Kremas su SPF filtru - ir prie televizoriaus

Greta Vanagienė
2020-08-03
Jei manote kremas su apsauginiais SPF filtrais reikalingas tik einant į lauką, klystate. Gydytoja dermatovenerologė Malvina Baikštienė sako, jog tie, kas kovoja su odos pigmentacija, apsauginiu kremu turėtų veidą tepti ir žiūrėdami televizorių, ir dirbdami prie kompiuterio ar net skrolindami išmanųjį telefoną.
Kremas su SPF filtru - ir prie televizoriaus
Vasara pigmentacija padidėja ir nuo eterinių aliejų, kvepalų, kurie reaguodami su saulės spinduliais palieka odoje pasekmių.

Kenkia mėlynoji šviesa
Bandantieji susidoroti su veido pigmentacija, ko gero, žinote – procesas ilgas, kertantis per piniginę ir, deja, ne visada sėkmingas.
Gydytoja dermatovenerologė M.Baikštienė teigia, jog visiškai panaikinti pigmentines dėmes įmanoma tik gydant kompleksiniu būdu: naudojant ne tik specialius odą skaistinančius kremus ar apsaugą nuo saulės, bet ir atliekant lazerines bei pylingo procedūras. Tiesa, net ir šis kompleksas ne visada veiksmingas šimtu procentų. Viena galimų priežasčių – mėlynoji šviesa.

Mat ši, kaip ir saulė, skleidžia odai kenksminus spindulius.
 

„Tuos, ką vargina pigmentacija, dažnai daro klaidą namuose ar kitoje uždaroje patalpoje nenaudodami kremo su SPF filtru. Vakare nusivalę veidą jį pasitepa tik naktiniu kremu. Per televizorių ar kompiuterį žiūri filmą, į rankas pasiima telefoną. Šie prietaisai skleidžia mėlynąją šviesą, kuri taip pat sukelia veido pigmentaciją. Uždaroje patalpoje SPF apsauga odai taip pat reikalinga“, - teigia gydytoja dermatovenerologė Malvina Baikštienė.

 
Anot jos, paprastai kai kurie kremų gamintojai išskiria, kad priemonė sauganti nuo saulės spindulių, kartu apsaugo ir nuo mėlynosios šviesos.
M.Baikštienė teigia, jog vasara pigmentacija padidėja ir nuo eterinių aliejų, kvepalų, kurie reaguodami su saulės spinduliais palieka žymes ant odos.
„Mėgstama einant į paplūdimį pasikvėpinti. Tose vietose, kur buvo purkšta priemonės pigmentacijos tikimybė padidėja“, - įspėja dermatovenerologė.
 

Namuose – agurkai
Tiesa, pasaulyje jau esama ir vaistų, padedančių blokuoti fermentą, kuris dalyvauja pigmento sintezėje. Gydytoja sako, kad yra vaistų, veiksmingai naikinančių odos patamsėjimus.
„Be abejo, vien tepamais vaistais ir kremais pigmentacijos nepanaikinsi, tačiau situaciją pagerinti, odą pašviesinti tikrai įmanoma“, - teigiamai nuteikia medikė ir priduria, jog vertinantiems namines grožio procedūras geras, laiko patikrintas metodas – agurkų kaukė. - Patarkuokite agurko, užlašinkite citrinos rūgšties – tai iš tiesų turi šviesinamąjį, skaistinamąjį poveikį, kuris iš naminių priemonių yra saugus.“

 
Verta žinoti
Jei sykį atsirado pigmentacija - ženklas, kad organizmas turi tam tikrą genetinį polinkį, todėl nuo to nesisaugant su amžiumi pigmentinių dėmių tik daugės.
Pigmentacija - ligų ar organizmo būklių, susijusių su hormonais, požymis. Paprastai odos jautrumas suaktyvėja moterims nėštumo metu,  po menopauzės, todėl pastebėta apie 90 procentų tai būdinga moterims.
Padidėti jautrumas saulės spinduliams gali ir vartojant tam tikrus medikamentus, kontraceptines priemones.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    razinka


    Sveika šeima


    Išmanusis muilas – švarioms linksmybėms

    Kad ir kiek žalos pridarė pandemija, tikėjome, kad šio to ir išmokė: rankų higienos taisykles mintinai galėjo išpyškinti ir suaugęs, ir pradinukas. Pasibaigus pandemijai, geriems įpročiams iškilo grėsmė būti užmirštiems. Laimei, higienos įgūdžių svarbos nepamiršta Lietuvos sveikatos mo...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

    Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris