SAM kol kas neleidžia privačių koronaviruso tyrimų dėl rizikos pacientams ir personalui

Augustas Stankevičius, BNS
2020-03-16
Atlikti tyrimų dėl koronaviruso kol kas neleista nei vienai privačiai įstaigai, nes jos negali užtikrinti būtino epidemiologinio saugumo, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
SAM kol kas neleidžia privačių koronaviruso tyrimų dėl rizikos pacientams ir personalui

„Nei vienas privatus centras, kuris kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, siekdamas galimybės savarankiškai atlikti COVID-19 tyrimus jų pageidaujantiems pacientams, negali užtikrinti reikiamo epidemiologinio saugumo“, – BNS pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.
Pasak jos, imant ėminį dėl koronaviruso Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos infekcinių ligų kontrolės centras nurodo griežtai užtikrinti pacientų rūšiavimą bei personalo apsaugą.

 
„Tai įmanoma tik tuomet, kai asmens sveikatos priežiūros įstaiga yra tikslingai parengta – sukurta galimybė karščiuojančius ir nekarščiuojančius pacientus nukreipti skirtingais srautais, yra pakankami žmogiškieji resursai visam tyrimo procesui, visam personalui užtikrinamos apsaugos priemonės“, – kalbėjo L.Jaruševičienė.
„Priešingu atveju, dramatiškai didėja tikimybė, kad infekcija gali būti išplatinta tarp pacientų ir personalo“, – pridūrė ji.
Apie tai, kad prašydama leisti atlikti tyrimus dėl naujojo koronaviruso kreipėsi į ministeriją, penktadienį feisbuke paskelbė Baltijos-Amerikos klinika.
„Turime tam visas sąlygas – atskirą įėjimą į pilnai izoliuotą klinikos patalpą, kurioje, tinkamai pasiruošę specialistai, galėtų paimti tyrimo mėginį“, – įraše teigė klinika.
SAM nedetalizuoja, kiek iš viso privačių įstaigų išreiškė tokį norą.
 
Pasak L.Jaruševičienės, šios savaitės pabaigoje apskričių centruose pradės veikti laikinieji patikros punktai, kuriose tepinėliai bus imami pacientams neišlipant iš nuosavo automobilio. 
„Be to, būtina akcentuoti, kad neigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas yra klaidingai raminantis – pacientas mažiau paiso saviizoliacijos – kuri yra vienintelė tinkama taktika – reikalavimų, taip sukeldamas pavojų savo ir aplinkinių gyvybei“, – sakė viceministrė.
Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica