Grandiozinėje parodoje „Sveikata 2016“ – naujienos iš profesionalų ir staigmenos lankytojams

Virginija Spurytė
2016-03-07
Kovo 18-20 dienomis visi, kurie nori išgirsti pačią naujausią informaciją, kaip gyventi sveikai, o užklupus ligai, kuo greičiau susigrąžinti sveikatą, laukiami Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“, kur vyks paroda „Sveikata 2016“. Joje ir tradicinės, ir netradicinės medicinos atstovai bei sveikos gyvensenos specialistai mokys gyventi teisingu ritmu.
Grandiozinėje parodoje „Sveikata 2016“ – naujienos iš profesionalų ir staigmenos lankytojams
Parodos „Sveikata 2016“ ekspozicija užims net 1000 kv. m. ir bus trečdaliu didesnė nei pernai. Numatoma, jog parodoje dalyvaus per 100 įmonių, kurios savo stenduose pristatys aktualiausias naujienas.

Išsikėlė ambicingą tikslą
Paroda, kurios pagrindinė tema – sveikata, Klaipėdoje organizuojama trečią kartą. Jos organizatoriai – bendrovė „Expo vakarai“ šiemet išsikėlė ambicingą tikslą. Organizatoriai pasiryžo po vienu stogu sukviesti ir tradicinės, ir netradicinės medicinos atstovus bei sveikos gyvensenos propaguotojus.

„Nors viešojoje erdvėje netyla ginčai dėl to, kuri medicina geresnė, mes nesiekiame rasti teisiųjų. Priešingai – norime parodyti, jog tradicinės ir netradicinės medicinos atstovai gali bendradarbiauti, kad kuo daugiau žmonių būtų sveikesni. Todėl tikimės, kad parodoje tradicinės ir netradicinės medicinos atstovai susivienys, o žmonės gaus didžiausią naudą, teisingiausius patarimus, konsultacijas“, – teigė parodos vadovė Vitalija Mockevičiūtė.
 
Pernai paroda vadinosi „Sveikata ir ekologija“. Tačiau šiemet organizatoriai nusprendė pakeisti jos koncepciją, nes siekia akcentuoti profesionalesnį ir platesnį požiūrį į brangiausią žmogaus turtą – sveikatą.
„Mes siekiame, kad šis renginys, kuris skirtas sveikatos srities specialistams ir žmonėms, besirūpinantiems savo sveikata bei gyvenimo kokybe, taptų viena svarbiausių susitelkimo vietų Baltijos šalyse. Siekiame, kad parodos nauda visiems būtų kuo didesnė“, – tvirtino V.Mockevičiūtė.

Tradicinė, netradicinė medicina ir sveika gyvensena parodoje bus pristatoma, nes siekiama kuo visapusiškiau atskleisti kokybišką žmogaus gyvenimą lemiančius veiksnius – fizinę, dvasinę ir socialinę sveikatą.

Ekspozicija bus gausesnė
Parodos ekspozicija užims net 1000 kv. m. ir bus trečdaliu didesnė nei pernai. Numatoma, jog parodoje dalyvaus per 100 įmonių, kurios savo stenduose pristatys aktualiausias naujienas.
Tradicinės medicinos sektoriuje vyraus šios temos: medicininiai tyrimai, medicinos įranga, odontologija, optika, ortopedija. Parodoje prisistatys pirminės asmens sveikatos priežiūros centrai, privačios gydymo įstaigos, reabilitacijos centrai, sanatorijos, farmacijos įmonės.
 
Netradicinės medicinos sektoriuje dėmesys bus skirtas ajurvedai, akupuktūrai, apiterapijai, aromaterapijai, gintaro terapijai, holistikai, homeopatijai, jogai, meno, muzikos, šviesos terapijai. Lankytojai galės išbandyti gydymą akmenimis, rankomis, gydomąsias vonias, taškinį masažą.
Sveikos gyvensenos, kuri skirta sveikatos profilaktikai, sektoriuje naujienų ras visi, kurie domisi asmens higiena, ekologija, mityba, SPA centrais, sporto klubais, sveikatingumo centrais. Sveikos gyvensenos propaguotojai mokys, kaip kontroliuoti stresą, susikurti sveiką aplinką.
 
Demonstruos masažą žilvičio vytelėmis
„Kone kiekvienas parodos dalyvis, kuris savo veiklą pristatys ekspoziciniuose stenduose, yra parengę staigmenų lankytojams – įvairiausių konsultacijų, tyrimų, procedūrų. Svarbu tai, kad parodoje lankytojai informaciją gauna iš tikrų profesionalų, kitaip sakant, iš pirmų lūpų. Be to, nemažai pristatomų produktų galima išbandyti ir, žinoma, įsigyti daug pigiau nei kitur“, – teigė V.Mockevičiūtė.

Viena intriguojančių naujienų – lietuviškos pirties pristatymas. Jos propaguotojai supažindins su senovės tradicijomis, kurios padeda puoselėti sveikatą. Lankytojai galės išvysti parodomąjį vanojimą, bus demonstruojamas masažas žilvičio vytelėmis, bus surengta pirčiai skirtų arbatų degustacija.
 
Kaniterapijos asociacija savo stende kasdien po kelias valandas kvies susipažinti su šunimis – kaniterapijos asistentais. Be to, taip pat bus pristatytas naujas socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“, dalijama įvairių kaniterapijos užsiėmimų metodinė medžiaga, o šios srities profesionalai pateiks praktinės patirties pavyzdžius, atsakys į visus lankytojams rūpimus klausimus.
 
Galės išsitirti vandenį

Parodos lankytojams bus sutekta galimybė nemokamai atlikti įvairių tyrimų ir daugiu sužinoti apie savo sveikatos būklę.
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija visus vyrus pakvies į mobiliąją laboratoriją, kur bus galima nemokamai pasitikrinti priešinės liaukos (prostatos) sveikatą.
 
Bene daugiausia įvairių tyrimų bus atliekama Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) stende. Jame bus tiriama geriamojo vandens kokybė. Parodos lankytojai, kurie atsineš vandens mėginius, turės galimybę nemokamai išsitirti vandenį dėl nitratų, taip pat bus nustatomas vandens kietumas ir pH.
NVSPL stende taip pat bus pristatyti laboratorijoje atliekami fizikiniai matavimai (triukšmo, elektromagnetinių laukų). Planuojama demonstruoti fizikinių veiksnių tyrimams naudojamą įrangą. Be to, numatoma matuoti eletromagnetinį lauką. „Galima sakyti, kad lankytojai galės pasitikrinti, ar jiems saugu naudotis mobiliaisiais telefonais“, – intrigavo V.Mockevičiūtė.
 
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija savo stende taip pat atliks aibę tyrimų. Vienas jų – kūno masės sudėtis (kūno masės indeksas, riebalų ir raumenų santykis, rekomenduojamas dienos kalorijų poreikis). Šis tyrimas reikalingas nutukimo kontrolės prevencijai. Šiame stende taip pat bus matuojamas arterinis kraujo spaudimas (AKS) bei širdies ritmas – širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Specialistai patars, nuo kokių pavojingiausių ligų reikia kasmet pasitikrinti, kad jos neužkluptų netikėtai.
 
Kvies ir pašokti, ir pasportuoti

Parodoje „Sveikata 2016“ lankytojai galės pasisemti gausybę teorinių žinių, dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, kurių įvairovė tikrai nustebins ne vieną. Parodoje garsiai nuskambės Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro organizuojamo „Sveikiausios įmonės“ konkurso apdovanojimai.

„Sveikata 2016“ parodoje vyks ir pranešimų sesija, įvardinta garsioji Vydūno žodžiais: „Reikia išmokti sveikam išlikti“. Joje – net 10 pranešimų, tarp kurių – apie aplinkos įtaką vaikų sveikatai, tinkamą maisto produktų pasirinkimą, emocinį valgymą, kūno įvaizdį ir jo svarbą, ryšį su sveikata.
 
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kovo 19 dieną rengia konferenciją „Sveikata ir alternatyvioji terapija“, kurioje įvairių sričių specialistai skaitys pranešimus apie smėlio terapiją, kaniterapiją, delfinų terapiją, juoko, poezijos, muzikos, kaligrafijos, dailės terapijas.

Sveikata – tai judėjimas. Taip skelbia keli parodos dalyviai, kurie surengs praktinius užsiėmimus. Veikiausia daugelis nustebs sužinoję, jog „Lindy Hop“ šokis taip pat yra puiki terapijos priemonė. Profesionalai visus norinčiuosius išmokys pagrindinių šio šokio stiliaus žingsnelių.
Rytietiškų šokių atstovai taip pat mokys, kaip ne tik gražiai judėti, bet ir gauti naudos, kad išliktume sveiki.
 
Lietuvoje sparčiai populiarėjantis sveikatinimosi užsiėmimas „Kangooo Jum“ bus pristatomas ir parodoje „Sveikata 2016“. Per tris dienas bus surengti net keli naudingo ir madingo sporto pasirodymai, o visi norintieji galės išbandyti ir patirti, ką reiškia judėti avint „Kangoo Jump“ batus.

„Esme tikri, jog visas tris dienas parodos lankytojai naudingai praleis laiką „Švyturio arenoje“, nes programa – išties išsami ir įdomi. Mūsų tikslas ir yra skatinti ir plėsti sveikatos priežiūros ir sveikatinimosi verslą, todėl neabejojame, kad parodoje užsimegs nemažai verslo kontaktų. Džiaugiamės, jog parodoje vyksiančiose konferencijose bus kalbama apie aktualiausias šių dienų problemas, bus ieškoma jų sprendimo būdų. Esame įsitikinę, kad visi kartu susitelkę galime paskatinti visuomenę gyventi teisingu sveikatos ritmu“, – parodos tikslus įvardijo V.Mockevičiūtė.
 
Visas naujienas apie parodą „Sveikata 2016“ galima rasti „Facebook“ puslapyje „Parodos Klaipėdoje“. Čia bus pateikta visa naujausia informacija apie nemokamus tyrimus, seminarų temas, treniruočių grafikus bei visas kitas staigmenas.
Daugiau informacijos apie parodą galima rasti ir interneto svetainėje: www.expo-vakarai.lt.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica