Spuogai iškyla ne tik ant veido...

Emilija Lipskytė
2022-04-25
Ne tik ant veido atsirandantys spuogai kelia diskomfortą. Kai kuriems žmonėms vasarą tenka kovoti su ant sėdmenų atsiradusiais spuogeliais. Tikrai taip... Dėl sportinių rūbų trinties, prakaito, bakterijų, ilgo sėdimo darbo bei alerginių reakcijų estetinę problemą reikia šalinti ir ten.
Spuogai iškyla ne tik ant veido...

Naudokite benzoilo peroksidą
Dermatovenerologė Tiffany Libby šiai delikačiai problemai spręsti siūlo į pagalbą pasitelkti prausiklius, kuriuose naudojamas benzoilo peroksidas. Jis ne tik naikina bakterijas, sukeliančias spuogus, bet ir atkemša poras bei sumažina uždegimą.
 
„Vieną kartą per dieną tepkite produktą ant išbertos odos. Palaikius dvi tris minutes švariai nuplaukite, kad ingredientas turėtų pakankamai laiko suveikti, bet kartu ir nesudirgintų odos, – pataria ji. – Kai spuogų nebeliks, rekomenduojama bent kartą per savaitę pakartoti procesą, kad sumažėtų jų atsiradimo tikimybė.“

 
Nušveiskite, bet nedraskykite
Nors jums ir gali kilti pagunda visais įmanomais šveitikliais nukankinti odą, tikintis, kad nuo paviršiaus nusišveis ir spuogai, šiukštu to nedarykite – grūdėtus fizinius šveitiklius palikite ramybėje. Vietoje to dermatovenerologė Neda Mehr siūlo naudoti švelnų silikoninį šveitiklį, kuris atbaido bakterijas.
 
Jei silikonas gąsdina, galite išbandyti ir cheminius šveitiklius, kurių sudėtyje yra pieno, glikolio arba salicilo rūgščių. Jos panaikina negyvąsias odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras.
 
Galite išbandyti ir arbatmedžio prausiklius. Kaip nurodo N.Mehr, arbatmedis pasižymi antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Naudokite silikoninę dušo kempinę kartu su prausikliu, o po jo užtepkite ant odos benzoilo peroksido. Puiki kombinacija bakterijoms sunaikinti.
 
Rinkitės kvėpuojančius audinius
Kuo lengvesnis, laisvesnis ir orui pralaidesnis jūsų drabužių audinys, tuo mažesnė tikimybė, kad paūmės folikulitas. Vietoj nailoninių apatinių rinkitės medvilninius, nes prakaitas ir trintis – kombinacija, dėl kurios galimas plauko folikulo uždegimas.

 
Dermatovenerologė Morgan Rabach pastebėjo, kad pastaruoju metu padaugėja pacienčių, kurios skundžiasi dėl spuogų ant sėdmenų. „Jei mankštinatės, pasistenkite rinktis medvilninius drabužius, kad prakaitas neįstrigtų ant odos“, – įspėja M.Rabach.
 
O svarbiausia, kad ir kaip būtumėte pavargęs, po sporto privalu palįsti po dušu. Pasak M.Rabach greitas susikaupusio prakaito, aliejų ir nešvarumų nuplovimas, svarbiausias dalykas gydant ir užkertant kelią spuogams ant sėdmenų.

 
Kreipkitės į dermatovenerologą
Jei paprastos odos priežiūros priemonės nepanaikina problemos, gydytoja M.Rabach siūlo kreiptis į specialistą. Dermatovenerologai, atsižvelgdami į situaciją, gali išrašyti kremą, kurio sudėtyje yra klindamicino. Tai – antibiotikas, kuris naudojamas uždegimui nuraminti bei bakterijoms, sukeliančioms spuogus, naikinti.
 
Išbandykite lazerį
Jei niekada neturėjote spuogų ant sėdmenų, tačiau pastaruoju metu jų atsiranda vis dažniau ir daugiau, gydytoja N.Mehr įtaria, jog tikėtina, kad jums pasireiškė folikulitas. „Bakterijos, užuot patekusios į išorinį pasaulį iš porų, pasiliko viduje susekdamos plauko folikulą, – aiškina ji. – Taigi, svarbiausia tokiu atveju sunaikinti plauko folikulo šaknį.“
 
Ir geriausias būdas tai padaryti – lazeriu. Plaukų šalinimas lazeriu ne tik užkirs kelią folikulitui, bet ir padės sumažinti randus, kurie galėjo atsirasti kaip spuogų pasekmė. Jei prisibijote lazerio procedūrų ir vietoj to renkatės plaukelių šalinimą cukraus ar vaško depiliacijos pagalba, tai N.Mehr įspėja, kad tai ne tas pats. „Depiliacija leidžia išorinėms bakterijoms patekti į vidų. Dėl jų atsiranda spuogai, o vėliau ir randai“, – pabrėžia ji.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris