Odai būtina pavasarinė atgaiva

Gintarė Kaminskienė
2015-03-10
Žiema paliko pėdsakus ant mano veido – oda sausa, šerpetojanti, sudirgusi. Pavasarį tai tikrai nepuošia. Kokias priemones turėčiau naudoti?
Toma, 33 metai
Odai būtina pavasarinė atgaiva
Geriausias būdas atsinaujinti yra atgaivinti po žiemos suprastėjusią odą, nepaliekant ant jos raudonio ir sudirginimų, - švelnūs valikliai ar šveitikliai su glikoliu ir pieno rūgštimis, kurie padeda pašalinti senos odos likučius.

Dabar oda reikalauja atgaivos po žiemos vargų. Tam reikia ir tam tikrų priemonių. Daugelis moterų sutiks, kad pati geriausia dienos pradžia – kontrastinis dušas. Svarbiausia pradėti šiltu vandeniu ir baigti šaltu. Toks prausimasis pagerina kraujo apytaką, pagreitina deguonies ir naudingų medžiagų transportavimą į ląsteles. Tuo pačiu skatinama ir odos regeneracija.
 
Komentuoja specialistas

Gydytojas dermatologas dr. Glenas Kolanskis (Webmd.com)

- Pagrindinės klaidos – per dažnas odos šveitimas ir valymas šaltuoju metų laiku. Žema oro temperatūra gali pažeisti apsauginį odos sluoksnį ir padaryti ją jautrią išoriniams dirgikliams bei bakterijoms.
Odos drėkinimas yra pagrindinis veiksnys, kuris leis turėti lygesnę odą pavasarį. Kartą per savaitę būtinas ir švelnus šveitimas. Pašalinkite sausas odos ląsteles švelniu šveitikliu. Galima kreiptis į kosmetologą, kuris atliks odos šveitimą su beta hidroksi arba kitaip – salicilo rūgštimi. Salicilo rūgštis gerai tirpsta riebaluose, todėl palengvina raginio, paviršinio odos sluoksnio ląstelių nusisluoksniavimą, normalizuoja epidermio ląstelių ragėjimo procesus, skatina jo atsinaujinimą. Kartu ji pasižymi ir priešuždegiminėmis, antimikrobinėmis savybėmis.
Taip pat patartina atidžiai išsirinkti muilą prausimuisi. Rinkitės lengvo kvapo, praturtintą eteriniais aliejais. Muilas neturėtų nuplauti natūralaus odos riebalinio sluoksnio. Tai sumažins drėgmės praradimą ir padės išlaikyti sveiką išorinį odos sluoksnį. Užmirškite kempinę ir naudokite valymo priemones gilesniam ir kruopštesniam valymui.
Greičiau atstatyti savo odos išorinį sluoksnį galėsite dar naudodami drėkinamąjį kremą. Ypač saulėtą dieną neužmirškite apsauginio kremo nuo saulės – su SPF 30 ar didesne apsauga.

Makiažo priemonės taip pat turėtų būti praturtintos vitaminais.
 
Komentuoja specialistė
Gydytoja dermatologė dr. Reičel Heršenfeld (Webmd.com)

- Dauguma moterų galvoja, kad odą ypač drėkinti reikia žiemą, kai oda tampa sausesnė. Tai daroma neapgalvotai, prieš einant į lauką. Tuo metu oda, veikiama šalčio, tampa jautresnė. Dėl to gali sutrikti jos regeneracija, o to rezultatas – sausa, šerpetojanti oda.
Geriausias būdas atsinaujinti yra atgaivinti po žiemos suprastėjusią odą, nepaliekant ant jos raudonio ir sudirginimų, - švelnūs valikliai ar šveitikliai su glikoliu ir pieno rūgštimis, kurie padeda pašalinti senos odos likučius. Procedūroms namuose rekomenduočiau įsigyti veido kaukę.
Veido odos atnaujinimo procedūras atlikite ne daugiau kaip kelis kartus per savaitę. Kiekvieną kartą švelniai nuvalykite odą valikliu, kuris turi epiderminį odos sluoksnį minkštinančių savybių, išlaikančių odos drėgmę ir šalinančių senas ląsteles.
Naktį naudokite drėkinamąjį kremą su glikolio, pieno ar salicilo rūgštimis, kurios padeda pasišalinti nereikalingai odai net tuo metu kai miegate. Veidą drėkinkite iš karto po plovimo, kol oda dar yra drėgna. Taip ji sugers daugiau vandens. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    O.Baršauskienė: vitamino D trūksta kone visiems

    O.Baršauskienė: vitamino D trūksta kone visiems

    Nors medicinos biologų kasdienio kruopštaus darbo pacientai dažnai nemato, šie medikai ligoninės bendruomenėje yra n...
    V.Brukienė: monotonija mane žudo

    V.Brukienė: monotonija mane žudo

    „Esu maksimalistė. Jei jau karjeros – noriu maksimumo, jei šeimos – daugiavaikės. Man visur reikia spausti daugiausiai“, – sakė „P...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Vaistinių lentynose trūksta kompensuojamųjų vaistų

    Pasibaigus pandemijai daugelis šalių susidūrė su vaistų trūkumu. Ir nors pamažu galima atsikvėpti, nes gamybai susireguliuo...
    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...

    razinka


    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    E.Muskas – dar viena ketaminui neabejinga įžymybė

    Apie tai, kad pasaulis atsidūrė psichinės sveikatos krizėje, kalbama vis garsiau. Tai iliustruoja itin prasta depresijos ir nerimo sutrikimų statistika, sparčiai auganti psichologų ir psichoterapeutų paklausa. Ieškant naujų problemų įveikos būdų, imamasi įvairių priemonių. Viena tokių – vakarėlių narkotiku vadinamas keta...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kas galėtų paneigti?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas galėtų paneigti?
    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia

    Naujas numeris