Kai pats esi sau sekso partneris

Emilija Lipskytė
2021-12-16
Vienas žodis – autoseksualumas. Ir ne, tai ne automobilių gerbėjų klubo pavadinimas, tai – seksualinė orientacija, kai seksualinį potraukį žmogus jaučia tik sau. „Kai kurie autoseksualai jaučia potraukį tik sau; kiti – ir sau, ir kitiems, treti tik retkarčiais susidomi kitu asmeniu“, – teigia klinikinė seksologė Caitlin V. Neil.
Kai pats esi sau sekso partneris
Asketiškas gyvenimas, senatvė vienumoje ir nesugebėjimas užmegzti ryšio su kitu asmeniu – tokia kai kam gali pasirodyti autoseksualaus žmogaus ateitis. Tačiau ir jie gali užmegzti visaverčius santykius.

Autoseksualumas nėra narcisizmas
Kai kas pasakytų, kad matyti save kaip seksualinės traukos objektą, lygu narcisizmui. Tačiau autoseksualumas ir narcisizmas nėra sinonimai. Visų pirma autoseksualumas yra seksualinė orientacija, o narcisizmas yra asmenybės sutrikimas, kai stokojama empatijos. Narcizai linkę monopolizuoti pokalbius, pervertinti pasiekimus, pasinaudoti kitais. Jiems sunku reguliuoti emocijas. O autoseksualai šiomis savybėmis nepasižymi.
 

„Nėra pakankamai mokslinių duomenų, kad būtų galima tvirtinti sąryšį tarp šių dviejų dalykų“, – išvadą pateikia Kalifornijos universiteto komunikacijos profesorė Tara Suwinyattichaiporn. Pasak jos, bet koks autoseksualumo ir narcisizmo sumaišymas patenka į nemokslinius vandenis, kur neheteroseksualios orientacijos asmenybės įvardijamos, kaip turinčios psichikos sutrikimų. Tad jei įtariate, kad seksas su savimi jums malonesnis, nereiktų jaudintis ir kreiptis į psichologą, nebent šis potraukis jus erzina.
 
Ir autoseksualai turi antrąsias puses
Asketiškas gyvenimas, senatvė vienumoje ir nesugebėjimas užmegzti ryšio su kitu asmeniu – tokia kai kam gali pasirodyti autoseksualaus žmogaus ateitis. Tačiau ir jie gali užmegzti visaverčius santykius. Žinoma, gali kilti klausimas: o kaip, jei liesti norisi tik save?
 
Meilė nesirenka seksualinės orientacijos. Žinoma, autoseksualus žmogus gali romantiškus jausmus jausti ir sau, tačiau seksualinė orientacija ir romantinė orientacija gali išsiskirti. Pavyzdžiui, jei vyras yra autoseksualus, tačiau heteroromatiškas, vadinasi, nori užmegzti meilę ir susitikinėti su priešingos lyties asmeniu. Ir nors tai skamba painiai, seksologė Caitlin V. Neil teigia, kad palaikyti sveikus santykius šie asmenys gali kuo puikiausiai: „Ar santykiai yra sveiki, priklauso nuo to, ar partneriai gerbia vienas kitą ir vienas kito individualius seksualinius bei romantinius polinkius.“
 

Ar tu autoseksualus?
Teiki pirmenybę masturbacijai
Ar kada pastebėjote, kad lytinio akto metu atsitraukiate nuo partnerio, nes kulminaciją norite pasiekti vienas pats? Gal kažkada atsisakėte sekso su partneriu, nes norėjote intymiai pabūti tik su savimi? Jei taip, galite būti autoseksualus. Tačiau reikia suprasti, kad pirmenybės teikimas solo seksui ne visada reiškia, jog tokia yra jūsų seksualinė orientacija. Yra ir kitos priežastys, kodėl žmonės renkasi masturbaciją. Jie bijo lytiniu keliu plintančių ligų ar jaučia intymumo nepageidaujamo nėštumo baimę. „Kol mėgavimasis masturbacija nekyla iš intymumo baimės, tai yra visiškai tinkama seksualinė praktika“, – teigia seksologė Caitlin V. Neil.
 
Jūs save labiau jaudinate, nei partneris
Lytiškumo pedagogė Eli Scriver sako, kad autoseksualus jaudina mintis apie save seksualiniuose scenarijuose: „Juos žavi ne tai, kad fantazijose jie yra su kitu žmogumi, o tai kad jie patys dalyvauja lytiniame akte.“ Kiti gi žmonės pradeda galvoti apie save seksualinėse situacijose dėl kito asmens ar dėl savo seksualinių veiksmų. „Jei sekso metu pastebite, kad daugiau dėmesio skiriate savo poreikiams, tai yra įrodymas, kad jaučiate potraukį sau“, – teigia E.Scriver. O kad padėtumėte sau išsiaiškinti, ar tai tiesa, užduokite šiuos klausimus: „Į ką buvo nukreiptas mano dėmesys paskutinįkart, kai užsiėmiau seksu? Kai sekso metu užsimerkiu, apie ką galvoju?
 
Mėgaujatės seksu prieš veidrodį
Masturbacija prieš veidrodį – puikus būdas sužinoti daugiau apie savo erogenines zonas, o seksas prieš jį pagerina vizualinę stimuliaciją. Tačiau jei lytinio akto metu prieš veidrodį labiau žavitės savimi, o ne partneriu, gali būti, kad esate autoseaksualus. „Autoseksualai paprastai nesusijaudina tiesiog ryte žiūrėdami į veidrodį ir persirengdami. Jie susijaudina žiūrėdami į veidrodį seksualinėse situacijoje“, – priduria E.Scriver.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

  razinka


  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

  Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip striksi dominatriksė?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

  Naujas numeris