Cen­tro po­li­kli­ni­kai 2024-ie­ji – ko­man­dos stip­ri­ni­mo me­tai

Rasa Kasperavičiūtė-Martusevičienė
2024-12-20
Me­tams bai­gian­tis, vie­na di­džiau­sių sos­ti­nės gy­dy­mo įstai­gų – Cen­tro po­li­kli­ni­ka – ap­žvel­gia 2024-uo­sius, ta­pu­sius at­si­nau­ji­ni­mo me­tais. Per šį lai­ko­tar­pį įgy­ven­din­ti am­bi­cin­gi struk­tū­ri­niai po­ky­čiai, su­stip­rin­ta spe­cia­lis­tų ko­man­da, iš­plės­tas tei­kia­mų pa­slau­gų spek­tras ir pra­dė­ti reikš­min­gi in­fra­struk­tū­ros pro­jek­tai. Vi­sų šių per­mai­nų tiks­las – dar ko­ky­biš­kes­nė ir pri­ei­na­mes­nė svei­ka­tos prie­žiū­ra Vil­niaus gy­ven­to­jams.
Cen­tro po­li­kli­ni­kai 2024-ie­ji – ko­man­dos stip­ri­ni­mo me­tai
Moderniame Terapijos ir chirurgijos dienos skyriuje teikiamos dienos chirurgijos paslaugos ir ambula-torinės chirurgijos operacijos visiems pacientams, turintiems gydytojo siuntimą.

Struk­tū­ri­niai po­ky­čiai
 
Šie me­tai Cen­tro po­li­kli­ni­kai ta­po reikš­min­gų per­mai­nų ir at­si­nau­ji­ni­mo lai­ko­tar­piu. Įgy­ven­din­ta nau­ja or­ga­ni­za­ci­nė struk­tū­ra, vyk­do­mi sky­rių va­do­vų kon­kur­sai, stip­ri­na­mos spe­cia­lis­tų ko­man­dos.
„Struk­tū­ri­niai po­ky­čiai bu­vo kruopš­čiai ap­gal­vo­ti ir orien­tuo­ti į pa­cien­tų ap­tar­na­vi­mo ge­ri­ni­mą. Jau da­bar ma­to­me tei­gia­mas, šių po­ky­čių at­neš­tas ten­den­ci­jas“, – sa­ko įstai­gos va­do­vė Lai­ma Skric­kie­nė.
 
 
Reikš­min­gas po­ky­tis – bu­vu­sio Skam­bu­čių cen­tro trans­for­ma­ci­ja į Gy­ven­to­jų ap­tar­na­vi­mo ir in­for­ma­vi­mo sky­rių. Iš­plės­ta šei­mos gy­dy­to­jo ko­man­da: ji pa­si­pil­dė at­ve­jo va­dy­bi­nin­kais, apy­lin­kės ad­mi­nist­ra­to­riais, gy­ven­se­nos me­di­ci­nos spe­cia­lis­tais ir kt. ko­man­dos na­riais.
 

„Nau­ji spe­cia­lis­tai pa­de­da už­tik­rin­ti sklan­dų šei­mos me­di­ci­nos pa­slau­gų tei­ki­mą, pre­ven­ci­nių pro­gra­mų įgy­ven­di­ni­mą, ska­ti­na­mų­jų pa­slau­gų ko­or­di­na­vi­mą, o glau­dus spe­cia­lis­tų ben­dra­dar­bia­vi­mas su gy­dy­to­jais lei­džia efek­ty­viai rū­pin­tis įvai­raus am­žiaus pa­cien­tų svei­ka­ta, jų po­rei­kiais, pro­fi­lak­ti­ka. Toks ben­dra­dar­bia­vi­mas ge­ri­na as­mens svei­ka­tos pa­slau­gų ko­ky­bę ir pri­ei­na­mu­mą“, – tei­gia Vilniaus Centro poliklinikos direktorė Laima Skric­kie­nė.

 
Vi­daus me­di­ci­ni­nio au­di­to sky­rius re­or­ga­ni­zuo­tas į Vi­daus me­di­ci­ni­nio au­di­to ir stra­te­gi­nės ana­li­zės sky­rių, in­teg­ruo­jant sta­tis­ti­kos ir ko­ky­bės va­dy­bos funk­ci­jas. „Tai lei­džia mums ope­ra­ty­viai iden­ti­fi­kuo­ti pro­ble­mas, ana­li­zuo­ti jų prie­žas­tis ir ver­tin­ti įgy­ven­din­tų spren­di­mų bei pro­ce­sų efek­ty­vu­mą“, – tei­gia va­do­vė.
 
Rū­pi­nan­tis dar­buo­to­jų emo­ci­ne svei­ka­ta, po­li­kli­ni­ko­je įsteig­ta nau­ja or­ga­ni­za­ci­nio psi­cho­lo­go pa­rei­gy­bė, šiuo me­tu vyks­ta pro­fe­sio­na­lų at­ran­ka.
 
Mo­der­ni­za­ci­ja įgau­na pa­grei­tį

 
Po­li­kli­ni­kos ko­man­da pa­ren­gė pen­ke­rių me­tų vi­zi­ją, ap­iman­čią tiek in­fra­struk­tū­ros at­nau­ji­ni­mą, tiek pro­ce­sų skait­me­ni­za­vi­mą.
 

„Pra­dė­jo­me nuo ba­zi­nių da­ly­kų – re­gist­ra­tū­rų ir šei­mos gy­dy­to­jų ka­bi­ne­tų at­nau­ji­ni­mo, duo­me­nų skait­me­ni­za­vi­mo, įran­gos mo­der­ni­za­vi­mo. Mū­sų įstai­gos lau­kia daug pro­jek­ti­nių veik­lų, skir­tų už­tik­rin­ti skir­tin­goms pa­cien­tų gru­pėms – po­li­li­go­tiems, psi­chi­kos ir el­ge­sio su­tri­ki­mų tu­rin­tiems ir kt. as­me­nims – pa­slau­gų pri­ei­na­mu­mą ir ko­ky­bę“, – tei­gia­mais po­ky­čiais džiau­gia­si prieš pu­sę me­tų prie ko­man­dos pri­si­jun­gęs di­rek­to­rės pa­va­duo­to­jas ben­drie­siems rei­ka­lams Min­dau­gas Kaz­laus­kas.

 
Vi­sa tai įgy­ven­di­na­ma glau­džiai ben­dra­dar­biau­jant su Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­be. Ta­čiau iš­šū­kių ne­trūks­ta – se­ni pa­sta­tai rei­ka­lau­ja pri­tai­ky­mo šiuo­lai­ki­niams po­rei­kiams. „Mū­sų pa­sta­tai – ne nau­ji. Vis dėl­to tu­ri­me už­tik­rin­ti ir pa­to­gų pri­ei­na­mu­mą žmo­nėms su ne­ga­lia, ir tin­ka­mą vė­di­ni­mą, mo­der­nią in­fra­struk­tū­rą, hi­gie­nos nor­mų lai­ky­mą­si. Jau pra­dė­tas ir in­ten­sy­viai vys­to­mas Se­na­mies­čio pa­da­li­nio per­kė­- li­mo į nau­jas pa­tal­pas Kau­no gat­vė­je pro­jek­tas. Čia bus įreng­tos mo­der­nios, pa­cien­tų ir dar­buo­to­jų po­rei­kiams pri­tai­ky­tos pa­tal­pos, įdieg­tos ino­va­ty­vios sis­te­mos pa­cien­tų srau­tams re­gu­liuo­ti“, – pa­brė­žia M.Kaz­laus­kas.
 
 
Lau­kia nau­jų me­di­kų
 
Cen­tro po­li­kli­ni­ka, kaip ir ki­tos ša­lies as­mens svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gos, spren­džia ak­tu­a­lų iš­šū­kį – kaip pri­trauk­ti spe­cia­lis­tus. Nors esa­mi dar­buo­to­jai ver­ti­na su­kur­tas dar­bo są­ly­gas ir pro­fe­si­nio to­bu­lė­ji­mo ga­li­my­bes, nau­jų spe­cia­lis­tų vis dar trūks­ta.
 
„Šiuo me­tu ieš­ko­me šei­mos gy­dy­to­jų, gy­dy­to­jų or­to­pe­dų-trau­ma­to­lo­gų, kar­dio­lo­gų, of­tal­mo­lo­gų, der­ma­to­ve­ne­ro­lo­gų. Siū­lo­me ne tik pa­lan­kias dar­bo są­ly­gas, fi­nan­suo­ja­me re­zi­den­tū­ros stu­di­jas, so­li­dų pa­pil­do­mų nau­dų pa­ke­tą, ku­ria­me ir pa­pil­do­mas svei­ka­tos drau­di­mas, bet ir puo­se­lė­ja­me at­sa­kin­gą po­žiū­rį į spe­cia­lis­tų ug­dy­mą“, – spe­cia­lis­tų pri­trau­ki­mo stra­te­gi­jas at­sklei­džia di­rek­to­rės pa­va­duo­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­kie­nė.
 
Šiais me­tais įstai­ga su­stip­ri­no va­do­vau­jan­čias po­zi­ci­jas – įdar­bin­ti nau­ji Chi­rur­gi­jos kon­sul­ta­ci­jų sky­riaus bei Te­ra­pi­jos ir chi­rur­gi­jos die­nos sky­riaus ve­dė­jai. „Su jau­nų ve­dė­jų at­ėji­mu ti­ki­mės pri­trauk­ti ir dau­giau per­spek­ty­vių spe­cia­lis­tų“, – vi­lia­si V.Žu­kaus­kie­nė.
 
Po­li­kli­ni­ka nuo­sek­liai in­ves­tuo­ja į esa­mų dar­buo­to­jų ge­ro­vę. Nuo 2025 me­tų įstai­gos dar­buo­to­jams pla­nuo­ja­ma įves­ti dar vie­ną – jau tre­či­ą­ją – ap­mo­ka­mą svei­ka­tos ge­ri­ni­mo die­ną. Šiuo me­tu tvar­kos ap­ra­šas de­ri­na­mas su gy­dy­mo, slau­gos ir dar­bo ta­ry­bo­mis.


 
Nau­jas po­žiū­ris į krau­ja­gys­lių li­gų gy­dy­mą
 
Dar­bu vie­šo­jo­je gy­dy­mo įstai­go­je pa­ten­kin­ta krau­ja­gys­lių chi­rur­gė Ves­ti­na Dab­ra­vols­kai­tė sa­ko, kad dar­bi­nė at­mo­sfe­ra po­li­kli­ni­ko­je – pui­ki, o ope­ra­ty­viai ben­dra­dar­biau­jan­tys ko­le­gos ge­ro­kai su­trum­pi­na pa­cien­to kon­sul­ta­ci­jų ke­lią: „Ap­si­lan­kęs pa­cien­tas džiau­gė­si, kad šian­dien esu jau ket­vir­ta jį kon­sul­tuo­jan­ti me­di­kė. Tik­rai ak­ty­viai ben­drau­ja­me su ko­le­go­mis, su­si­skam­bi­na­me, pa­si­ta­ria­me, kad grei­čiau pa­dė­tu­me pa­cien­tams sku­biais at­ve­jais.“
 
Me­di­kė pa­sa­ko­ja, kad vy­res­nio am­žiaus žmo­nės į krau­ja­gys­lių chi­rur­gą krei­pia­si dau­giau­sia dėl dvie­jų prie­žas­čių. Pir­mo­ji gru­pė – pa­cien­tai, ser­gan­tys cuk­ri­niu dia­be­tu, ku­riems bū­ti­na re­gu­lia­riai tik­rin­ti pe­ri­fe­ri­nę krau­jo­ta­ką. Ant­ro­ji gru­pė – žmo­nės, be­si­skun­džian­tys gal­vos svai­gi­mu ir al­pi­mu. Jiems at­lie­ka­mi kak­lo krau­ja­gys­lių ir jų struk­tū­rų ty­ri­mai.
 
Di­de­lė da­lis pa­cien­tų krei­pia­si dėl ve­nų va­ri­ko­zės su­ke­lia­mų pro­ble­mų. Pa­sak V.Dab­ra­vols­kai­tės, šie pa­cien­tai skun­džia­si ko­jų sun­ku­mu, tem­pi­mo po­jū­čiu, mėš­lun­giu. Kai ku­rie jų at­ei­na ir dėl es­te­ti­nių prie­žas­čių.
 
Ypa­tin­gą vie­tą tarp pa­cien­tų už­ima be­si­lau­kian­čios mo­te­rys. Spe­cia­lis­tė at­krei­pia dė­me­sį, kad nėš­tu­mo me­tu at­si­ra­du­si ve­nų va­ri­ko­zė ne vi­sa­da iš­lie­ka po gim­dy­mo. To­kioms pa­cien­tėms ski­ria­mos kom­pre­si­nės ko­ji­nės, pa­de­dan­čios iš­veng­ti ve­nų iš­si­plė­ti­mo.
 

„Ne ma­žiau svar­bi pa­cien­tų gru­pė – vai­kai, – sa­ko gy­dy­to­ja. – Ma­žie­siems daž­niau­siai rei­ka­lin­gos kon­sul­ta­ci­jos dėl krau­ja­gys­lių mal­for­ma­ci­jų.“
 
Pa­šne­ko­vės tei­gi­mu, po­li­kli­ni­ko­je ne tik ple­čia­mas pa­slau­gų spek­tras, bet ir die­gia­mos pa­žan­giau­sios tech­no­lo­gi­jos. „Įsi­gi­jo­me mo­der­nų echos­ko­pą kak­lo krau­ja­gys­lių ty­ri­mams, o nuo šių me­tų lap­kri­čio at­lie­ka­me la­ze­ri­nes ve­nų ope­ra­ci­jas“, – apie nau­jo­ves pa­sa­ko­ja gy­dy­to­ja.
Ypa­tin­gas lai­mė­ji­mas – įsi­gy­tas nau­jos kar­tos la­ze­ri­nis apa­ra­tas. „Nau­do­ja­me pa­žan­giau­sią la­ze­rį, ku­rio tech­no­lo­gi­ja už­tik­ri­na mi­ni­ma­lų po­vei­kį ap­lin­ki­niams au­di­niams. Tai lei­džia at­lik­ti pro­ce­dū­ras sau­giau ir su ma­žes­ne kom­pli­ka­ci­jų ri­zi­ka“, – tech­no­lo­gi­nes nau­jo­ves pri­sta­to V.Dab­ra­vols­kai­tė.
 
Nau­jos spe­cia­li­zuo­tos pa­slau­gos
 

Ge­ro­mis dar­bo są­ly­go­mis bei as­me­ni­niais iš­šū­kiais džiau­gia­si ir me­ti­nes įstai­go­je ne­tru­kus mi­nė­sian­ti gy­ven­se­nos me­di­ci­nos spe­cia­lis­tė Eri­ka Ja­ku­tai­tė. „Dir­bau ke­lio­se gy­dy­mo įstai­go­se, bet Cen­tro po­li­kli­ni­ko­je man pa­tin­ka la­biau­siai. Čia su­si­du­riu su di­de­le pa­cien­tų įvai­ro­ve. Kiek­vie­nas at­ve­jis – nau­jas iš­šū­kis ir ga­li­my­bė to­bu­lė­ti man, kaip spe­cia­lis­tei“, – sa­ko ji.

 
Gy­ven­se­nos me­di­ci­na – nau­ja, bet spar­čiai po­pu­lia­rė­jan­ti pa­slau­ga, pra­plė­tu­si šei­mos gy­dy­to­jų ko­man­dą. „Su­ma­ži­na­me šei­mos gy­dy­to­jams ten­kan­tį krū­vį. Mū­sų tiks­las – pa­dė­ti žmo­nėms keis­ti gy­ven­se­nos įpro­čius, at­si­žvel­giant į jų in­di­vi­du­a­lią si­tu­a­ci­ją. Ver­ti­na­me mi­ty­bą, fi­zi­nį ak­ty­vu­mą, mie­go ko­ky­bę, emo­ci­nę svei­ka­tą, ža­lin­gus įpro­čius“, – pa­sa­ko­ja spe­cia­lis­tė.
E.Ja­ku­tai­tė pa­ste­bi šiuo­lai­ki­nio gy­ve­ni­mo ke­lia­mus iš­šū­kius: „Ma­to­me, kaip žmo­nės ban­do su­de­rin­ti kar­je­rą, šei­mą ir as­me­ni­nį gy­ve­ni­mą, tad pa­ti­ria ir stre­są, ir per­de­gi­mą, lė­ti­nį nuo­var­gį – tai ta­po mū­sų laik­me­čio žen­klu.“
 
Spe­cia­lis­tė džiau­gia­si, kad kon­sul­ta­ci­joms ski­ria­ma pa­kan­ka­mai lai­ko – pir­ma­sis su­si­ti­ki­mas trun­ka 45 mi­nu­tes, pa­kar­to­ti­nis – pus­va­lan­dį. „Pa­cien­tai ver­ti­na ga­li­my­bę iš­sa­miai ap­tar­ti sa­vo si­tu­a­ci­ją ir gau­ti in­di­vi­du­a­li­zuo­tas re­ko­men­da­ci­jas“, – pri­du­ria ji.
 
Slau­gos ben­druo­me­nės iš­šū­kiai
 

Vy­riau­sio­ji slau­gos ad­mi­nist­ra­to­rė Ais­tė Rau­lu­šai­tie­nė pa­tvir­ti­na, kad 2024-ie­ji bu­vo reikš­min­gi stip­ri­nant pir­mi­nės as­mens svei­ka­tos prie­žiū­ros gran­dį. „Sėk­min­gai įgy­ven­di­na­me šei­mos me­di­ci­nos ins­ti­tu­ci­jos re­or­ga­ni­za­ci­ją, for­ma­vo­me šei­mos gy­dy­to­jų ko­man­das, in­teg­ruo­jant nau­jus ko­man­dos na­rius: apy­lin­kių ad­mi­nist­ra­to­rius, at­ve­jo va­dy­bi­nin­kus, gy­ven­se­nos me­di­ci­nos spe­cia­lis­tus, iš­plės­ti­nės prak­ti­kos bei sa­va­ran­kiš­kai dir­ban­čius slau­gy­to­jus“, – apie me­tų pa­sie­ki­mus kal­ba A.Rau­lu­šai­tie­nė.

 

Ne­ma­žai po­ky­čių įvy­ko am­bu­la­to­ri­nės slau­gos ir pa­lia­ty­vio­sios me­di­ci­nos sri­ty­se. „Reikš­min­gai pa­si­kei­tė am­bu­la­to­ri­nės slau­gos ir pa­lia­ty­vio­sios me­di­ci­nos tei­ki­mas na­muo­se. Tu­rė­jo­me kruopš­čiai su­dė­lio­ti pro­ce­sus pa­gal nau­jus svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mus ir rei­ka­la­vi­mus“, – pa­sa­ko­ja vy­riau­sio­ji slau­gos ad­mi­nist­ra­to­rė. Po­ky­čiai pa­rei­ka­la­vo ne tik struk­tū­ri­nių per­tvar­ky­mų įtrau­kiant į ko­man­dą er­go­te­ra­peu­tą, bet ir pa­pil­do­mo šei­mos gy­dy­to­jo bei am­bu­la­to­ri­nių pa­slau­gų na­muo­se ko­man­dų pa­si­ruo­ši­mo, nes kei­tė­si tiek ver­ti­ni­mo kri­te­ri­jai, tiek pa­slau­gų ap­im­tys.
 
Nors na­cio­na­li­niu mas­tu kal­ba­ma apie slau­gy­to­jų trū­ku­mą, Cen­tro po­li­kli­ni­ka su šiuo iš­šū­kiu sėk­min­gai tvar­ko­si. „Esa­me Vil­niaus ko­le­gi­jos ir Vil­niaus uni­ver­si­te­to slau­gos stu­den­tų prak­ti­kos ba­zė, to­dėl jau­ni spe­cia­lis­tai daž­nai ren­ka­si mū­sų įstai­gą pro­fe­si­nei kar­je­rai“, – džiau­gia­si A.Rau­lu­šai­tie­nė.
 


Ge­ro­sios prak­ti­kos ir tra­di­ci­jos
 
Po­li­kli­ni­ka ne tik die­gia nau­jo­ves, bet ir puo­se­lė­ja dar­buo­to­jų ben­druo­me­niš­ku­mą bei tra­di­ci­jas. Vie­na sėk­min­giau­sių ini­cia­ty­vų – va­lan­da su va­do­vu. „Kas ket­vir­tį or­ga­ni­zuo­ja­mi su­si­ti­ki­mai ta­po pui­kia plat­for­ma at­vi­ram dia­lo­gui. Iš pra­džių dar­buo­to­jai į šią ini­cia­ty­vą žvel­gė at­sar­giai, ta­čiau da­bar tai – lau­kia­mi ne­for­ma­lūs su­si­ti­ki­mai, kur gims­ta nau­jos idė­jos ir spren­di­mai“, – da­li­ja­si pa­tir­ti­mi L.Skric­kie­nė.
 
Taip pat 2024 m. Cen­tro po­li­kli­ni­ka pa­cien­tams pra­dė­jo skir­ti Žings­nių re­cep­tus. Į šią ini­cia­ty­vą ak­ty­viai įsi­trau­kė įstai­gos gy­ven­se­nos me­di­ci­nos spe­cia­lis­tės ir šei­mos gy­dy­to­jai. Nuo va­sa­ros vi­du­rio jau skir­ti per 200 Žings­nių re­cep­tų, o pa­cien­tai džiau­gia­si ne tik pa­ge­rė­ju­sia sa­vi­jau­ta, su­ma­žė­ju­sio­mis ap­im­ti­mis, bet ir ko­ky­biš­kes­niu mie­gu, su­ma­žė­ju­siu cho­les­te­ro­lio bei cuk­raus kie­kiu krau­jy­je.
 
„Vi­sos ino­va­ci­jos ir nau­jo­vės, ku­rios pri­si­de­da prie žmo­gaus svei­ka­tos ge­ri­ni­mo ir tei­gia­mų po­ky­čių jo gy­ven­se­no­je yra itin pa­lan­kiai ver­ti­na­mos ir no­riai tai­ko­mos mū­sų po­li­kli­ni­ko­je. Pa­tys ak­ty­viai ko­lek­ty­vą įtrau­kia­me į ma­si­nius ėji­mo ren­gi­nius, ke­ti­na­me pra­dė­ti kur­ti ir da­ly­va­vi­mo bė­gi­mo ren­gi­niuo­se tra­di­ci­jas. Taip pat šiais me­tais sky­rė­me dė­me­sio so­cia­liai at­sa­kin­gai veik­lai ir rin­ko­me žings­nius, ku­riuos vė­liau kei­tė­me į pi­ni­gus ir pa­ra­mą sky­rė­me or­ga­ni­za­ci­jai „Gel­bė­kit vai­kus“. Ben­dra veik­la ku­ria ko­man­di­nę dva­sią, o stip­ri ko­man­da yra bet ku­rios įstai­gos pa­ma­tas“, – sa­ko Cen­tro po­li­kli­ni­kos di­rek­to­rė L.Skric­kie­nė. 
 

Mini interviu
 
Vil­niaus mies­to vi­ce­me­rė Si­mo­na Bie­liū­nė:
 
- Ar esa­te pa­ten­kin­ti Cen­tro po­li­kli­ni­ka, at­ėjus va­do­vau­ti nau­jai va­do­vei Lai­mu­tei Skric­kie­nei?
 
- Nors pa­pras­tai įstai­gų veik­lą ver­ti­na­me me­tų pra­džio­je, kai gau­na­me fi­nan­si­nes ata­skai­tas, ste­bint Cen­tro po­li­kli­ni­kos veik­los ten­den­ci­jas, kad įstai­ga ge­rai tvar­ko­si, ma­tau ir be šių duo­me­nų. Di­dė­ja gy­dy­to­jų už­ima­mos dar­bo po­zi­ci­jos, ku­rios bu­vo lais­vos, įstai­ga sėk­min­gai vyk­do pro­jek­tus ir dėl svei­ka­tos cen­trų vyk­do­mų po­ky­čių. Cen­tro po­li­kli­ni­ka su­lauks di­de­lių in­fra­struk­tū­ros po­ky­čių. Be to, čia, kaip ir vi­suo­se mū­sų svei­ka­tos cen­truo­se, tu­ri­me la­bai stip­rias ko­man­das. Tas džiu­gi­na. Džiu­gi­na ir pa­čių ko­man­dų di­de­lis įsi­trau­ki­mas bei ti­kė­ji­mas cen­tro veik­la.
 
- Ko­kių in­fra­struk­tū­ros po­ky­čių su­lauks Cen­tro po­li­kli­ni­ka? Kaip ge­rins pa­slau­gų prie­na­mu­mą pa­cien­tams?
 
- Di­de­lis po­ky­tis bus po­li­kli­ni­kos fi­lia­le Kau­no gat­vė­je, kur jau vyks­ta pa­sta­to re­no­va­ci­jos pro­jek­ta­vi­mo dar­bai. Tie­sa, kad pra­si­dė­tų ran­ga, teks pa­lauk­ti. Dėl hi­gie­nos nor­mų rei­ka­la­vi­mų ir šei­mos gy­dy­to­jų ko­man­dos plėt­ros, ku­riems rei­kia dau­giau vie­tos, tu­ri­me keis­ti ne­ma­žai sie­nų per­tva­rų. Re­no­vuo­ti se­ną pa­sta­tą jį pri­tai­kant svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gai – ne tas pats, kas pa­si­sta­ty­ti nau­ją, kur ga­li­ma lais­vai su­pro­jek­tuo­ti erd­ves. Py­li­mo gat­vė­je prie Ha­lės tur­gaus esan­tis Cen­tro po­li­kli­ni­kos fi­lia­lo pa­sta­tas – kul­tū­ros pa­vel­das, kur taip pat bus iš­šū­kių jį per­konst­ruo­ti. Veik­ti cen­tre – di­de­lis iš­šū­kis. Se­na­mies­tis – kom­pli­kuo­ta lo­ka­ci­ja, tad, kad bū­tų pa­to­gu čia lan­ky­tis pa­cien­tams, rei­kia ne­ma­žų pa­stan­gų ir in­ves­ti­ci­jų, kas ir yra da­ro­ma.
Ran­gos dar­bus ti­ki­mės pra­dė­ti 2026-27 me­tų pra­džio­je. In­ves­ti­ci­nių pro­jek­tų są­ra­šas ne­trum­pas – tai sa­vi­val­dy­bės in­dė­lis re­a­guo­jant į tai, jog esa­me au­gan­tis mies­tas,  o pa­slau­go­mis nau­do­ja­si daug gy­ven­to­jų. Jas rei­kia plės­ti, ge­rin­ti sąlygas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Z.Neniškienė: slaugos ligoninėje Šv. Kalėdų laukiama ypač

    Z.Neniškienė: slaugos ligoninėje Šv. Kalėdų laukiama ypač

    „Kvepianti eglutė ar bent jos šaka kiekvienoje palatoje tikrai pagerina nuotaiką“, – įsitikinusi Kupi&sca...
    K.Čeponytė: tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus

    K.Čeponytė: tikrai tenka panaktinėti prieš egzaminus

    Šiemet gabi Vilniaus universiteto vientisųjų medicinos studijų šešto kurso studentė Kamilė Čeponytė pelnė VU ...

    Budinti vaistinė


    Mobilioji vaistinė – į kaimą ar prekybos centrą?

    Mobilioji vaistinė – į kaimą ar prekybos centrą?

    „Kam važiuoti į kaimelius, jei gali autobusiuką pasistatyti Gariūnuose ar prie „Akropolio“, kur yra didesnis žmo...
    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Lietuvoje veikiančias farmacijos bendroves vienijanti Vaistų gamintojų asociacija (VGA) atkreipia dėmesį, kad netrukus gali ne tik...

    razinka


    Sveika šeima


    „Kelėdos“ – visokios, ir visos jos Kalėdos

    „Nors Lietuva tampa draugiškesnė autizmui, situacijų būna visokių. Esu patyrusi, kad vaikščiojant su sūnumi man itin piktai pasakė: „Kodėl jūs išvis einate iš namų?“,“ – pasakojo organizacijos „Draugiški autizmui“ bei autistiškų suaugusiųjų bendruomen...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Vėžio testai neišėjus iš namų

    „Dauguma gimdos kaklelio vėžio atvejų pasitaiko moterims, kurios reguliariai nesitikrino ir nebuvo tinkamai gydomos po to, kai gauti nenormalūs tyrimo rezultatai“, – kalbėjo JAV prevencinių paslaugų darbo grupės (UPSTF) pirmininkė Wanda Nicholson. Gimdos kaklelio vėžys išlieka viena mirtingiausių onkologinių ...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Ugnies gėlių nebeliks (?)
    Henrikas Vaitiekūnas Ugnies gėlių nebeliks (?)
    Žaidžiantys pasitikėjimu
    Paulius Skruibis Žaidžiantys pasitikėjimu
    Ar nepasiklydome tarp įtraukiojo ugdymo ir specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integracijos?
    Vilija Targamadzė Ar nepasiklydome tarp įtraukiojo ugdymo ir specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų integracijos?

    Naujas numeris