Linai Šukytei-Korsakei teko skubiai palikti Klaipėdos vicemerės kėdę ir kraustytis į Vilnių – ji tapo ne tik Seimo naujoke, bet ir perėmė vadovavimą Sveikatos reikalų komitetui. Su ja kalbamės apie politinius tikslus bei darbus.
„Daug neteisybės yra sveikatos sistemoje ir norisi ją spręsti, kad pacientai gautų kokybiškas paslaugas. Yra didžiulis baras, kur reikia dirbti. Bet tikrai nebus fukt ir padaryta vieno piršto spragtelėjimu“, - sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Lina Šukytė-Korsakė.
- Regis, jums itin tinka posakis „gyvenimas prasideda keturiasdešimties“. Šio amžiaus baigėte visuomenės sveikatos studijas, po to slaugos magistrantūrą, o prieš ketverius metus ir verslo vadybą.
- Iš tiesų, iki tol dirbau biotechnologe ligoninėje ir net negalvojau ką nors keisti gyvenime. Tačiau ėmiau norėti pokyčių, pradėjau ieškoti, kur save realizuoti. Su kolege nutarėme studijuoti tuomet populiarioje visuomenės sveikatos studijų programoje. Studijuojant atsirado naujos pažintys. Turėjau politiškai aktyvų grupioką ir per jį po truputį prasidėjo politinė veikla.
Pabaigus eksternu įstojau ir į slaugos magistrą, kur įgytos vadybos žinios pravertė einant vadovaujamas pareigos privačiame sektoriuje – buvau vyriausioji slaugos administratorė, direktoriaus pavaduotoja.
- Sveikatos sistemoje jūsų stažas nemažas.
- Išties, kiti pagalvotų, kaip galima viską spėti. Trisdešimt metų dirbau viešajame, dvidešimt trejus privačiame sektoriuje, dar penkerius metus dėstytoja universitete Sveikatos fakultete. Bet kai nori ir susidėlioji – įmanoma.
Tiesa, visuomenės sveikatoje, nors ji ir labai patiko, savęs nerealizavau. Tačiau ši sritis man tikrai svarbi ir įdomi.
- Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirbote tris dešimtmečius, iki pernai. Kaip vertinate tai, kas dabar vyksta sujungtoje įstaigoje?
- Generalinis direktorius Audrius Šimaitis komitete pristatė rezultatus, kurie rodo poslinkį į gerąją pusę. Po tiek metų darbo šioje įstaigoje man tikrai skauda dėl to, kas ten vyksta, bet tikiuosi, kad metams praėjus ligoninė turėtų visiškai atsigauti ir įveikti dabartinius nepriteklius.
-
Vadovą ministerija griežtai įpareigojo atsiskaityti kone dėl kiekvieno rimtesnio sprendimo. Palaikysite griežtos kontrolės politiką?
- Po Naujų metų, kai prasidės plenariniai posėdžiai, Audrius Šimaitis vėl bus iškart kviečiamas apžvelgti visus metus, nes pasidžiaugti poros mėnesių rezultatais negana. Vis dėlto tai – ne tūkstantis eurų. Natūralu, kad dėmesys šiai įstaigai išliks.
-
Esate partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio pavaduotoja. Seniai susipažinote?
- Su Remigijumi keliauju nuo pirmos dienos politikoje, mes su juo pažįstami daugiau kaip penkiolika metų. Iš pradžių priklausėme partijai „Tvarka ir teisingumas“. Rezultatas žinote koks – partija likviduota.
Iš septyniolikos tūstančių žmonių kartu liko gal šimtas. Kiti pabėgo. Su Remigijumi likome ir prisijungėme prie „Laisvės ir teisingumo partijos“.
Jis dalyvavo Klaipėdos mero rinkimuose, surinkome komandą, su kuria patekome į valdančią daugumą. Mūsų yra septyni tarybos nariai, aš tapau vicemere, administracijos direktorius irgi „Laisvės ir teisingumo partijos“ narys.
Tačiau po kai kurių įvykių partijos bendražygiai bėgo pirmiau traukinio – jie sustabdė Remigijui narystę partijoje. Tuomet visi Klaipėdos nariai, daugiau kaip šimtas, ją irgi susistabdėme. Susėdome prie stalo, pakalbėjome ir nutarėme, kad nenorime daugiau su niekuo jungtis, kad mums vadovautų. Taip Klaipėdoje gimė „Nemuno aušra“, kuri po Naujų metų įregistruota.
