Sportuok, nesportavusi, bet...

Ringailė Stulpinaitė-Gvildė
2020-06-29
Tarp moterų populiarėjanti pilvo plastikos procedūra, pasirodo, nėra tik paprasta užgaida be didesnių pastangų turėti plokščią pilvą.
Sportuok, nesportavusi, bet...
Sportas sutvirtina raumens tonusą ir pilvo formą galima šiek tiek paplokštinti, bet raumenų prasiskyrimo jo pagalba, deja, nepanaikinsi. Žodžiu, estetiškai negražu, bet ir fiziologiškai tai nėra gerai.

Fi clinica

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Donato Samsanavičiaus, prasiskyrusių pilvo raumenų joks sportas „nesusiūs“.

- Prasiskyrę pilvo raumenys. Dėl visko kaltas nėštumas?

- Pilvo raumenų prasiskyrimas (diastazė) dažniausiai gali būti dėl trijų priežasčių. Pirma ir dažniausia – nėštumas. Augant vaisiui, pilvo raumenys prasiskiria ir tarp jų lieka tarpas. Panaši priežastis yra nutukimas. Pacientė priauga daug svorio, taukinė pučiasi, ji iš vidaus plėšia raumenis, o numetus svorio raumenys atgal nesugrįžta ir vėl turime raumenų prasiskyrimą. Antra priežastis – įgimta pilvo raumenų diastazė, kuomet jau vaikystėje gali pasireikšti raumenų prasiskyrimo simptomai. Trečioji priežastis – pooperaciniai padariniai, kai po atliktos laparotomijos, pilvo aponeurozės audiniai yra minkštesni ir randas gali prasiskirti.
Priežastis, dėl ko moterys ryžtasi pilvo plastikos operacijai, – perteklinė oda. Jis atsiranda arba po nėštumo, arba po greito svorio metimo.
 
- Estetiškai negražu, bet ar labai gyventi trukdo?
Pati pilvo raumenų prasiskyrimo problema, jeigu tėra tik nedidelė raumenų diastazė, galbūt nėra itin mediciniškai svarbi. Labiau kliūva estetiškai. Bet dažnai būna, kad prasiskyrus raumenims audiniai tarp jų suplonėja, praretėja ir atsiranda pilvo baltosios linijos išvarža. Kartais pro išvaržos vartus gali išlįsti taukinė ar žarna, tada jau atsiranda įstrigusios išvaržos rizika ir kitos problemos.
Pacientės, atėjusios dėl prasiskyrusių pilvo raumenų įvardija ne tik estetinę problemą. Neretai skundžiasi ir pilvo skausmu sportuojant. Be to, nežinant, kad yra pasiskyrę pilvo raumenys ir intensyviai sportuojant gali padidėti išvaržos rizika. Sportas, aišku, sutvirtina raumens tonusą ir pilvo formą galima šiek tiek paplokštinti, bet raumenų prasiskyrimo jo pagalba, deja, nepanaikinsi. Žodžiu, estetiškai negražu, bet ir fiziologiškai tai nėra gerai.
 
- Dėl to galimos didesnės sveikatos problemos?
- Žinoma, toks pilvo raumenų prasiskyrimas silpnina dubens dugną, gali sukelti nugaros skausmą, paveikti laikyseną ir net turėti įtakos lytinio gyvenimo suprastėjimui.
Jeigu yra tik raumenų prasiskyrimas, dar nereiškia, kad būtinai visoms moterims susiformuos išvaržos ar kitos lydinčios sveikatos problemos. Dauguma moterų tikriausiai gyvena su tais prasiskyrusiais pilvo raumenimis, jeigu intensyviai nesportuoja.

O turinti perteklinės odos šiltuoju laiku, odai liečiantis su oda, atsiranda pašutimai, žaizdelės, diskomfortas, gali įsimesti infekcija. Tai jau yra medicininės, o ne tik estetinės problemos. Tuomet kabančią odą reikia šalinti.
 
- Įmanoma raumenų prasiskyrimą pastebėti pačiam?
- Jeigu moteris turėjo plokštesnį pilvą, o po nėštumo atrodo, kad jis labiau išsipūtęs, tuomet jau galima įtarti pilvo raumenų diastazę. Tai ypač gerai matyti ryte, kai tik atsikėlus pilvas atrodo plokščias, o vos išgėrus puodelį arbatos išsipučia.
Kitas metodas – atsigulus ir uždėjus ranką ant pilvo centro, išilgai pilvo raumenų darant atsilenkimą galima pračiuopti didesnį ar mažesnį tarpą tarp raumenų. Žinoma, geriausiai tą diagnozuoja gydytojas chirurgas.

 
- Kokios operacijos teikiamos garantijos?
- Paprastai jau pašalinus diastazę ir suartinus raumenis, aponeurozė sutvirtėja tiek, kad raumenys prasiskiria žymiai rečiau nei neoperuotoms moterims. Turiu kokias šešias pacientes, kurioms buvo atlikta pilvo plastika ir pilvo raumenų sutvirtinimas, jos vėliau pastojo, sėkmingai išnešiojo, pagimdė ir nė viena nesugrįžo daryti pilvo raumenų korekcijos iš naujo.
Žinoma, po tokios operacijos reikia bent pusę metų palaukti, kad viskas sugytų ir sutvirtėtų audiniai ir tik tuomet galvoti apie nėštumą. Ankščiau pastoti nepatartina. 
 
- Ligonių kasos kompensuoja šią operaciją?
- Kompensuoja tik tuomet, jei diagnozuojama pilvo baltosios sienos išvarža. Bet kompensuojama tik išvaržos korekcija. Nekompensuoja estetinių dalykų – nei pilvo raumenų susiuvimo, nei riebalų nusiurbimo, kad vaizdas ir formos būtų estetiškos, proporcingos.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

   Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

   Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
   Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

   Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

   „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

   Budinti vaistinė


   Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

   Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

   Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
   Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

   Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

   „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

   Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kokiu instrumentu groja flatulistas?
   Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
   Parpė, kad net ūsai dulkėjo
   Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
   Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
   Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

   Naujas numeris