Duotas startas Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos statyboms

Deimantė Gruodė
2020-11-09
„Statybininkai nuteikia viltingai: lygiai po metų Klaipėdos vaikų ligoninės kieme „išdygs“ naujas šiuolaikiškas, erdvus, patogus visiems, įskaitant neįgaliuosius, pastatas, kuriame ir tėveliai, ir vaikai turėtų gauti paslaugas kokybiškai ir greitai tam puikiai pritaikytose patalpose“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, po to, kai Klaipėdos vaikų ligoninės kieme buvo įkasta simbolinė kapsulė, ženklinanti Konsultacinės poliklinikos statybos darbų pradžią.
Duotas startas Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos statyboms
Šalia pagrindinio Klaipėdos vaikų ligoninės statomas naujas Konsultacinės poliklinikos pastatas. Naujo Konsultacinės poliklinikos pastato plotas sieks apie 1 500 kv. m., o kabinetų padaugės nuo 15 iki 28.

Daugiau erdvės 
Pasak Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytojo Virginijaus Žalimo, pagrindinis projekto tikslas – pagerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą Vakarų Lietuvoje gyvenantiems vaikams.
 

„Klaipėdos krašto bei Vakarų Lietuvos tėvai su vaikais maždaug po metų galės gauti gerokai kokybiškesnes paslaugas, nes intensyviai vyksta išskirtinio pastato, kurio auginantys vaikus klaipėdiečiai nekantriai laukė ne vienerius metus, statybos“, - sakė Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytojas Virginijus Žalimas.

 
Šalia pagrindinio ligoninės pastato, J. Karoso g.12, išdygsianti poliklinika bus keturių aukštų su rūsiu. Kaip pasakoja įstaigos vadovas, poliklinika stikline galerija bus sujungta su Klaipėdos vaikų ligoninės pagrindiniu pastatu, kuriame yra visi diagnostiniai skyriai ir padaliniai. Tad palengvės pacientų ir gydytojų judėjimas tarp konsultacijų ir diagnostikos kabinetų.
Naujos Konsultacinės poliklinikos plotas bus kur kas didesnis nei dabartinės – sieks apie 1500 kv. metrų. Beveik dvigubai padaugės ir kabinetų – nuo penkiolikos iki dvidešimt aštuonių. Numatytas liftas, patalpa mažylių vežimėliams, įrengta įvaža, tad naujoji poliklinika bus kur kas patogesnė neįgalius ir mažus vaikus auginantiems tėvams.
 
„Šiuo pandemijos laikotarpiu svarbi bei aktuali kokybiška vėdinimo sistema, ateityje leisianti kur kas greičiau išvėdinti patalpas bei taip užtikrinti pacientų ir darbuotojų saugumą“, - pridūrė ligoninės vadovas.
Tikimasi, kad prie čia dirbančių 85 kolegų norės prisijungti trūkstamų specialybių gydytojai: oftalmologas, endokrinologas, kardiologas. Juolab kad Klaipėdos vaikų ligoninė daugiau nei dvidešimt metų yra viena pagrindinių Klaipėdos universiteto studentų, būsimų sveikatos priežiūros specialistų, praktikos vietų.
 

„Į naujas patalpas persikels ir Ankstyvosios korekcijos centras, kur šiuo metu dirba šeši specialistai.
Visiems aišku: naudinga, kai gydytojai darbuosis vienoje vietoje. Naujajame pastate bus teikiamos gerokai kokybiškesnės antrinio ir tretinio lygio paslaugos Klaipėdos krašto vaikams. Tad jau dabar formuojama kur kas didesnė specialistų komanda. Naujas struktūrinis objektas platesniu požiūriu yra svarbus sveikatos priežiūrai Klaipėdos regione“, - pabrėžė V.Žalimas.
 
Meras: pandemija nesustabdys
Bendra projekto vertė siekia beveik 2,5 mln. eurų: dalį lėšų padengs Klaipėdos miesto savivaldybė (734 tūkst. eurų), o likę pinigai bus panaudoti iš ES struktūrinių fondų.
„Priminsiu, kad Klaipėdos vaikų ligoninė tebėra vienintelė vaikų gydymo įstaiga Lietuvoje, ir ji kaip vieną padalinių turi vadinamąją Konsultacijų polikliniką, kuri šiandien veikia tam visiškai nepritaikytose patalpose. Ten nėra nei galimybių neįgaliesiems patekti į vieną ar kitą gydytojų kabinetą. Tiek ir priešgaisriniu atžvilgiu nėra visiškai saugu. Todėl ir pasirinktos pastato statybos, nes tokios Konsultacijų poliklinikos poreikis tikrai didžiulis. Tą puikiai jaučiame ir matome seniai“, - sako V.Grubliauskas, džiaugdamasis, jog pagaliau darbai pajudėjo į priekį.
 
Pasak mero, daug laiko teko sugaišti derinant projektą. Kitas neišvengiamas aspektas – lėšų akumuliavimas. „Visa tai atėmė daug laiko ir jėgų. Šį procesą pradėjo ir įsuko buvusi vyr. gydytoja Klaudija Bobianskienė, o dabar jau vyr. gydytojas Virginijus Žalimas, perėmęs ligoninės šturvalą, aktyviai tęsia pradėtus darbus. Tai bus gražus pavyzdys Lietuvoje, kuomet statybos trunka tiek, kiek pažadėta – vienerius metus. Tikimės, kad išbandymai pandemija statybų proceso nesustabdys. Aišku, statybininkų akyse mačiau tam tikrą nerimą. Nors visi darbuotojai yra savo vietose, iškritimai iš rikiuotės situaciją gali itin apsunkinti. Todėl tikėkimės, kad pandemija nepakiš kojos“, - viliasi miesto meras.
Planuojama, jog naujoji Konsultacinė poliklinika duris atvers iki 2021 metų Kalėdų.
V.Grubliauskas pabrėžė, jog poliklinikos statybos - svarbus įvykis ne tik uostamiesčiui, bet ir Lietuvai.
 
„Kaip ir minėjau, Konsultacijų poliklinika, kur atvažiuoja ne tik Klaipėdos, bet ir regiono vaikučiai, yra itin reikalinga. Senos statybos pastate nebuvo užtikrinami gydymo įstaigoms priklausantys standartai: laiptai per siauri, vaikučiams patekti sudėtinga. O ypač šiais laikais, kada pacientų srautai kiek įmanoma turi būti atskirti, kad nebūtų grūsčių. Esamosiose patalpose to išvengti praktiškai neįmanoma. Todėl besąlygiškai nuo pat pirmos akimirkos pritariau šios poliklinikos statyboms, manau, kad tai yra reikalingas sprendimas. Bet tai ne vien Klaipėdos, bet visos Lietuvos garbės reikalas. Pagalba, kuri reikalinga mažiesiems pacientams, – ar tai būtų paliatyvi, ar konsultacinė, turi būti suteikiama maksimaliai operatyviai ir kokybiškai. Ir, be abejo, kad ją suteiktų aukščiausios kvalifikacijos specialistai, kokie ir dirba Klaipėdos vaikų ligoninėje“, - sakė V.Grubliauskas.


 
Senasis pastatas netenkino poreikių
Konsultacinės poliklinikos senasis pastatas statytas dar 1932 metais. Nuo rugsėjo jai vadovaujanti gydytoja Sigita Vainienė prisimena, kad pradėjus čia dirbti prieš kelis dešimtmečius, jau buvo pastebimas naujo pastato poreikis.
„Dabartinė poliklinika yra įkurta savivaldybei priklausančiame gyvenamajame name, kuris nėra pritaikytas gydymo įstaigos poreikiams. Tėvai ir medikai priversti vežimėlius nešti siaurais bei nepatogiais laiptais, trūksta vietos vežimėliams.

Prireikus vienokių ar kitokių paslaugų pagrindiniame ligoninės pastate, tėvai ir personalas priversti vaikščioti lauku bet kokiu oru, mažus vaikus tenka nurenginėti bei aprenginėti po kelis kartus“, - pasakojo S.Vainienė.
 
Konsultacinėje poliklinikoje teikiama specializuota II ir III lygio ambulatorinė pagalba vaikams iki 18 metų. Konsultacinėje poliklinikoje paslaugas teikia vaikų gydytojai specialistai: alergologas, pulmonologas, gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas, neurologas, nefrologas, endokrinologas, kardiologas, hematologas, oftalmologas, neurochirurgas, chirurgas, ortopedas- traumatologas, akušeris-ginekologas, logopedas, otorinolaringologas, reumatologas.
Teikiant specializuotas ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas taikomi šiuolaikiniai diagnostikos metodai, tyrimai, kurie yra atliekami Klaipėdos vaikų ligoninės diagnostikos padaliniuose, esančiuose VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninės patalpose K. Donelaičio gatvėje.
 
„Senasis poliklinikos pastatas nėra pritaikytas žmonėms su negalia: keturių aukštų pastate nėra lifto ir panduso prie įėjimo į pastatą. Jis taip pat neatitinka gaisrinės saugos reikalavimų, nes jame nėra įrengtos evakuacinės laiptinės. Patalpų nepakanka teikti visoms Konsultacinės poliklinikos paslaugoms, todėl penki specialistai (kardiologai, traumatologai ir echoskopuotojas) dirba Klaipėdos vaikų ligoninės patalpose K. Donelaičio gatvėje“, - sako V.Žalimas.
 
Ligoninės pacientams yra labai nepatogu ir sudėtinga, apsilankius Konsultacinėje poliklinikoje tą pačią dieną atlikti tyrimus bei diagnostines procedūras ligoninės pagrindiniame pastate. Pacientams reikia po keletą kartų nusirengti ir apsirengti rūbinėse. Tėvams su mažais vaikais, ypač turinčiais judėjimo negalia, sudėtinga patekti į Vaikų raidos sutrikimų ankstyvos reabilitacijos centro patalpas, kadangi kiekvieną kartą juos tenka nešti ant rankų į ketvirtą aukštą. Neefektyviai naudojamas ir specialistų darbo laikas, kadangi jie nuolat turi pakeisti darbo vietą, mat Vaikų raidos sutrikimų ankstyvos reabilitacijos centras yra įsikūręs Taikos prospekte.
„Kai turėsime naują pastatą, mūsų darbuotojai grįš čia ir teiks specializuotas

paslaugas Klaipėdos krašto vaikams. Tad pagerės reabilitacinė pagalba vaikams su judėjimo negalia, su raidos sutrikimais, nes matome augantį tokių paslaugų poreikį.
Šiuo metu pas mus dirba 40 gydytojų ir 48 slaugytojos. Tikimės, kad pagerėjusios darbo sąlygos bus paspirtis prisikviesti naujų darbuotojų ir mūsų kolektyvą noriai rinksis nauji gydytojai, baigę universitetus. Tikimės, kad kitų metų trečiame ketvirtyje galėsime įžengti į naują pastatą, aprūpintą modernia medicinine įranga“, - sakė vedėja.
 
Apsirūpins modernia įranga
Neseniai Klaipėdos vaikų ligoninės komandą papildė gydytojas otorinolaringologas Žygimantas Tverskis.
„Nauja poliklinika išplės ausų, nosies, gerklės patologija sergančiųjų ištyrimą, diagnostiką ir gydymą. Dėlto, kad bus sudarytos visos sąlygos ištirti mažuosius pacientus. Ištirsime klausą geriau nei šiuo metu, nes bus atliekami tokie klausos tyrimai kaip otoakustinė emisija, taip pat žaislinė audiometrija, toninė audiometrija, timpanometrija, refleksometrija įvairaus amžiaus vaikams. Iki tol mums buvo sudėtingiau tai atlikti, kadangi neturėjome įrenginių, kurie bus naudojami naujojoje poliklinikoje. Jie leis ištirti klausą, taip pat klausos sistemos organų funkcionavimą įvairaus amžiaus vaikams - nuo pačių mažiausių, net ir naujagimiams. Taip pat naudosimės nosies-gerklų endoskopinius tyrimo metodus, kurie taip pat bus atliekami poliklinikoje“, - sakė darbą ligoninėje po rezidentūros pradėjęs Ž.Tverskis.
 
Jaunasis medikas džiaugiasi, kad savivaldybė ir medikų bendruomenė rado jėgų bei galimybių statyti naująją polikliniką, kuri padės pritraukti įvairius vaikų ligų specialistus, idant būtų prieinamos visų gydytojų konsultacijos. 
„Aplinka bus draugiška vaikams – jie nesijaus kaip poliklinikos pastate. Viskas bus orientuota į vaikus, jų būseną siekiant mažinti stresą, patiriamą paciento apžiūros metu.
Dabar senojoje poliklinikoje pagal išgales dirbame, bet iš tikrųjų nėra taip patogu, kaip bus naujoje poliklinikoje. Džiugu, kad pagaliau turėsime funkcionalią, patikimą, puikiai suprojektuotą ir vaikams draugišką polikliniką“, - privalumus vardijo jaunas gydytojas.
 
Pasak jo, itin motyvuoja ligoninės administracijos teigiamas požiūris į jaunus specialistus, nes tai didžiulė paskata dirbti.
„Smagu, kad atėjus į darbovietę ši įgalina mus įsisavinti visas naujoves. Ir į naujas patogias patalpas, patogias darbo vietas gydytojams yra malonu ateiti dirbti. Vien dėlto, kad gydytojas ir medicinos personalas jausis patogiai, galės geriau atlikti darbą“, - sakė jaunas medikas.
Gydytoja vaikų kardiologė, reumatologė Nadiežda Rožnova turi daugiau nei keturiasdešimties metų darbo stažą.
„Be abejonės, Konsultacinė poliklinika yra reikalinga, senasis pastatas mažokas mūsų Klaipėdos zonai ir visam Žemaitijos kraštui, kadangi joje dirba visi antro ir trečio lygio specialistai.
Kiekvieną dieną eidami per kiemą stebime, kaip pastatas kyla. Kaip visą gyvenimą – jau keturiasdešimt metų - dirbanti tarp poliklinikos ir stacionaro, galiu pasakyti, jog ambulatorinė grandis itin svarbi. Tai - pagrindas, kai poliklinikoje, turint pagalbines tarnybas arba tuos pačius instrumentinius įrankius, gali padaryti išties daug, nebūtina guldyti į ligoninę. Pacientą gali greitai ir nuodugniai ištirti ir poliklinikoje“, - sako patyrusi medikė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

  Budinti vaistinė


  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  Konkurencijos taryba (KT) nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir kelios vaistinės neleistinai susitarė dėl kompensuoj...
  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip...

  razinka


  Sveika šeima


  Mityba – prieš vėžį

  „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

  Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kuri jūsų akis verkia?
  Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
  Kaip sutaupyti 99 centus
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
  Buvo buvo, kaip nebuvo!
  Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

  Naujas numeris