Jei apsvaigote ne iš meilės

Greta Vanagienė
2020-02-17
Patyrus nemalonų galvos svaigimą staiga pakilus nuo kėdės tarsi akimirkai atsiduriame kosminiame erdvėlaivyje ir vėl sugrįžtame į žemę. Specialistai sako, jog dažnu atveju padėti atsikratyti šio negalavimo gali nesudėtingi fiziniai pratimai.
Jei apsvaigote ne iš meilės
Galvos svaigimą gali sukelti ir anemija, kuomet nukrenta hemoglobinas, taip pat galva gali svaigti prasidėjus infekcijai, išsibalansavus elektrolitams.

Priežastys įvairios

„Pacientai dažnai pirmą kartą patyrę stiprų galvos svaigulį atvyksta į priimamąjį išsigandę dėl galimo insulto. Tačiau didžioji dalis tokių svaigimų priežastis nėra neurologinė“, - sako VUL Santaros klinikų gydytojas neurologas Rytis Masiliūnas.

 
Anot jo, galvos svaigimas tik nedaugeliu atveju yra susijęs su neurologinėmis ligomis. Pastarąjį gali sukelti ir anemija, kuomet nukrenta hemoglobinas, taip pat galva gali svaigti prasidėjus infekcijai, išsibalansavus elektrolitams.
 

Padeda fiziniai pratimai
Anot R.Masiliūno, neurologinis galvos svaigimas susijęs su vestibiuliniu aparatu ir įvardijamas kaip gerybinis paroksizminis pozicinis sutrikimas. Tai dažniausiai susiję su staiga pasikeitusia kūno padėtimi.
„Bet kuriame amžiuje mums keičiant galvos padėtį yra sudirginami tam tikri galvos receptoriai esantys vidiniame ausies kanale, kurie sukelia galvos svaigimo pojūtį. Ši liga lengvai diagnozuojama, o svaigimas trunka gana trumpai“, - aiškina specialistas.
 
Antra neurologinė galvos svaigimo priežastis - vestibiulinis neuronitas, kuomet persirgus įprasta virusine infekcija po poros savaičių virusas pereina į vestibiulinį nervą. Taip formuojasi vestibiulinio nervo uždegimas. 
„Tokiais atvejais greičiau atsikratyti ligos gali padėti tam tikri fiziniai pratimai. Su vestibiuline mankšta galvos svaigimas gali pranykti per kelis mėnesius. O specialūs medikamentiniai preparatai tik dar labiau slopina vestibiulinį aparatą. Taigi jis užuot ugdomas, slopinamas, todėl sveikimas užtrunka gerokai ilgiau“, - atkreipia dėmesį specialistas.



Fiziniai pratimai
Atsigulkite ant lovos taip, kad galva kabotų ant krašto, smakras atloštas aukštyn. Lėtai kelkite galvą ir ja stenkitės paliesti krūtinkaulį. Priglaudę prie jo smakrą, iš lėto sėskitės smakro nekeldami aukštyn tol, kol pilnai atsisėsite. Pratimą kartokite kelis kartus.
Stovėdami iš lėto lenkite galvą nuo vieno peties, prie kito. Tuomet galvą lenkite į priekį krūtinkaulio link, o po to – atloškite atgal. Pratimą kartokite 2–3 minutes.

 
Tarp kitko
Migrenos priepuoliai gali pasireikšti ne galvos skausmu, o svaigimu.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

























  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica