Po salmoneliozės protrūkio įžūlūs pasiteisinimai ir kaltųjų paieška

Nerijus Bliujus
2017-08-07
Įtariama, kad liepos pradžioje dėl salmoneliozės proveržio restorane „Floros simfonija“ Kaune, kuomet maistu apsinuodijo net aštuoni jo lankytojai, kaltas tortas „Tiramisu“. Tačiau UAB „Kavos imperija“, teikiančios restoranui konditerinius gaminius, vadovė Jolanta Ambrazevičienė kaltinimų nepripažįsta. O į tai, jog jos įmonėje nustatytas jau nebe pirmas salmoneliozės atvejis atsakė abejingai: „Na, ir kas iš to? Pirmas, ne pirmas... Žmonės nuo nieko neapsaugoti“.
Po salmoneliozės protrūkio įžūlūs pasiteisinimai ir kaltųjų paieška
„Tiramisu“ tortas, kaip įtariama tapo priežastimi, kodėl viename Kauno restoranų salmonelioze užsikrėtė aštuoni asmenys

Dėl salmoneliozės tikras detektyvas
„Teko sustabdyti gamybą, kol vyko tyrimas. Tikrintis reikėjo ir moterims, kurios važiavo į sveikatos centrą. Ir aš asmeniškai ne kartą važiavau. Ir salmoneliozės šaltinis greičiausiai buvo ne pas mus. Mūsų „Tiramisu“ tortai pardavinėjami ir parduotuvėje, bet daugiau nė vieno nusiskundimo nebuvo. Tokie atvejai jie apskritai nebūna iki galo ištirti. Vienintelis, kas buvo rasta, tai buvo rastas nešiotojas pas „Floros simfonijos“ darbuotoją“, - teisinasi J.Ambrazevičienė. 

 
Maža to, į klausimą ar jos įmonėje salmoneliozės atvejis yra nustatomas nebe pirmą kartą, vadovė atsako abejingai. „Na, ir kas iš to? Pirmas, ne pirmas... Žmonės nuo nieko neapsaugoti“, - rėžia ji. 
Savo ruožtu restorano „Floros simfonija“ vadovė Halina Tautkuvienė patvirtina, kad restorane vyksta patikrinimai, bet kol kas jokių pažeidimų nerasta.
 
„Negaliu komentuoti, kol vyksta tyrimas. Mes tortus imame iš tiekėjų. Kartais juos mes keičiame, kartais - ne. Pas mus kol kas nieko nerasta, o kaip toliau išsirutuliuos, negaliu pasakyti“, - aiškina moteris. 
Pasak H.Tautkuvienės, šis atvejis gali būti susijęs su konkurentų norais susidoroti.
„Atėjo vienas nukentėjusysis ir žinote, kokios kompensacijos prašė? Nemokamų arba su nuolaida maitinimui talonų. Tai ko jis nori maitintis, jeigu neva čia apsikrėtė? Man atrodo, kad čia konkurentų darbas. Nors negaliu to patvirtinti, bet aš įsivaizduoju taip. O jeigu nori nuolaidų maitinimui, abejoju, ar ten jie apsinuodijo. Dirbame tryliktą sezoną maitinimo sferoje, bet nėra niekada tokių atvejų buvę, kad norėtų nuolaidų maitinimui“, - piktinasi vadovė. 
 
Įtaria tortą
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė teigia, kad salmonelioze žmonės greičiausiai užsikrėtė nuo torto „Tiramisu“.
 
„Buvo vertinta ligonių apklausa, laboratoriniai tyrimai, ir kartu su Kauno valstybine maisto ir veterinarine tarnyba vykdomas tyrimas. Po atliktų patikrinimų rezultatų rasti pažeidimai. Visa medžiaga padėjo suformuoti ir suformuluoti hipotezę, jog žmonės užsikrėtė kavinėje suvalgę to paties torto. Restoranas užsakinėja konditerinius gaminius iš kitos įmonės. Ir būtent tų konditerijos gaminių partijos tarša sukėlė tokių atvejų atsiradimą ir išplitimą“, - pasakoja ji.
 
Visuomenės sveikatos centro atstovė taip pat patvirtino, kad šioje įstaigoje salmoneliozės atvejis yra nebe pirmas.
 
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Danguolė Grigalevičienė nurodė, kad konditerijos įmonėje buvo atliktas išsamus tyrimas.
„Buvo Laikinai sustabdyta cecho, kuris tiekė tortą, veikla. Įmonė pašalino tikrinimo metu trūkumus. Buvo atlikta dezinfekcija, nes tokiais atvejais įmonė turi kreiptis į specializuotą įmonę, kuri tai atlieka. Tada imami ploviniai nuo paviršių ir jeigu dezinfekcija efektyvi, pašalinti visi trūkumai, darbuotojai pasitikrina sveikatą ir tuomet įmonės veikla atnaujinama“, - aiškina specialistė.
 
Nors salmoneliozė konditerinėje įmonėje aptinkama jau ne kartą, ji ir toliau dirba. Mat pagrindo ją uždaryti dar nėra. 
„Tokia įmonė yra pervedama į padidintos rizikos grupę ir yra tikrinama dažniau - du kartus per metus. Jeigu tai pasikartoja, patikrinimai dažnėja. Ir sprendžiama dėl tolesnės įmonės veiklos“, - teigia D.Grigalevičienė.

Tarp kitko:
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje sergamumo salmonelioze rodiklis padidėjo 23 proc. lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Šiemet užregistruoti 454 salmoneliozės atvejai, o praėjusiais metais – 373. ULAC specialistai primena, kad salmoneliozė yra viena dažniausiai registruojamų zoonozių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Per paskutinius 10 metų (2006-2016) segamumas salmonelioze mūsų šalyje palaipsniui mažėjo, tačiau buvo 2-3 kartus didesnis už Europos Sąjungos vidutinį. Ligų epidemiologinės priežiūros duomenys rodo, kad pagrindiniais salmoneliozės rizikos perdavimo veiksniai yra vištų kiaušiniai, broilerių mėsa ir jų produktai. Šiltasis metų laikas yra labai palankus įvairioms bakterijoms (ypatingai salmonelėms) plisti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica