I.Trusovė: „Didžiausia šiuolaikinių moterų bėda – nebevalgymas“

Ringailė Gvildė
2021-09-13
Mitybos konsultantė, dietistė, knygos „Sveika ir gardu“ autorė, receptų kūrėja, mama, žmona ir moteris – rokenrolas viename. Indrė sako nemokanti sėdėti vietoje, tad jau šeštą ryto bėga krosą, o jei nebėga, „važiuoja stogas“.
I.Trusovė: „Didžiausia šiuolaikinių moterų bėda – nebevalgymas“
„Deja, vis dažniau kreipiasi mitybos plano žmonės, kurie sako, „bet aš nemėgstu to ir kitko“. Pastarųjų labiausiai nemėgstu aš ir negaliu normaliai į tai reaguoti. Nori keisti mitybą, bet daržovių jokių nevalgo, vaisių nemėgsta, nori tik bulvių ir miltų. Ką aš galiu pasakyti? Jeigu jie sužinos, kaip tai valgant numest svorio, lai praneša ir man“, - sako mitybos specialistė Indrė Trusovė.

- Jums šis rugsėjis tikriausiai gerokai pašėlęs? Vaikams prasideda naujas etapas...
- Visuomet šeimoje buvau tas žmogus, kuris nesustoja mokytis, bet štai jau antras rugsėjis nesimokau niekur. Dabar į mokslus nėrė mano vyras Rytis, dukra Amanda iškeliavo į pirmąją klasę, o sūnus Denas pratinasi prie darželio ritmo. Dešimt metų mokiausi aš ir visas dėmesys buvo skirtas mano karjerai, o dabar – vyro ir vaikų eilė.
 
- Kol nemaža dalis išgyveno, jog pandemija ne tik kainavo sveikus nervus, bet ir verslus, jūs sėkmingai dirbote ir nėsyk nesiskundėte. Išleidote receptų knygą, atidarėte elektroninę parduotuvę. Gal ir nepajutot tų pandeminių padarinių?
- Nenoriu mandrai nuskambėti, stengiuosi būti žmogiška ir atjaučianti, bet mūsų šeimos karantinas turbūt visai nepalietė. Veiklos, kuriomis užsiimame dėkingos tuo, kad ir taip nereikalauja ėjimo į biurą. Aš jau septynerius metus daugiausiai dirbu nuotoliniu būdu, internetu ir jau seniai darau tai, ką per šiuos karantinus kiti turėjo išmokti. Draugės seniau sakiusios, kad man dirbti su vaikais namuose tikriausiai lengva, per pandemiją pačios suprato kaip tai „lengva“. Man nebuvo sunku ir toliau kurti receptus, konsultuoti klientus, vystyti verslą. Mes prie to pripratę.

Sunku buvo tik gimdyti be vyro pirmojo karantino metu. Bet vėl gi, tai – antras mano vaikas: aš jau žinau, kaip kas vyksta, tad tiesiog susikaupiau. Pamenu, dar savo gydytojui per paskutinę apžiūrą pasigraudenau, kad vyras negalės gimdyme dalyvauti. Gydytojas mane greitai grąžino ant žemės vienu sakiniu: reikia tikėtis, kad dar iš viso bus kam gimdymus priimti...
 
- Gyvenate beprotišku ritmu. Dieną pradedate šeštą ryto ir bėgate krosą, net ir per atostogas, savaitgaliais ir bet kokiu metų laiku. Jūs be sporto negalite?
- Negaliu. Sportuoju nuo ketverių ar penkerių metų ir man tai įprasta. Štai savaitę dėl krūvos reikalų negalėjau pabėgioti, tad vakare jaučiau, kad artėja panikos priepuolis nuo persidirbimo.
Man judėti reikia daug. Mama sako, kad aš nuo gimimo esu be galo aktyvi, nepasėdinti vietoje ir net vaikystėje keldavausi apie penktą ryto. Užjaučiu mamą, matyt, turiu kokį nors sutrikimą su energijos pertekliumi.
Atvirai sakant, gyvenu pagal aiškų režimą, tiek sporto, tiek mitybos. Kadangi klientes konsultuoju mitybos klausimais, sudarinėju mitybos planus, komunikuoju apie tai Instagrame, net ir negalėčiau kitaip gyvent. Jeigu nori kitą ko nors išmokyti, pats turi mokėti, žinoti neužtenka.  
 
- Regis jums su visa šeima teko persirgti ir koronavirusu. Tai nesukliudė vėliau sportuoti, išvengėte liekamųjų reiškinių?
- Taip, nors labai ribojome kontaktus, taip jau pavyko pasigauti tą kovidą, kad persirgome visi keturiese. Laimė, gana lengvai. Man temperatūra laikėsi tik vieną dieną, bet baisiausiai kosėjau, sūnui temperatūra laikėsi ilgiau, dukrai lengviausiai tai praėjo, o vyrui kuriam laikui buvo dingęs skonio pojūtis ir uoslė.
Galbūt tai, kad gana sveikai gyvename, judame, sveikai maitinamės ir išgelbėjo nuo sunkesnės ligos eigos. Tačiau bėgti sau įprastus krosus man buvo sunku dar gerą mėnesį, atrodė, kad dūstu greičiau. Ir energijos trūkumas kurį laiką kamavo. Bet net ir tokios ligos manęs nesustabdo nuo sporto.

 
Nuo dalijimosi receptais su draugais išsirutuliojo visa jūsų karjera, tiesa?
- Tai – labai keista istorija. Buvo momentas, kuomet numečiau nemažai svorio ir įpratau nuolat gaminti. Mano receptų prašydavo kelios draugės ir jų draugių draugės, tad pradėjau viską rašytis į Word'ą, kad nereiktų kiekvienai rašyti naujai ir mano receptai plito. Po to jos pradėjo ir nuotraukų prašyti, o aš fotografuoti. Galiausiai man tai pabodo, nes užimdavo marias laiko, kol viena bičiulė paskatino Facebooke susikurti puslapį ir tiesiog receptais, mityba dalintis ten su visais ir sutaupysiu laiko. Nenorėjau net vardo rašyti, tad pavadinau „Sveika ir gardu“. Ir kažkokioje šventėje draugai dar pasakė: pamatysi, tu iš to gyvensi ir uždirbsi. Pamenu, kvatojau, kad čia būtų visiškas kosmosas. Bet jų žodžiai išsipildė su kaupu ir tikrai galima sakyti, kad mano karjera pati mane susirado per supančią aplinką. Iki tol nė nemaniau, kad taip gali būti, nes studijuoti mitybos specialistų kursus, dietetiką pradėjau gerokai vėliau.
Matyt, čia mano trūkumas – visada savimi abejoti, kai aplinkiniai jau seniai mato, kad galiu ir baksnoja, jog greičiau imčiausi darbo. 
 

- Dabar konsultuojante moteris mitybos klausimais, kokios didžiausios jų problemos? Judėjimo stoka, persivalgymas?
- Galbūt nustebinsiu, bet didžiausia šiuolaikinių moterų bėda – nebevalgymas. Jos nusprendžia veikti čia ir dabar. Tai pusryčių atsisako, pietauja lapines salotas su kokiu žuvies gabalėliu be padažo, duonos ar grikio, nes juk reikia lieknėti. O vakare, kai jau būna išbadėjusios, pilvo buhalteris greitai paskaičiuoja, kiek ko per dieną pritrūko, ir jos prisiryja su kaupu. Tada naktį kamuojasi ir graužiasi, o nuo ryto tvirtai nusprendžia vėl lieknėti. Dabar.
Jos gyvena užburtame rate ir tikrai ne visos suvokia, kad didžiausia problema ir yra ta, kad jos bando mesti valgyti apskritai. Dėl to ir įkūriau projektą „Žaliasis žingsnis“, nes ir nauji įpročiai į mūsų gyvenimą turi ateiti tvirtai, bet tik žingsnis po žingsnio.
Deja, vis dažniau kreipiasi mitybos plano žmonės, kurie sako, „bet aš nemėgstu to ir kitko“. Pastarųjų labiausiai nemėgstu aš ir negaliu normaliai į tai reaguoti. Nori keisti mitybą, bet daržovių jokių nevalgo, vaisių nemėgsta, nori tik bulvių ir miltų. Ką aš galiu pasakyti? Jeigu jie sužinos, kaip tai valgant numest svorio, lai praneša ir man. (Juokiasi.)
Pokyčių turi norėti pats žmogus, aš už jį neužsimanysiu nei valgyti avokadus, nei nueiti papildomą kilometrą. Jis to turi norėti.
 
- Vasara baigėsi, ruduo kupinas nežinios, o jūs taip mėgstate keliauti...
- Ribojimas keliauti buvo vienintelis dalykas pandemijos metu, kuris man tikrai juodai įgriso. Man kelionės būtinos, aš ir jų metu nesėdžiu vietoje, stengiuosi kuo daugiau pamatyti, aplankyti, sužinoti. Vieninteliu atveju sėdime viešbučio teritorijoje Turkijoje, kai atostogaujame su vaikais, nes su jais dar sunku keliauti tiek intensyviai, kiek man norisi. Bet nuoširdžiai tikiuosi, kad vis daugiau žmonių pasiskiepijus tų ribojimų nebebus...

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica