Vaida Genytė: „Gyvenimo kelio neieškojau, jis pats mane pasirinko“

Aigustė Tavoraitė
2015-09-28
Dainininkė, televizijos laidų vedėja ir projektų dalyvė, pedagogė Vaida Genytė (40) džiaugiasi šio rudens „derliumi“ – pirmuoju vaidmeniu muzikiniame filme.
„Muzika nuo vaikystės man yra tarsi natūralus pasirinkimas. Mano misija gyvenime – būti scenoje“, – sako žavioji atlikėja, kurią vilioja ir klasika, ir pop žanras.
Vaida Genytė: „Gyvenimo kelio neieškojau, jis pats mane pasirinko“
„Žmogus turi būti normalus – nei per daug plonas, nei per apkūnus. Be abejo, svarbiausia – tai, kaip jis jaučiasi, kokia jo sveikata. Ir visgi dažnai pilnesnis žmogus ja pasigirti negali. Todėl pirmiausia aš – už sveiką kūną“, - sako dainininkė Vaida Genytė.

- Ką tik tapote muzikinės komedijos „Didžioji derliaus šventė“ žvaigžde. Galbūt tai – žingsnis į platesnius kino ekranus? 
- Ne viename miuzikle esu vaidinusi teatro scenoje, tačiau vaidybinės patirties muzikiniame filme dar nebuvau turėjusi. Aš labai myliu tokį kūrybinį darbą ir esu jam atsidavusi. Dalyvavimas filmo kūrime paliko nepakartojamą įspūdį, labai gerai praleidome laiką, kūrėjai patenkinti rezultatu. Todėl tikrai džiugiai priimčiau ir kitus pasiūlymus dalyvauti panašiame projekte ar rimtesnėje kino juostoje (šypsosi).
 
Dažniausiai atliekate klasikos kūrinius, bet jums nesvetimas ir „lengvesnis“ pop žanras. Kaip rimtąją muziką suderinti su popkultūra, televiziniais projektais?
Klasika bus gyva visais laikais, tačiau ji niekada nebus populiari tarp plačiųjų masių. Tokia muzika tinka ne kiekvienam gyvenimo laikotarpiui ir valandai, jai reikia susikaupimo, rimties. Tačiau pop žanro kūriniams bei televizijos projektams, skirtiems atsipalaidavimui, reikia ne mažiau pastangų. Visa kokybiškai atliekama muzika yra gera ir reikalinga. Džiaugsiuos, jei mano bet kokio žanro atliekamos dainos suteiks klausytojams džiugesio, malonumo.

Jei kalbėsime apie klasikos atlikimą televizijoje, manau, kad svarbu, kokiu būdu ji pateikiama. Tarkim, projektas „Triumfo arka“ buvo labai gražus ir reikalingas, tikras sprogimas Lietuvos televizinės popkultūros padangėje. Laida buvo kitokio, lankstaus, patrauklaus formato, prieinama įvairiam žiūrovui.  
 
Jūsų sopranu žavisi įvairių kraštų publika. Kokiu maistu lepinate savo balsą? Gal turite kokių specialių receptų?
Per daug nesureikšminu šitų dalykų ir kokių nors specialių produktų nevartoju. Aišku, prieš koncertą racioną reikia labai apgalvoti, kad nenutiktų jokių nemalonių netikėtumų. Prieš dainuojant reikia vengti riešutų, šokolado, sausainių ir kito panašaus maisto. Svarbu nevartoti rūgštingumą didinančių produktų, nes tai duslina balsą. Reikia rinktis tokį kokybišką maistą, kuris suteiktų teisingos energijos. Pati stengiuosi valgyti tai, kas neapkrauna skrandžio. Mažiau renkuosi tarkuotų bulvių patiekalų, kad nesustreikuotų skrandis. Bet pažįstu kolegų, kurie ir po keturių penkių cepelinų jaučiasi kuo puikiausiai.
 
Prieš kurį laiką kovojote su antsvoriu. Ar sunkiai atgavote puikią kūno formą? Gal išbandėte kokią nors grybų lieknėjimo dietą? 
Grybus, ypač kazlėkus, valgau su malonumu. Tačiau tokios dietos neprireikė (juokiasi). Nusimesdama nereikalingus kilogramus per daug tikrai nesikamavau, nes buvau tam stipriai emociškai pasiruošusi. Tokiose situacijose svarbiausia – susitarti su savimi, nes visos problemos ir jų sprendimai kyla dėl vidinio nusiteikimo. Aš valgiau viską, o pagrindinis mano dietos principas buvo tik kalorijų skaičiavimas. Taigi tai nebuvo atskira varškės, sriubos ar burokėlių dieta. Aišku, svarbus ir fizinis aktyvumas.
Dabar stengiuosi rinktis vertingą maistą. Išties žmogui jo ne tiek daug ir reikia, tik dažnai mūsų smegenys nori daugiau, kartais ir ne visada naudingų dalykų. Man patinka tiek lietuvių, tiek italų ar azijiečių (kinų, japonų) virtuvė. Gaminu namie ir pati, bet ne visus mėgstamus patiekalus namų sąlygomis galiu iškepti. Todėl su šeima apsilankome ir kavinėse bei restoranuose.
 
O kaip laiku sustoti metant svorį?

Sunkiausia yra pradėti laikytis dietos, kada dar nematai rezultato. Kai svoris dar tik pradeda kristi, akį vis tiek bado riebaliukai. O kai organizmas pripranta, darosi nesudėtinga, tada išties atsiranda nemaža rizika – sunku sustoti, adekvačiai įvertinti išvaizdą.
Žmogus turi būti normalus – nei per daug plonas, nei per apkūnus. Be abejo, svarbiausia – tai, kaip jis jaučiasi, kokia jo sveikata. Ir visgi dažnai pilnesnis žmogus ja pasigirti negali. Todėl pirmiausia aš – už sveiką kūną.
 
Taigi jūsų pavyzdys tiesiog paneigia mitą, kad atliekant klasikinę muziką būtina pilnesnė figūra.
Tai – tikrai absoliutus mitas. Atlikimo kokybė visiškai ne nuo to priklauso, svarbiausia – turėti tobulą balso „aparatą“.

 
Ar po daugybės kūrybinių darbų lieka laiko asmeniniam gyvenimui?
Mano darbe nėra kasdienės rutinos, griežto režimo. Tai gana chaotiškas gyvenimo ritmas, tačiau tai yra nuostabu. Vieną dieną galiu intensyviai praleisti filmavimuose, kitą – prabūti namie ir pasirūpinti šeima. Esu savo laiko šeimininkė, galiu dėmesio skirti viskam – ir sau, ir šeimai, ir karjerai.
 
Ar nesigailite, kad nutraukėte pedagoginę veiklą?
Supratau, kad tai – ne mano pašaukimas. Mokytojo darbas labai sudėtingas ir gerbiamas, o aš dirbdama nesijaučiau savo vietoje. Taip pat pasikeitė gyvenimo aplinkybės, nuvedusios mane ten, kur esu dabar, ir apie ką visada svajojau.
Aš turiu pašaukimą būti scenoje, tai – mano misija gyvenime. Čia aš galiu žymiai daugiau nuveikti. Mano atveju muzika nebuvo kelio atradimas. Tai – tarsi nuo vaikystės lydėjęs natūralus pasirinkimas. Tačiau šiuo keliu tikrai ne visada ėjau, buvo sunkesnių laikų. Bet dabar gyvenimas tarsi kompensuoja visus išgyvenimus, esu jam už tai dėkinga.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica