Naujuoju Santaros klinikų vadovu skiriamas T. Jovaiša

www.lsveikata.lt
2024-05-24
Konkursą Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktoriaus pareigoms užimti laimėjo trejus metus kitas vadovaujamas pareigas ligoninėje ėjęs Tomas Jovaiša. Santaros klinikų dalininkai – Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Vilniaus universitetas (VU) – penktadienį pritarė naujojo vadovo paskyrimui, eiti pareigas jis pradės birželio 11 d.
Naujuoju Santaros klinikų vadovu skiriamas T. Jovaiša
T.Jovaiša

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad Santaros klinikos yra viena svarbiausių šalies gydymo įstaigų, kuriai keliami aukščiausi gydymo, vadybos ir mokslo reikalavimai.
 

„Sveikinu T. Jovaišą laimėjus konkursą ir pasiryžus prisiimti atsakomybę už vieną svarbiausių šalies gydymo įstaigų. Pavyko pritraukti vadovą su turtinga profesine, vadybine ir tarptautine patirtimi. Tikiu, kad ši patirtis duos postūmį tolimesnei Klinikų plėtrai – pradėta nemažai investicinių projektų, nuo kurių sėkmės priklauso ir visos šalies medicinos ateitis. Svarbu, kad vienas svarbiausių naujojo vadovo prioritetų būtų darbuotojų lūkesčių, kurių nemažai prisikaupė, išpildymas – stiprus vadovas yra tiek, kiek stiprus yra jo kolektyvas“, – teigia A. Dulkys.
 
„Tikimės, kad tokio masto klinikos vadovas derins įgytas žinias medicinos srityje ir vadovavimo didelei ir įvairiai darbuotojų bendruomenei įgūdžius. Šiuolaikinėje medicinoje ypač svarbi mokslo ir klinikinio gydymo jungtis, todėl sutarėme dėl glaudaus darbo kartu su universitetu. Visuomet aktualus išlieka geras medicinos paslaugų organizavimas. Naujasis vadovas neabejotinai turi sukaupęs nemažą patirtį, taip pat tarptautinę, ir turi aiškų suvokimą, kaip toliau stiprinti instituciją“, – teigia VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
 
T. Jovaiša medicinos studijas baigė Vilniaus universitete 1997 m., kur 2002 m. tapo gydytoju anesteziologu-reanimatologu. Nuo 2004 m. dirbo ir studijavo Jungtinėje Karalystėje, kur 2011 m. įgijo Karališkojo anesteziologų koledžo kvalifikaciją. Vadovavimo patirtis Jungtinėje Karalystėje prasidėjo 2014 m., kai tapo Intensyviosios terapijos tarnybos vadovu, o vėliau užėmė Divizijos direktoriaus postą. 2021 m. Santaros klinikose pradėjo vadovauti Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centrui, o praėjusiųjų metų pabaigoje buvo paskirtas direktoriaus medicinai pavaduotoju stacionariniam darbui.
 

Naujasis Santaros klinikų direktorius tarp prioritetų įvardija į pacientą orientuotas, inovatyvias ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas, dėmesį personalui, mokslinius tyrimus ir aukštos kvalifikacijos medicinos specialistų rengimą.
 
„Suvokiu, kad nebus paprasta, nes šios kadencijos metu laukia daug iššūkių. Turėsime įgyvendinti ne vieną ambicingą projektą, prisitaikyti prie regioninio ir nacionalinio pokyčių, susijusių su šalies ligoninių tinklo reforma. Finansinis tvarumas bei personalo pritraukimas išliks prioritetinės, tačiau sudėtingos sritys. Konkurso metu pristačiau ir sieksiu įgyvendinti inovatyvius sprendimus siekiant didinti paslaugų prieinamumą ir kokybę esant ribotam darbuotojų skaičiui, didelį dėmesį teikiant darbuotojų motyvacijai ir naujiems integruotiems veiklos modeliams.
 
Rytdienos pažangi ir kokybiška sveikatos priežiūra yra neįmanoma be mokslinių tyrimų ir aukštos kvalifikacijos medicinos specialistų rengimo. Esame pagrindinė Vilniaus universiteto mokymo ir klinikinių tyrimų bazė – esu pasiryžęs užtikrinti bei vystyti šias funkcijas. Puikiai suprantu mūsų regioninės lyderystės misiją, todėl plėtosime bendradarbiavimą su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis, kad drauge stiprintume visą sveikatos sistemą šalyje“, – teigia T. Jovaiša.
 
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos yra viena didžiausių ir moderniausių Lietuvos ligoninių, teikiančių aukščiausio lygio specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurianti inovacijas, apjungianti sveikatos mokslus, praktiką ir studijas. Klinikose nuolat vyksta pedagoginis ir mokslinis tiriamasis darbas, veikia rezidentų rengimo bazė. Pagrindinė VUL Santaros klinikų misija – teikti aukščiausios kokybės ir efektyvias sveikatos priežiūros paslaugas pasitelkus naujausias mokslo žinias ir taikant šiuolaikinius kokybės valdysenos principus.
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos laikinoji vadovė Santa Miežinienė, šiemet įsisegusi Nusipelniusio Li...
  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Gegužę prestižiniame tarpdisciplininiame mokslo žurnale „Nature“ buvo publikuoti gausaus tarptautinio mokslininkų kole...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  razinka


  Sveika šeima


  Apie laimingiausią Lietuvos jaunimą kalba pasaulis

  Lietuvos jaunimas – laimingiausias pasaulyje, skelbiama Pasaulio laimės ataskaitoje. „Kaip, kodėl?“ – klausia užsienio žiniasklaida, stebisi ir patys lietuviai. Bene didžiausią indėlį, ieškant Lietuvos jaunimo laimės priežasčių, neseniai įnešė garsusis britų dienraštis „The Guardian&...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai

  Pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) koordinuojama virtuali fizioterapijos klinika startuos šiais metais. Būsimų skaitmeninių fizioterapeutų darbdaviai žada daug. Virtualios fizioterapijos klinikos „Flok Health“ bendraįkūrėjas Finnas Stevensonas tvirtina, kad inovacija ne tik sumažins fizioterapijos pacientų ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Pats juokingiausias rašinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pats juokingiausias rašinys

  Naujas numeris