Duokim garo!

Greta Vanagienė
2019-08-22
Pirčių mėgėjams nespėjusiems pasiruošti vantų žolininkė Jadvyga Balvočiūtė primena – nors jų rišimo sezonas jau į pabaigą, tą padaryti dar suspėsite stabtelėję prie tankesnių beržynų.
Duokim garo!
Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

Stiprina sveikatą
Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

 

Žolininkė Jadvyga Balvočiūtė siekiantiems pagerinti kraujotaką siūlo pamaišyti kadagio šakeles su liepomis ar ąžuolais, mat taip šios tampa švelnesnės, ne taip dirgina kūną, be to, papildo gydomųjų savybių komplektą.

 
„Taip pat kraujotaką puikiai gerina dilgėlių vantos, kurias tinka maišyti su beržo šakelėmis. Tačiau prieš naudojant kraujotaką gerinančias vantas, jas reikalinga gerai pakaitinti karštame vandenyje, kad suminkštėtų ir nepažeistų odos“, - įspėja žolininkė.
Be to, anot J.Balvočiūtės, vantos ne tik gerina kraujotaką, bet ir veikia priešuždegimiškai, padeda įveikti ligas: karklų vantos nuskausmina, padeda esant sąnarių ligoms; adenomas naikinti padeda lazdynų vantos; turintiesiems odos problemų tiks šermukšnis, pelynas. Na, o siekiantiems pirtyje tiesiog atsipalaiduoti rekomenduoju rinktis beržines, ąžuolines, liepų vantas“, - pataria žolininkė.
 
Kvapų galia
J.Balvočiūtė pastebi, kad skinant medžių šakeles vantoms iš pelkingų vietovių šios paprastai būna kvapnesnės, tiesa, ir silpnesnį aromatą skleidžiančios naudingomis savybėmis nenusileidžia.

Mėgstantiems intensyvesnius aromatus žolininkė pataria vantas arba įkaitusius akmenis pašlakstyti eteriniu aliejumi, kuris sveikatinimo seansą dar labiau sustiprins. Plaučių problemų turintiems tinka eukaliptų kvapas, imunitetą puikiai veikia čiobrelių, raudonėlių, gvazdikėlių aromatai.
„Svarbu išsiaiškinti, ar visi pirtyje besilepinantieji nėra alergiški kokiam nors kvapui, nes eteriniai aliejai gali ne tik erzinti, bet ir sukelti dusulį, čiaudulį“, - sako žolelių žinovė.

 
Verta žinoti
Siekdami gydomosios naudos vieną vantą naudokite vienam pirties seansui. Mat augalų šakelės iškart praranda gerąsias savybes. Taigi jau panaudotą vantą verčiau palikite pašluoti ar ugnį pakurti.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica