Sportuok, nesportavusi, bet...

Ringailė Stulpinaitė-Gvildė
2020-06-29
Tarp moterų populiarėjanti pilvo plastikos procedūra, pasirodo, nėra tik paprasta užgaida be didesnių pastangų turėti plokščią pilvą.
Sportuok, nesportavusi, bet...
Sportas sutvirtina raumens tonusą ir pilvo formą galima šiek tiek paplokštinti, bet raumenų prasiskyrimo jo pagalba, deja, nepanaikinsi. Žodžiu, estetiškai negražu, bet ir fiziologiškai tai nėra gerai.

Fi clinica

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Donato Samsanavičiaus, prasiskyrusių pilvo raumenų joks sportas „nesusiūs“.

- Prasiskyrę pilvo raumenys. Dėl visko kaltas nėštumas?

- Pilvo raumenų prasiskyrimas (diastazė) dažniausiai gali būti dėl trijų priežasčių. Pirma ir dažniausia – nėštumas. Augant vaisiui, pilvo raumenys prasiskiria ir tarp jų lieka tarpas. Panaši priežastis yra nutukimas. Pacientė priauga daug svorio, taukinė pučiasi, ji iš vidaus plėšia raumenis, o numetus svorio raumenys atgal nesugrįžta ir vėl turime raumenų prasiskyrimą. Antra priežastis – įgimta pilvo raumenų diastazė, kuomet jau vaikystėje gali pasireikšti raumenų prasiskyrimo simptomai. Trečioji priežastis – pooperaciniai padariniai, kai po atliktos laparotomijos, pilvo aponeurozės audiniai yra minkštesni ir randas gali prasiskirti.
Priežastis, dėl ko moterys ryžtasi pilvo plastikos operacijai, – perteklinė oda. Jis atsiranda arba po nėštumo, arba po greito svorio metimo.
 
- Estetiškai negražu, bet ar labai gyventi trukdo?
Pati pilvo raumenų prasiskyrimo problema, jeigu tėra tik nedidelė raumenų diastazė, galbūt nėra itin mediciniškai svarbi. Labiau kliūva estetiškai. Bet dažnai būna, kad prasiskyrus raumenims audiniai tarp jų suplonėja, praretėja ir atsiranda pilvo baltosios linijos išvarža. Kartais pro išvaržos vartus gali išlįsti taukinė ar žarna, tada jau atsiranda įstrigusios išvaržos rizika ir kitos problemos.
Pacientės, atėjusios dėl prasiskyrusių pilvo raumenų įvardija ne tik estetinę problemą. Neretai skundžiasi ir pilvo skausmu sportuojant. Be to, nežinant, kad yra pasiskyrę pilvo raumenys ir intensyviai sportuojant gali padidėti išvaržos rizika. Sportas, aišku, sutvirtina raumens tonusą ir pilvo formą galima šiek tiek paplokštinti, bet raumenų prasiskyrimo jo pagalba, deja, nepanaikinsi. Žodžiu, estetiškai negražu, bet ir fiziologiškai tai nėra gerai.
 
- Dėl to galimos didesnės sveikatos problemos?
- Žinoma, toks pilvo raumenų prasiskyrimas silpnina dubens dugną, gali sukelti nugaros skausmą, paveikti laikyseną ir net turėti įtakos lytinio gyvenimo suprastėjimui.
Jeigu yra tik raumenų prasiskyrimas, dar nereiškia, kad būtinai visoms moterims susiformuos išvaržos ar kitos lydinčios sveikatos problemos. Dauguma moterų tikriausiai gyvena su tais prasiskyrusiais pilvo raumenimis, jeigu intensyviai nesportuoja.

O turinti perteklinės odos šiltuoju laiku, odai liečiantis su oda, atsiranda pašutimai, žaizdelės, diskomfortas, gali įsimesti infekcija. Tai jau yra medicininės, o ne tik estetinės problemos. Tuomet kabančią odą reikia šalinti.
 
- Įmanoma raumenų prasiskyrimą pastebėti pačiam?
- Jeigu moteris turėjo plokštesnį pilvą, o po nėštumo atrodo, kad jis labiau išsipūtęs, tuomet jau galima įtarti pilvo raumenų diastazę. Tai ypač gerai matyti ryte, kai tik atsikėlus pilvas atrodo plokščias, o vos išgėrus puodelį arbatos išsipučia.
Kitas metodas – atsigulus ir uždėjus ranką ant pilvo centro, išilgai pilvo raumenų darant atsilenkimą galima pračiuopti didesnį ar mažesnį tarpą tarp raumenų. Žinoma, geriausiai tą diagnozuoja gydytojas chirurgas.

 
- Kokios operacijos teikiamos garantijos?
- Paprastai jau pašalinus diastazę ir suartinus raumenis, aponeurozė sutvirtėja tiek, kad raumenys prasiskiria žymiai rečiau nei neoperuotoms moterims. Turiu kokias šešias pacientes, kurioms buvo atlikta pilvo plastika ir pilvo raumenų sutvirtinimas, jos vėliau pastojo, sėkmingai išnešiojo, pagimdė ir nė viena nesugrįžo daryti pilvo raumenų korekcijos iš naujo.
Žinoma, po tokios operacijos reikia bent pusę metų palaukti, kad viskas sugytų ir sutvirtėtų audiniai ir tik tuomet galvoti apie nėštumą. Ankščiau pastoti nepatartina. 
 
- Ligonių kasos kompensuoja šią operaciją?
- Kompensuoja tik tuomet, jei diagnozuojama pilvo baltosios sienos išvarža. Bet kompensuojama tik išvaržos korekcija. Nekompensuoja estetinių dalykų – nei pilvo raumenų susiuvimo, nei riebalų nusiurbimo, kad vaizdas ir formos būtų estetiškos, proporcingos.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dabar jau 50, bet Parkinsono liga į jos gyvenimo duris pasibeldė kur kas ank...
  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Su naujos gyvybės užsimezgimu atsiradusi idėja sukurti socialiniuose tinkluose „Žemiau bambos“ puslapį, išsiplė...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...
  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo penktadienio leido aptarnauti daugiau žmonių.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai pražudo daugiau žmonių nei ginklai

  JAV Federalinis tyrimų biuras praėjusią savaitę pranešė, kad mirčių nuo perdozavimo, pandemijos metu, skaičiai pasiekė rekordiškas aukštumas. Šios mirtys – prarastos galimybės gydytis, didėjančių psichikos sveikatos problemų ir stiprių narkotinių medžiagų prieinamumo gatvėje pasekmė.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Henrikas Vaitiekūnas Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Ką renkasi blondinės?
  Henrikas Vaitiekūnas Ką renkasi blondinės?
  Atsargiai: biohakeriai atidunda!
  Henrikas Vaitiekūnas Atsargiai: biohakeriai atidunda!

  Naujas numeris