė, gydytojams pailginti darbo laiką. Bendravome su šeimos gydytojais ir didžioji dauguma jų sutiko pailginti darbo laiką pagal apylinkės dydį ir pacientai pas juos gali pakliūti per septynias kalendorines dienas“, - puikiais rezultatais džiaugiasi vadovė.
 
Be to, Vilniaus miesto savivaldybė parėmė polikliniką skirdama finansavimą naujų inovacijų ir įrangos IT srityje įdiegimui bei poliklinikos išorės teritorijos remonto darbams atlikti. „Norime pasidžiaugti, kad poliklinika sėkmingai įgyvendino visus sutartinius įsipareigojimus.
Poliklinika yra pateikusi paraišką projektui „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimui VŠĮ Šeškinės poliklinikoje“, kuris bus įgyvendinamas 2019-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Projekto tikslas – atnaujinti Odontologijos skyrių ir vieną iš Šeimos medicinos skyrių, investuojant į remonto darbus ir medicininės įrangos įsigijimą.  
Kadangi daug metų esu dirbusi Nacionaliniame vėžio institute gydytoja akušere ginekologe, daug dėmesio norėčiau skirti profilaktinėms programoms ir svarstyti apie Moters sveikatos centro įkūrimą mūsų Poliklinikoje, kuriame didelis dėmesys būtų skiriamas krūtų ligų ir onkoginekologinių ligų profilaktikai“, - sako įstaigos vadovė.
 
Privalumas Šeškinės poliklinikoje - kad pacientas turi galimybę apie savo sveikatos problemas kalbėti su gydytoju akis į akį (slaugytoja yra atskirame kabinete). Nuotr. Šeimos gydytoja Daina Musiuvienė.

Specialistų pagalba – vietoje
Atėjus naujai vadovei, ilgamečiai įstaigos darbuotojai žvelgia su dideliais lūkesčiais.
„Naują vadovę sutikome džiaugsmingai - įstaigoje laukėme naujų vėjų. Norėtųsi didesnės tvarkos, bet tai - ne vadovės, o jau Sveikatos apsaugos ministerijos uždaviniai. Šeimos gydytojui priskirta labai daug funkcijų. Viena jų – paciento patekimas pas šeimos gydytoją per septynias kalendorines dienas. Jei apylinkę sudaro jaunesnio amžiaus žmonės, galbūt jie ne taip dažnai serga ir patekimas pas šeimos gydytoją nesudarys didelių problemų. Bet kur apylinkes sudaro vyresni žmonės, jie dažniau serga, turi daugiau lėtinių ligų, todėl dažniau lankosi pas šeimos gydytoją“, - sako II Šeimos medicinos skyriaus laikinoji vedėja Rima Pačinskienė.
 
Jai antrina kolegė Daina Musiuvienė, poliklinikoje dirbanti vienuolika metų.
„Visada ateinu į darbą anksčiau, nes man patinka susipažinti iš anksto su užsirašiusių pacientų asmens sveikatos istorijų įrašais, patikrinu, kokie žmogui priklauso profilaktiniai tyrimai. Taip pasilengvinu darbą ir pasiruošiu pacientų priėmimui. Stengiuosi juos kviesti tuo laiku, kuriuo yra užrašyti, nebent pasitaiko kokių nors ekstrinių situacijų“, - sako šeimos gydytoja.
Kuo patrauklus darbas Šeškinės poliklinikoje?
„Šią darbo vietą rinkausi, nes arti namų. Man patiko ir kolektyvas, ir tai, kad yra daug specialistų, netgi tokios siauros specializacijos kaip vaikų neurologas ar vaikų endokrinologas. Nereikia paciento siųsti į kitą įstaigą. Šeimos gydytojas visą laiką sulauks pagalbos“, - sako D.Musiuvienė.
 
Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja Vilma Vasjanova sutinka su kolege.
„Matau didelės įstaigos privalumą, kad šeimos gydytojas arba aš, akušerė ginekologė, įtardama kokią nors patologiją iš karto registruojame pacientą konsultacijos pas reikiamą specialistą čia, poliklinikoje. O mažuose centruose prisirašę pacientai neretai skundžiasi, kad jiems išrašomas siuntimas ir jie po visą miestą ieško specialisto. Tai yra didelis privalumas gydytojams, kurie dirba pirminėje sveikatos priežiūros grandyje, pacientui irgi tokia sistema labai palanki“, - sako medikė.

 

„Šeimos gydytojui priskirta labai daug funkcijų. Vienas jų – paciento patekimas pas šeimos gydytoją per septynias kalendorines dienas. Jei apylinkę sudaro jaunesnio amžiaus žmonės, galbūt jie ne taip dažnai serga ir patekimas pas gydytoją nesudarys didelių problemų. Bet kur apylinkes sudaro vyresni žmonės, jie dažniau serga, turi daugiau lėtinių ligų, todėl dažniau lankosi pas šeimos gydytoją“, - sako II Šeimos medicinos skyriaus laikinoji vedėja Rima Pačinskienė.

 
Prioritetas profilaktinėms programoms 
„Moters - ir motinos, ir gimdyvės, ir daugelio rūpesčių gyvenime nešėjos – sveikata itin svarbi. Nuo jos savijautos priklauso šeimos gerovė. Tad džiugu, kad moterų sveikatos priežiūrai visą laiką buvo skiriamas ir, galvoju, kad ateityje bus skiriamas didžiulis dėmesys“, - sako V.Vasjanova.
Anot jos, siekiant gimdos kaklelio vėžio prevencijos ypač svarbūs profilaktiniai gimdos kaklelio tyrimai, taip pat ir mamografinės patikros, kuo anksčiau išaiškinant krūtų onkologinius pakitimus.
„Krūtų vėžys pakankamai dažnas Lietuvoje. Atliekame ir krūtų mamografinę profilaktinę patikrą, ir krūtų echoskopinius tyrimus ir tai rodo didelį dėmesį krūtų patologijos diagnostikai.
 
