Kur atostogauti padiktuos... liga

Greta Vanagienė
2020-07-03
Šalyje kurortų turime devynis. Kurį pasirinkti, dažnai vertiname pagal atstumą, čia esančias pramogas, numatomą orą ar tai, kuriame viešbutyje šiuo metu paskelbta žaibiška akcija nakvynei dviems.
Klimatologė Audronė Galvonaitė sako, jog poilsio vietą pasufleruoti galėtų sveikata. „Kaip klimatas ir orai veikia mūsų savijautą, taip ir kiekvieno kurorto ypatybės, čia augantys medžiai duoda grąžos mūsų savijautai“,- teigia ji.
Kur atostogauti padiktuos... liga
Pušynai, kuriais apsuptas Druskininkų kurortas, ypač tinkami sergantiesiems plaučių ligomis, o širdininkams verčiau rinktis poilsį lapuočių pasuptose teritorijose.

Kas tinka sveikam, netinka sergančiam

Lietuvoje atstumai tarp kurortų nedideli, visi jie labai skirtingi, todėl tai, kas tinka sergančiam viena liga, gali visai netikti sergant kita.
„Turime devynis kurortus: Anykščiai, Birštonas, Druskininkai, Ignalina, Likėnai, Neringa, Palanga, Trakai ir Zarasai. Kadangi visų jų klimatinės sąlygos skiriasi, jos daro įtaką ir žmonių sveikatai, mat organizmą veikia skirtingas mikroklimatas“, - sako klimatologė Audronė Galvonaitė.

 

„Žmonės grožisi pušimis, dėl jų specialiai traukia į kurortus. Vis dėlto ne visiems pušynai tinka. Jie nėra pageidautini širdininkams. Atkreipkite dėmesį, kiek jų numiršta būtent Druskininkuose, kurie apsupti pušų. Pušynai ypač tinkami sergantiesiems plaučių ligomis, o širdininkams verčiau rinktis poilsį lapuočių miškų apsuptose vietose“, - kalba klimatologė.
 
Svarbu kurorto ypatybės
Be to, anot A.Galvonaitės, skiriasi ne tik klimatas, bet ir kiekvieno kurorto ypatybės: vienuose randamas gydomasis purvas, kitur – mineralinio vandens šaltiniai. Vis dėlto tuose pačiuose kurortuose gali būti randama ir to, ir to, taigi suabsoliutinti nereikėtų.
„Organizmas turi ne tik širdį ir plaučius, todėl kurorte praleisti tam tikrą laiką naudinga ir kitiems organams. Tačiau, kai to laiko nedozuojame, o iš kurorto semiame viską, ką galime, gali rastis ir problemų“, - įspėja ji.

Bijote lietaus? Klimatologė sako šis neturėtų atbaidyti nuo sveikatinimo. Mat nulijus oras išsigrynina, valomi plaučiai.
„Manęs klausia, kada geriausiai važiuoti į pajūrį? Visada sakau – visus metus. Bamba, kad lyja. Ir gerai – kai lyja, vaikščiokite ir kvėpuokite, kur švarus oras, o netūnokite mieste ant šaligatvių. Taip valysite plaučius“, - ir lietuje įžvelgti pliusų ragina pašnekovė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    razinka


    Sveika šeima


    Išmanusis muilas – švarioms linksmybėms

    Kad ir kiek žalos pridarė pandemija, tikėjome, kad šio to ir išmokė: rankų higienos taisykles mintinai galėjo išpyškinti ir suaugęs, ir pradinukas. Pasibaigus pandemijai, geriems įpročiams iškilo grėsmė būti užmirštiems. Laimei, higienos įgūdžių svarbos nepamiršta Lietuvos sveikatos mo...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

    Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris