Bendrabutyje vietą gaus ne visi

Urtė Jarockė
2026-08-28
Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, studentai keliasi į aukštųjų mokyklų bendrabučius. Šiuo metu universitetų planuose – nauji bendrabučiai, esamų pastatų renovacija, kambarių atnaujinimas. Dėl to kai kur kils kainos, bet už studentų reikalus atsakingi asmenys dažniau akcentuoja tai, jog visiems norintiems vietos gali ir neužtekti.
Bendrabutyje vietą gaus ne visi
„Kartais studentai išreiškia norą turėti ir daugiau pramogų – pavyzdžiui televizorių, kompiuterinių žaidimų ar konsolių. Visų poreikių pramogoms universitetas užtikrinti negali, tad tuo studentams dažniausiai tenka pasirūpinti patiems“, – pasakoja KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

Vietų nebeliko 
 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Infrastruktūros valdymo tarnybos vadovas Raimundas Endrikis pasakoja, kad kainos už bendrabutį išliko tokios pačios kaip ir praėjusiais metais. Tiesa, šiemet vietų visiems norintiems studentams neužteko, nes išaugo studentų, pageidaujančių gyventi bendrabutyje, skaičius. Be to, vienas LSMU bendrabučių šiuo metu yra uždarytas dėl vykdomų kapitalinio remonto darbų. Projekto metu bus apšiltintas fasadas ir cokolis, pakeisti langai bei lauko durys, sutvarkyti balkonai, įėjimai ir evakuaciniai laiptai. Taip pat bus iš esmės atnaujintos vandentiekio, nuotekų, šildymo, vėdinimo ir vidaus gaisrinio vandentiekio sistemos.
 
„Didelis dėmesys skiriamas studentų gyvenimo kokybei. Bendrabutyje bus įrengta savitarnos skalbykla, laisvalaikio ir aktyvių veiklų erdvė, dviračių laikymo patalpa, o kiekviename aukšte – virtuvė su valgymo zona. Po remonto bendrabutyje bus įrengtas 81 kambarys ir sudarytos šiuolaikiškos, saugios bei patogios gyvenimo ir bendravimo sąlygos studentams“, – planais dalijosi vadovas.
 
Kainų nekėlė
Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos poskyrio vadovė Gretė Gerulaitytė pasakojo, kad studentų susidomėjimas bendrabučiais išlieka. „Vien Vilniuje galime apgyvendinti 5,5 tūkstančio studentų, pastaruosius metus 95 procentai prašymus pateikusių pirmakursių vietą VU bendrabučiuose gavo“, – nurodė ji.

 
VU bendrabučių kainos svyruoja nuo 70 iki 260 eurų per mėnesį, priklausomai nuo bendrabučio vietos, kambario dydžio ir gyventojų skaičiaus. Nuo pernai kainos nesikeitė.
 
„Bendrabučių atnaujinimas ir remonto darbai vyksta nenutrūkstamai ištisus metus. Šiuo metu projektuojami ir nauji bendrabučiai Plytinės gatvėje, kuriems statybos leidimą planuojama gauti kitąmet“, – pasakojo G.Gerulaitytė.
 
Geidžiamiausi – vienviečiai kambariai
 
Klaipėdos universiteto (KU) infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas teigė, kad susidomėjimas bendrabučiais kol kas panašus kaip ir praėjusiais metais. Anot jo, aktyvesni nei pernai tik „Erasmus+“ studentai.
 
Pasak B.Petrausko, daugumą pirmakursių sutalpinti pavyks, sudėtingiau ieškoti vietų antrakursiams, trečiakursiams, taip pat užsienio studentams. „Dalį jų apgyvendinsime mūsų partnerių bendrabučiuose, kurie priklauso kitoms švietimo įstaigoms. Be to KU šiuo metu statomas ir dar šiais metais bus baigtas naujas modernus bendrabutis“, – minėjo prorektorius.
 
KU kainas kilstelėjo tik nuolatiniams studentams, gyvenantiems bendrabutyje Statybininkų prospekte. „Čia jos buvo koreguojamos dėl išaugusio poreikio pastato priežiūrai ir remontui. Vidutiniškai apgyvendinimo kainos šiame bendrabutyje padidėjo apie 14 procentų. Kitame bendrabutyje kainos nepakito ir liko tokios pačios kaip pernai“, – aiškino B.Petrauskas.
 
Prorektorius pastebi, kad studentai dažniausiai skundžiasi vienviečių kambarių trūkumu, bet teigė, kad padėtis pasikeis, šiemet užbaigus statyti jau minėtą naują bendrabutį.
 

„Kartais studentai išreiškia norą turėti ir daugiau pramogų – pavyzdžiui, televizorių, kompiuterinių žaidimų ar konsolių. Visų poreikių pramogoms universitetas užtikrinti negali, tad tuo studentams dažniausiai tenka pasirūpinti patiems“, – teigė Klaipėdos universiteto infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

 
Trūksta vietos automobiliams
 

Kaip pasakojo VDU Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius, studentai apgyvendinimo bendrabučiuose galimybėmis domisi pakankamai aktyviai. Jis nurodė, kad vietų skaičius yra sumažėjęs, nes vienas bendrabutis šiuo metu yra remontuojamas, be to, būsto nuomos kainos mieste yra išaugusios, kas dar labiau didina bendrabučių paklausą.
 
M.Simanavičius teigė, kad kainos už bendrabutį didės 1 euru už parą, palyginti su praėjusio semestro apgyvendinimo kainomis, t. y. apie 30 eurų už mėnesį. Šiuo metu studentai kas mėnesį turi sumokėti maždaug 210 eurų, po kainų pokyčių – 240 eurų. M.Simanavičius priminė, kad finansiškai pažeidžiamiems studentams ir toliau bus taikomos apgyvendinimo mokesčio lengvatos skiriamos konkurso būdu.
 
Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad studentams dažniausiai trūksta automobilių stovėjimo aikštelių. „Tokiu atveju nurodome artimiausias galimas miesto aikšteles. Taip pat dažnas poreikis yra gyventi vienviečiuose kambariuose, tačiau tokių kambarių daug neturime, todėl juos studentai „medžioja“,“ – sakė jis.
 
„Šiuo metu renovacijai yra uždarytas vienas bendrabučio pastatas Akademijoje, Kauno rajone, kurį planuojame pradėti eksploatuoti nuo kitų metų rugsėjo 1-osios“, – planais dalijosi M.Simanavičius.
 

Per pastaruosius metus buvo atnaujinti kelių bendrabučių keli aukštai Akademijoje bei Vilniuje. Ateityje planuojama renovuoti dar vieną bendrabutį, taip pat pabaigti remontuoti tuos aukštus bendrabučiuose, kurie dėl lėšų stokos liko nesutvarkyti ankstesnių remontų metu, bei statyti dar vieną bendrabutį.
 
Skundžiasi dėl remonto darbų
 
Kauno kolegijos Turto skyriaus apgyvendinimo paslaugų koordinatorius Mantas Gutauskas sako, kad apgyvendinimo bendrabučiuose galimybėmis domisi tiek gyvenantys toliau nuo Kauno, tiek patys kauniečiai.
 
„Šiais metais, atliepus studentų norus ir pakeitus triviečius kambarius į dviviečius, matome, jog visiems norintiems vietos gali ir neužtekti. Taip pat dar ir renovuojame kelis aukštus. Juos atidarius, manau, jog visi norintys tilps“, – teigė M.Gutauskas. 
 
Prognozuojama, kad šiais metais Kauno kolegijos bendrabučiuose apsigyvens apie 500-600 pirmakursių. Tikslus apgyvendinamų studentų skaičius paaiškės pasibaigus bendrabučių rezervacijos procesui.
 
M.Gutauskas sakė, kad Kauno kolegijos bendrabučių nuomos kainos vidutiniškai didės apie 6 proc. Kambarių nuomos kaina, priklausomai nuo bendrabučio ir kambario būklės, didės 20-40 eurų. Jo teigimu, kainų pokytį lemia augančios komunalinių paslaugų, pastatų priežiūros ir eksploatacijos sąnaudos, taip pat siekis užtikrinti kokybiškas gyvenimo sąlygas studentams.
 
Dažniausiai studentai teikia skundus dėl remonto darbų – sugedę kranai, tualetai, dušai. „Gedimus šaliname greitai ir stengiamės užtikrinti, jog bendrabučiuose gyvenimas būtų kuo patogesnis“, – teigė koordinatorius.
 
Šiemet Kauno Kolegija renovuoja du bendrabučius, nuolat atnaujina ir kambarius juose. Tikimasi renovacijos darbus užbaigti iki šių metų pabaigos.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

    Gydytojas ir pacientas


    L.Velička: kraujagyslių chirurgijoje apstu kūrybos

    L.Velička: kraujagyslių chirurgijoje apstu kūrybos

    „Chirurgija – komandinis darbas. Be anesteziologų, be operacinės sesučių, be asistuojančių chirurgų neįmanoma nieko pa...
    K.Ažukaitis: atsiradus simptomams, būna vėlu

    K.Ažukaitis: atsiradus simptomams, būna vėlu

    „Kiekvienas, pasirinkęs mediciną, ateina norėdamas padėti, ir aš nesu išimtis – pacientas man visą laiką...

    Budinti vaistinė


    Namų vaistinėlės virsta atliekų sandėliu

    Namų vaistinėlės virsta atliekų sandėliu

    Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, pernai Lietuvos gyventojai į vaistines utilizavimui grąžino daugiau nei 47,4 tonos pas...
    Vaistininkai: sąlygos mus verčia zombiais

    Vaistininkai: sąlygos mus verčia zombiais

    „Darbuotojams skauda“, – tokią darbdaviams adresuotą žinią siunčia Vaistinių darbuotojų profesinės sąjungos pirm...

    razinka


    Sveika šeima


    Profesorius apie pirtį: pamirškite kančias

    Kol skandinavai pirtyje stiprina sveikatą du ar tris kartus per savaitę, Lietuvoje sistemingai kaitinasi tik keli procentai gyventojų. Maža to, retai užsukantys dažnai renkasi organizmui alinančią „kančių terapiją“. Sporto mokslininkas, Vilniaus universiteto profesorius Albertas Skurvydas atliko unikalų tyrimą – i&s...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    L.Clancy byla atvėrė skaudžią žaizdą

    Masačusetso (JAV) teisme prasidėjo Lindsay Clancy teismo procesas. Ji kaltinama nužudžiusi tris savo vaikus – penkerių Corą, trejų Dawsoną ir aštuonių mėnesių Callamą. Prokurorai teigia, kad ji veikė iš anksto apgalvojusi ir suplanavo nusikaltimą. Tačiau gynyba tvirtina, jog nužudymo metu ji buvo psichiškai...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Paslaugų savikaina gydymo įstaigoje: kodėl finansinė apskaita negali atsakyti į vadovybės klausimus
    Dmitrijus Michaliovas Paslaugų savikaina gydymo įstaigoje: kodėl finansinė apskaita negali atsakyti į vadovybės klausimus
    Reikia tiek, kiek druskos
    Henrikas Vaitiekūnas Reikia tiek, kiek druskos
    Lietuva vis dar neturi atsakymo į moterų žudymą
    Jūratė Juškaitė Lietuva vis dar neturi atsakymo į moterų žudymą

    Naujas numeris