Gimdos kaklelio vėžys irgi pakankamai dažnas, atsiduriantis pirmame onkologinių ligų dešimtuke. Tarp moterų nemažas žmogaus papilomos virusų paplitimas. Turime visus gimdos kaklelio diagnostikos metodus čia, poliklinikoje, taip pat atliekame ir naujausius gimtos kaklelio citologinius tyrimus. Tad gimdos kaklelio patologijos diagnostikai galimybės pas mus irgi plačios. Taip pat sieksime kiek įmanoma daugiau apimti, ką galime, ambulatorinėje grandyje. Visi gydytojai akušeriai ginekologai įvaldę atlieka kolposkopinius tyrimus, žino indikacijas, kada, kaip ir kokiu būdu ištirti gimdos kaklelį lygiai kaip ir visus kitus reprodukcinius moters organus“, - sako skyriaus vedėja.
Pasak akušerės ginekologės, džiugina tai, kad nemažai onkologinių ligų aptinkamos ankstyvos stadijos.
„Poliklinikos ankstyvojo vėžio diagnostikos, vadinasi, nulinės ir pirmos vėžio stadijos nustatymo rodikliai yra pakankamai aukšti. Šeimos gydytojams irgi pavyksta sėkmingai nustatyti ankstyvąsias onkologinės ligos stadijas. Tam pasitarnauja ir profilaktinės programos“, - sako skyriaus vedėja.
 

Su informuotu pacientu įdomiau
 

„E.sveikata – iššūkis. Šiuo metu problema ne pati sistema, bet jos kokybė, sparta, greitis, o norėtųsi daugiau dėmesio skirti pacientui“, - sako Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja Vilma Vasjanova.

 
Pasak medikų, dabar ypač jauni pacientai ateina prisiskaitę daug informacijos.
„Būna, mamytės forumuose viena iš kitos susižino, pasitaria. Iš vienos pusės gerai, bet iš kitos pusės... pacientas netiki, kad jam yra tai, apie ką kalba gydytojas. Prisiskaitę nori kokių nors papildomų tyrimų, kas galbūt nereikalinga. Nors smagu, kai jauni žmonės domisi, stengiasi sveikai gyventi. Mano apylinkėje daug žmonių, kurie sportuoja, nevartoja alkoholio, kartą per metus profilaktiškai pasitikrina sveikatą. Manau, kad auga žymiai sveikesnė karta“, - sako šeimos gydytoja D.Musiuvienė.
Jai antrina gydytoja akušerė ginekologė V.Vasjanova.
 
„Reikia pripažinti, kad informacijos srautas yra didžiulis, žmonių susirūpinimas savo sveikata irgi. Pritarčiau gydytojai, kad iš tikrųjų su informuotu pacientu įdomiau dirbti, jis jau susipažinęs su kai kuriais baziniais dalykais. Be abejonės, mūsų, gydytojų, pareiga įtikinti tam tikrus dalykus, kurie naudingi, reikalingi pacientui.“
Anot medikės, pacientas mato, kada dėl jo stengiesi ir išgyveni kartu su juo, padarai viską, kas yra reikalinga – žmogus tikrai tai jaučia.
„Kodėl pas vienus specialistus žmonės eina noriai, o pas kitus ne? Didžioji dauguma medikų myli savo profesiją ir vertina darbo vietą, džiaugiasi galėdami žmonėms pagelbėti. Iš tikrųjų mums leidžiama ir mes galime stažuotis, keltis kvalifikaciją. Poliklinika už pagrindines kvalifikacijos valandas sumoka, vadinasi, didžioji kvalifikacijos kėlimo valandų programa mums nieko nekainuoja ir administracija garantuoja mūsų profesinį tobulėjimą. Patobulėjus norisi tas žinias sugrąžinti pacientams, kad jiems pagelbėtum, kad mūsų poliklinikoje jie jaustųsi svarbūs ir reikalingi“, - sako akušerė ginekologė.

Nuo moters savijautos priklauso visos šeimos gerovė. Tad moters sveikatos priežiūrai visą laiką buvo skiriamas ir, anot akušerių ginekologų, ateityje bus skiriamas didžiulis dėmesys. Nuotr. – gydytoja akušerė ginekologė Irena Politienė.


 
Tarp kitko
Į Šeškinės poliklinikos direktoriaus kėdę pretendavo 3 kandidatai.
Konkursą laimėjo Nacionalinio vėžio instituto konsultacinės poliklinikos skyriaus vadovė D.Kanopienė.
Tačiau kelis mėnesius poliklinika gyveno bevaldystėje, mat nepatenkintas konkurso rezultatais ilgametis gydymo įstaigos vadovas Jonas Kairys apskundė juos teismui.
Teismui atmetus laikinas apsaugos priemones, D.Kanopienė pradėjo darbą Šeškinės poliklinikoje rugpjūčio gale.
„Labai svarbu, kad vadovas turėtų viziją, būtų atviras, išgirstų žmones ir jų rūpesčius, vykdytų visas funkcijas, kurios jam priskirtos. Kartu pasirūpintų ne tik pacientais, bet ir darbuotojais“, - vienas per kitą kalbėjo nauja vadove patenkinti darbuotojai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris