Tvarka dėl priverstinio gydymo – jau pakeliui

www.lsveikata.lt
2019-04-04
Ministrų kabinetas įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) patvirtinti tvarką, pagal kurią psichikos ir elgesio sutrikimų turintys pacientai arba pacientai, kurie negeba protingai vertinti savo interesų ir dėl to neįmanoma gauti jų sutikimo gydymui, galės būti priverstinai paguldyti į ligoninę, siekiant jiems suteikti reikiamą pagalbą. Vadinasi, artimiausiu metu bus nustatytos konkrečios taisyklės, kuomet tokie žmonės galės būti priverstinai gydomi.
Tvarka dėl priverstinio gydymo – jau pakeliui
„Rengiant šias (priverstinio gydymo – red. past.) taisykles, bus didelis dėmesys skiriamas ir tam, kaip suteikti reikiamą gydymą psichikos ir elgesio problemų turintiesiems, nes jie patys, deja, nesuvokia ir negeba kreiptis, o dažnai net neturi artimųjų, kurie galėtų jais pasirūpinti“, – sako viceministras Algirdas Šešelgis.

Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, naujoji tvarka turės užtikrinti ne tik pacientų teises, bet ir apsaugoti kitus žmones nuo tų, kurie turi psichikos ir elgesio sutrikimų, ir gali padaryti žalos.

„Rengiant šias taisykles, bus didelis dėmesys skiriamas ir tam, kaip suteikti reikiamą gydymą psichikos ir elgesio problemų turintiesiems, nes jie patys, deja, nesuvokia ir negeba kreiptis, o dažnai net neturi artimųjų, kurie galėtų jais pasirūpinti. Be to, svarbu užtikrinti, jog nebūtų piktnaudžiaujama, pavyzdžiui, kad į gydymo įstaigą nebūtų priverstinai apgaule guldomi žmonės, kurie neturi rimtų psichikos ir elgesio sunkumų“, – sako viceministras A.Šešelgis.
 
Anot jo, dalis tokių sutrikimų turinčių žmonių, nesutikę gydytis, į gydymo įstaigą sugrįžta vėl ir vėl. Aplinkiniai gyventojai skundžiasi tarnyboms šių pacientų keliama grėsme bei grasinimais pakenkti aplinkinių sveikatai ar turtui, todėl priverstinis gydymas padėtų apginti ir visuomenės interesus.
Taigi taip siekiama nustatyti visoje šalyje vienodą priverstinės hospitalizacijos tvarką psichikos ir elgesio sutrikimų turintiems pacientams, kurių elgesys gali padaryti žalos savo ir aplinkinių sveikatai, gyvybei ar turtui. Taip pat numatyta parengti priverstinio gydymo tvarką pacientams, iš kurių nepavyksta gauti sutikimo gydymui dėl jų nesugebėjimo objektyviai vertinti savo būklės ir interesų.
Tai padėtų užtikrinti pacientų teises ir, prireikus, gauti visavertį gydymą bei apginti visuomenės interesą gyventi saugioje aplinkoje.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

      S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

      „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
      Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

      Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

      „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

      Budinti vaistinė


      Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

      Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

      Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

      razinka


      Sveika šeima


      Išmanusis muilas – švarioms linksmybėms

      Kad ir kiek žalos pridarė pandemija, tikėjome, kad šio to ir išmokė: rankų higienos taisykles mintinai galėjo išpyškinti ir suaugęs, ir pradinukas. Pasibaigus pandemijai, geriems įpročiams iškilo grėsmė būti užmirštiems. Laimei, higienos įgūdžių svarbos nepamiršta Lietuvos sveikatos mo...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

      Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Vyrai ir moterys (Nr.3)
      Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
      Ar gudresnis valgo skaniau?
      Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

      Naujas numeris