- Kaip politika pakeitė Jūsų gyvenimą?
- Dveji paskutiniai metai aktyvioje politikoje į gyvenimą atnešė itin daug chaoso, palyginti su tuo, kaip gyvenau anksčiau – stabilus, prognozuojamas darbas, nusistovėjusi rutina.
Kai tapau vicemere, viskas pasikeitė. Gavau kuruoti netgi ne sveikatos sritį, o kultūrą ir sportą! Tai buvo didžiulis iššūkis. Gerai, kad Klaipėdos miesto meras, visi trys vicemerai, administracijos direktorius kiekvieną rytą sėsdavome derinti darbų, žiūrėdavome, kas kaip, ir viskas įsivažiavo. Šiandien galiu tik padėkoti visiems už puikias pamokas, kurias atsinešu ir į komitetą.
- Seimo narės pareigos jums naujos, o dar tapote ir komiteto pirmininke. Kolegos ambicingi, patyrę, išnaudoja progas demonstruoti lyderystę. Kaip priimate visa tai?
- Tikrai nesakau, kad iškart puolu visaverčiai dirbti. Bet esu labai dėkinga biuro kolektyvui, vedėjai Jolantai ir komandai, kad
įveda į pareigas.
- Seimo koridoriuose zuja įvairių organizacijų atstovai, norintys prieiti prie naujų valdančiųjų, jūsų darbotvarkė taip pat suplanuota nuo-iki...
- Darbas čia vyksta nuo šešių ryto iki septynių vakaro, jis tikrai be galo intensyvus.
-
Ką tik iš jūsų kabineto išėjo prezidento patarėja. Ar sutampa jūsų politiniai tikslai ir prezidento lūkesčiai?
- Susitikome su prezidento patarėja ir galiu patikinti, kad prezidento, biuro, mano ir visos komandos siekiai yra vieningi.
Daug neteisybės yra sveikatos sistemoje ir norisi ją spręsti, kad pacientai gautų kokybiškas paslaugas. Yra didžiulis baras, kur reikia dirbti. Bet tikrai nebus
fukt ir padaryta vieno piršto spragtelėjimu.
- Nuo ko pradėsite?
- Susidėliosime biure darbų planą, su komiteto nariais pasidiskutuosime ir pradėsime nuo to, kas labiausiai dega. Visi dabar akcentuoja eiles, tai, be abejo, šis klausimas tarp pirmųjų.
-
O kaip pailsite nuo įtempto politikės darbo?
- Visada važiuoju namo, nelieku Vilniuje, savaitgalius leidžiame kartu su vyru. Jei yra laisvo laiko, nesėdime – grybaujame, uogaujame...Turime nedidelį laivelį, mariose, Nemune Rusnėje žvejojame.
Iš tiesų, turiu nuostabų vyrą, visoms galiu pasigirti. (J
uokiasi.) Kartu rūpinamės buitimi, na, o į virtuvę man beveik nereikia užsukti, mat jis labai mėgsta gaminti.
- Kokia šeimyninės idilės paslaptis?
- Aš esu ekstravertiška, idėjų generatorius, o mano vyras priešingai – intravertas, tad mes puikiai vienas kitą papildome.
Gyvenimas per trumpas gyventi su netinkamu žmogumi, plėšytis darbe, o paskui grįžus ir namuose. Norint gerų santykių, pirmiausiai žmonės turi tikti vienas kitam. Tada namai gali tapti erdve, kur gera būti.
- Atskleiskite, kokios šiemet bus jūsų Kalėdos?
- Pasigirsiu: vyras per laisvadienį pagavo dvi gražias lydekas! Jos papuoš mūsų kalėdinį stalą ir ne bet kaip iškeptos, o farširuotos!
Esu iš gausios penkių vaikų šeimos, tad Kalėdas praleisiu didelės šeimos apsuptyje. Kaip ir kasmet bursimės pas mano mamą. Labai džiaugiuosi, kad ją turiu.
Dosjė
L.Šukytė-Korsakė (1970 m. lapkričio 17 d. Šilalės r.)
2023–2024 Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, mero pavaduotoja
2020–2023 UAB „Sg konsultacinė klinika“, direktoriaus pavaduotoja
1993–2023 Klaipėdos universiteto ligoninė, biomedicinos technologė
2015–2020 Klaipėdos universitetas, lektorė
1999–2020 UAB „Medikana“, vyr. administratorė
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: