Riešo kanalo sindromas: laiku pastebėjus operacija nebūtina

Gintarė Kaminskienė
2014-10-20
Dirbu fizinį darbą. Paskutiniu laiku naktimis sunku miegoti, nes labai skauda rankas. Tirpsta pirštai, atrodo, kad ranka nieko negaliu paimti. Kartą net puodelis iš rankų iškrito. Važiuoti pas šeimos gydytoją vis neatrandu laiko. Darbus pradedu anksti, baigiu vėlai. Jei imsiu nedarbingumą, šeima nukentės finansiškai. Skambinau šeimos gydytojui. Jis iš mano pasakojimo atsakė, kad galėtų būtų riešo kanalo sindromas. Jei jis pasitvirtintų, tada gali reikėti net operacijos. Gal yra kitų alternatyvų?
Vitalijus, 32 metai
Riešo kanalo sindromas: laiku pastebėjus operacija nebūtina
Riešo kanalo sindromas – liga, kuri pasireiškia dažnais, intensyviais naktiniais rankos skausmais, pirštų tirpimu, plaštakos jėgos sumažėjimu.

Riešo kanalo sindromas – liga, kuri pasireiškia dažnais, intensyviais naktiniais rankos skausmais, pirštų tirpimu, plaštakos jėgos sumažėjimu. Dažniausia priežastis – sausgyslių ir jų dangalų uždegimas. Dėl uždegimo spaudžiamas kanalu einantis nervas ir pasireiškia minėti simptomai. Manoma, kad monotoniškas darbas reikalaujantis, stiprių rankos ir riešo judesių, gali padidinti riešo kanalo sindromo riziką.

Nechirurginės gydymo priemonės efektyvesnės kai nervo pažeidimas nėra ženklus. Jei sindromo forma lengva, gali padėti dažnesnis pertraukų darymas, riešų šaldymas ledu.

Nemažai daliai pacientų efektą duoda ir tokios nechirurginės gydymo priemonės kaip riešo įtvaras, nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, kortikosteroidai. Svarbu susirgimą laiku pastebėti. Jei nutirpimas, nejautrumas ar skausmas užsitęsia, pasirenkamas chirurginis gydymas. Chirurginio gydymo tikslas – sumažinti spaudimą nervui. Chirurgas padaro mažą pjūvį delninėje riešo pusėje ir perpjauna raištį, dengiantį riešo kanalą. Kanale padaugėja vietos ir sumažėja spaudimas.
Dalis pacientų po operacijos palengvėjimą pajunta iš karto. Kiti kurį laiką dar gali justi nutirpimą, skausmą, sustingimą ar silpnumą. Lengvus darbus dirbti galėsite po trijų ar keturių savaičių, o sunkius – po šešių.
 
Komentuoja specialistas
Klaipėdos sveikatos priežiūros centro Fizinės medicinos reabilitacijos skyriaus vedėjas Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Vladimir Rožnov:

- Reikia vertinti paciento būklę. Yra tam tikri rodikliai, kai yra reikalingas operacinis arba konservatyvus gydymas. Šeimos gydytojas turi įvertinti būklę ir siųsti pacientą pas specialistą. Tai gali būti ir neurologas, ir traumatologas. Jie vertindami paciento būklę ir turi nuspręsti, ar reikalinga operacija. Vertinama skausmo, nervų užspaudimo, judesių apribojimo simptomatika. Šie kriterijai yra labai svarbūs. Mano asmenine nuomone, visuomet reikia pradėti nuo konservatyvaus gydymo. Blogiausiu atveju, kai nepadeda konservatyvusis gydymas, pacientas turi kreiptis į traumatologus.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris