Vazektomija: faktai, kuriuos reikia žinoti persigalvojus

Janis Muchks
2020-11-09
Paprastai, kai vyras nusprendžia atlikti vazektomiją, tai laikoma negrįžtama sterilizacija visam laikui. Tačiau visgi dalis vyrų, priėmusių šį sprendimą, dėl vienų ar kitų priežasčių persigalvoja. Tarptautiniais duomenimis, apytiksliai 5-10 proc. vazektomiją atlikusių pacientų teiraujasi gydytojų galimybės atlikti atvirkštinę procedūrą. Tam pasitaiko pačių įvairiausių aplinkybių. Nauja santuoka ar pora galiausiai nusprendė, jog nori vaikų.
Vazektomija: faktai, kuriuos reikia žinoti persigalvojus
Specialistai teigia, jog jei vazektomijos operacija buvo atlikta kada nors per pastaruosius dešimt metų, galimybė, jog po atstatomosios operacijos vyras gebės susilaukti vaikų sudaro iki 95 proc.

Atstatomosios po vazektomijos operacijos dažniausiai sėkmingos

Įvairiuose forumuose galima perskaityti gausybę klaidingos informacijos medicinos temomis. Apie vazektomiją taip paplitę daug gandų. Vienas jų, jog jei vazektomija buvo atlikta prieš daugelį metų, kelio atgal nebėra. Paprastai tai - netiesa. Specialistai teigia, jog jei vazektomijos operacija buvo atlikta kada nors per pastaruosius dešimt metų, galimybė, jog po atstatomosios operacijos vyras gebės susilaukti vaikų sudaro iki 95 proc.
Žinoma, reikia turėti omeny ir kitus, tiesiogiai su šia procedūra nesusijusius veiksnius. Jei vyrui ši operacija buvo atlikta per pastaruosius 15 metų ar dar ilgiau, šansai susilaukti vaikų pradeda mažėti. Tačiau dažnai ne dėl vazektomijos, o dėl natūralių veiksnių, tokių kaip spermos kokybės ar paciento partnerės amžiaus.
 
Kaip vazektomija pakeičiama?
Tai galima padaryti vienu iš dviejų būdų. Pirmasis - per vazosostomiją, kai gydytojas vėl suriša sėklidžių ir varpos kraujagyslių galus.
Antrasis metodas yra vazoepididimostomija. Šiuo atveju gydytojas pritvirtina kraujagysles prie kiekvieno sėklidės gale esančio mažo organo, kuriame laikomi spermatozoidai. Tai daug sudėtingiau nei vazosostomija. Gydytojas gali pasirinkti šį metodą tik tuo atveju, jei neįmanoma atlikti vazosostomijos arba jei kyla abejonių, kad tai padės.
Vazektomijos pakeitimai atliekami ligoninėje ar klinikoje. Pacientui yra suteikiama anestezija, jis būna be sąmonės ir nieko nejaučia procedūros metu. Paprastai tai trunka apie 2–4 valandas, o namo dažniausiai išrašoma tą pačią dieną. Ambulatorinis gydymas po operacijos trunka apie 2 savaites.
Atstatomąją po vazektomijos operaciją galima atlikti ir keletą kartų, tačiau sėkmės procentas kaskart mažėja ir didėja nevaisingumo rizika.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica