Veido valymo aparatai: ar tinka visoms?

Aida Žemaitytė
2018-10-26
Veido odą kruopščiai prižiūrinčios moterys žino – jos valymas yra pati svarbiausia priežiūros rutinos dalis. Tačiau kaip nepasiklysti tokioje pasirinkimų gausoje: prausti tik vandeniu, rinktis putojantį prausiklį, išbandyti vieną šiuolaikinių veido valymo aparatų?
Veido valymo aparatai: ar tinka visoms?
Panaudojus odos valymo aparatą būtina kruopščiai jį išplauti muilu, jeigu reikia – dezinfekuoti spiritiniais tirpalais, ir palikti atvirą, kad gerai vėdintųsi ir pilnai išdžiūtų, nes, priešingu atveju, panaudojus pakartotinai, galime ant sveikos odos ploto pernešti uždegimo sukėlėjus.

Kosmetologė Ingrida Brazytė-Česevičienė sako, kad prieš beveik 20 metų, kai Lietuvoje kosmetologija dar tik žengė pirmuosius žingsnius, kruopštesniam veido odos valymui kosmetologai naudodavo paprastus šepetėlius. „Šepetėliu mes iš tiesų galime kruopščiau pašalinti veido odos nešvarumus, išvalyti odos poras, skatinti kraujo mikrocirkuliaciją ir limfotaką, tai yra padaryti viską, kad oda gautų daugiau deguonies, maistinių medžiagų.
 
Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais, kai kosmetika pakito – tapo atspari vandeniui, ant veido išliekanti gerokai ilgiau – imta ieškoti būdų, leidžiančių ją tinkamai nuvalyti. Valymas šepetėliu jos nuvalyti nebegali, tačiau gali suminkštinti audinius, nuvalyti per dieną išsiskyrusius riebalus, trumpai tariant – paruošti ją valymui. Šiuo metu populiarius elektroninius odos valymo prietaisus galima vadinti tobulesniu minėtų šepetėlių naujadaru“, – teigia kosmetologė.    

 
Prausti ar valyti aparatu
 

„Turiu pripažinti, kad elektroninėmis priemonėmis galima tolygiau nuvalyti odą, kartu ją pamasažuoti, ko greičiausiai nepavyks atlikti rankomis ir prausikliu. Šerelių yra daug, tad ant veido susikaupę nešvarumai ant jų prikimba efektyviau nei, pavyzdžiui, ant vatos tamponėlio ar ant pirštų“, – sako kosmetologė Ingrida Brazytė-Česevičienė ir priduria, kad šioje vietoje bene svarbiausias momentas yra tai, jog ne kiekvienos moters veido odai valymas elektroninėmis priemonėmis yra tinkamas.

 
Anot I.Brazytės-Česevičienės, jo derėtų vengti toms, kurių oda sausa, sunkiai gaminanti sebumą (riebalą), jautri, linkusi į uždegimus (esant aknei, rožinei), dirgli, pleiskanojanti. Jei ant veido yra atvirų žaizdelių, įtrūkimų, jei kenčiate nuo žvynelinės, dermatito, alergijos – taip pat patartina vengti elektroninių prietaisų, nes, deja, odos problemos greičiausiai tik paaštrėtų, uždegimai išplistų. Be to, akių zonoje oda yra ypač jautri ir plona, tad elektroniniais prietaisais jos geriau neliesti.
 
Kosmetologės nuomone, gamintojų teiginiai, kad veido valymo aparatai ne tik papildomai nuvalo odą, bet ir pašalina paviršinį raginį sluoksnį, be to, atlieka vadinamąjį mikromasažą, kuris stimuliuoja kraujotaką ir limfotaką, yra teisingi. „Tačiau šioje vietoje reikėtų įvertinti kiekvieną šepetėlį atskirai: ar prisilietęs prie konkrečios veido odos jis švelniai vibruoja, ar tiesiog suglemba, nestimuliuoja. Akivaizdu, kad antruoju atveju norimo efekto nebus. Stebėkite savo odą po valymo aparatu – jeigu ji švelniai paraudusi, vadinasi, kraujotaka suintensyvėjo. Trumpai tariant, per švelnus šepetėlis gilesnio poveikio odai nedarys“, – pastebi grožio specialistė.
Moteris priduria, kad aptariamais šepetėliais vargu ar pavyks panaikinti smulkias raukšleles, išvengti porų kišimosi taip pat greičiausiai nepavyks, nes tam įtakos turi daugybė kitų išorinių ir vidinių veiksnių.
 

Ar gilus valymas reikalingas kasdien? 
„Jeigu jūsų oda normali, sveika, kraujagyslės giliai, pati oda stora, porėta – pasirinktu prietaisu galite valyti nors ir kasdien. Moterys, kurių oda sausa, jautri, elektronines valymo priemones gali naudoti kaip pylingą, pavyzdžiui, kartą per savaitę ar dar rečiau“, – pataria kosmetologė. Pasak jos, apskritai odos priežiūra yra nuolatinis ir kruopštus namų darbas. Tai visuma mažų kasdienių įpročių: valymo, drėkinimo, apsaugos ir tik jų visų laikymasis odą skaistina labiau nei kažkuris vienas stebuklingas būdas ar aparatas.
 
Aparatus būtina tinkamai prižiūrėti
Anot kosmetologės, ant elektroninio šepetėlio šerelių gali likti įvairiausių nešvarumų likučių, bakterijų, kurios sparčiai dauginasi. Dėl šios priežasties panaudojus aparatą būtina kruopščiai jį išplauti muilu, jeigu reikia – dezinfekuoti spiritiniais tirpalais, ir palikti atvirą, kad gerai vėdintųsi ir pilnai išdžiūtų, nes, priešingu atveju, panaudojus pakartotinai, galime ant sveikos odos ploto pernešti uždegimo sukėlėjus.
I.Brazytė-Česevičienė primena, kad šepetėlis, kaip ir, pavyzdžiui, dantų šepetėlis, yra asmeninis daiktas, tad juo nereikėtų dalintis su šeimos nariais ar draugais.

 
Svarbu
Prieš valant odą elektroniniu šepetėliu, būtinai jums tinkančiomis priemonėmis pašalinkite makiažo sluoksnį su pieneliu ar putojančia priemone. Makiažo valiklio užduotis – tirpdyti pigmentą ir efektyviai nuvalyti makiažo priemones. Tik paskui pagal odos tipą ir poreikius galite rinktis valymo priemonę: vandens pagrindu, putojančią, elektroninę ar pan.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica