„Loterijoje gali išlošti, tik tada, kai nusiperki bilietą“, – belaukdamas Sveikatos centro vadovo konkurso rezultato sakė Pakruojo rajono meras Saulius Margis. Struktūriniu pagrindu įsteigus naują darinį Pakruojyje laukiama jauno, veržlaus ir nebijančio naujovių įstaigos vadovo.
„Loterijoje gali išlošti tik tada, kai nusiperki bilietą. Ligoninės kolektyvas ir vadovas net bilieto pirki nenorėjo. Dirbo sau teikdami, kad viskas gerai. O mes, politikai, bendraudami su gyventojais, apie ligoninės darbą girdėjome daug kritikos“, - sako Pakruojo rajono meras Saulius Margis.
- Po paėjusią savaitę vykusios Pakruojo šventės turbūt jau atsigavote. Ar tarp gausių pramogų miesto gyventojams ir svečiams liko vietos sveikatingumo staigmenoms?
- Vyko daug sporto varžybų: taurei laimėti tinklinio čempionatas, dalinome medalius. Šiaurės Lietuvos bėgimo maratonas, krepšinio, naktinio krepšinio čempionatas, futbolo turnyrai. Smagu matyti, kai mažėjančioje Lietuvoje stadionai pilni jaunimo. Visi sportuoja, sveikatinasi ir yra atitraukiami nuo telefonų ar kompiuterių ekranų. Tokiuose renginiuose visada stengiasi dalyvauti ir palaikyti pulsą visuomenės sveikatos biuras. Sporto centras įleido šaknis ir į priešmokyklinį ugdymą: darželiuose vaikai pratinami prie lengvosios atletikos, krepšinio...
Atidarėme autokroso trasą – buvo pirmosios varžybos. Tam prireikė dešimt metų darbo... Prie to prisidėjo ir visuomeninis sektorius, ir vietinis verslas, Pakruojo automobilių sporto klubas. Norėjome sukurti erdvę, kur galėtų reikštis autosporto entuziastai. Užtenka vieno gero entuziasto, kuris aplink suburtų visą jų bendruomenę. Prie to prisideda savivalda ir išeina puikus rezultatas! Rugsėjo mėnesį vyks finalinės autokroso Lietuvos čempiono varžybos, kurios bus būtent naujoje trasoje.
- Su jumis, kaip dera vasarą, pokalbį pradėjome nuo pramogų… Tačiau domina, kaip sekasi įsibėgėti Pakruojo sveikatos centrui. Jūs gi pasirinkote sunkesnį kelią – struktūrinį jungimo modelį…
- Nieko nepraradome. Skyriai įstaigose buvo uždarinėjami. Tiesiog jungimą pasirinkome prie stipresnės įstaigos. Matėme daugiau pliusų struktūriškai sujungiant visas paslaugas į krūvą. Kad stabiliau ir glausčiau imtume dirbti, atsisakėme kai kurių pastatų. Į vieną pastatą sukėlę tiek šeimos gydytojus, tiek antro lygio specialistus ir skyrių darbą sustygavome taip, kad pacientams reikėtų kuo mažiau vaikščioti. Rajonas
– senstantis, tad galvojome ir apie patogumą, geresnį išteklių naudojimą.
- Pokyčiai – esminiai. Turbūt aistros tarp gydymo įstaigų, kurias jungėte, virė kaip karštame puode?
- Tikrai sudėtinga, visokių turbulencijų buvo. Kilo didžiulė konfrontacija. Ligoninė ir PSPC gyveno viename kieme, bet buvo susipriešinę. Ligoninė nenorėjo jungtis, o PSPC matė galimybių rajonui. Buvome kritikuojami, kad didesnę įstaigą jungiame prie gerokai mažesnės. Buvo ir kartų kova… Vis dėlto PSPC buvo stabilesnė ir moderniau atrodė. Kažkaip išgyvenome. Abiem kolektyvams teks apsišlifuoti. Bendravome tiek su pirminės sveikatos priežiūros centro, tiek su ligoninės kolektyvu. Pastarųjų problema buvo ta, kad jų atlyginimai – tiek gydytojų, tiek slaugytojų
– buvo gerokai mažesni nei PSPC. Beveik per pusę! Turėjome tikslą, įstaigas sujungus, mėginti atlyginimus „pritempti“. Aišku, visų darbuotojų lūkesčiai rezultatą turėti tuoj pat, kad iškart būtų lygios galimybės, bet tai
– nerealistiška, net ir iš abiejų įstaigų turimų santaupų. Esame apskaičiavę, kad tai turėtume įgyvendinti per trejus ketverius metus.
Esame suplanavę medicininės įrangos, kai kurių skyrių atnaujinimą, kad naudą ir permainas galėtų pajusti pacientai. Susilygintų talonų paskirstymo tvarka, mažėtų eilės, mažiau pacientų rinktųsi kitas gydymo įstaigas.
- Sujungus dvi įstaigas – vertėte vieną jų vadovą? Dabar įstaigai laikinai vadovauja gydytojas Agnius Karmonas, kuris vadovavo buvusiai PSPC. Patenkintas jo diegiama tvarka? Ant nosies – sveikatos centro direktoriaus konkurso rezultatai. Daug kandidatų sulaukėte?
- Nevertėme nė vieno. Tiesiog nei vienam, nei kitam vadovui nepratęsėme darbo sutarties. Matėme, kad ateina reforma, tad palikome lygias galimybes konkurse dalyvauti abiem. Kadangi buvo jungiama prie PSPC, laikinai eiti pareigas ir palikome buvusiam vadovui Agniui Karmonui. O kandidatų nedaug...
- Užsiminėte apie kartų kovą. Ilgametis buvęs ligoninės vadovas Vygantas Sudaris kėdėje sėdėjo daugiau nei dvi dešimtis metų. Jūsų manymu, patirtis ar jaunas kraujas turi persvarą? Kokio vadovo tikitės?
- Jauno, energingo, norinčio tobulinti gydymo įstaigą, gerinti visą Pakruojo sveikatos sistemą, nebijančio iššūkių, net jei ir nepasiseks. O jei net nebandai, tai ir nelaimi. Loterijoje gali išlošti tik tada, kai nusiperki bilietą. Ligoninės kolektyvas ir vadovas net bilieto pirki nenorėjo. Dirbo sau teikdami, kad viskas gerai. O mes, politikai, bendraudami su gyventojais, apie ligoninės darbą girdėjome daug kritikos. Gyventojai gyrė Joniškio, Pasvalio, Radviliškio ligonines, lygino jas su mūsiške. Ligoninės vadovas buvo kategoriškas ir nenorėjo matyti kritikos, teikdamas, kad įstaigoje pradirbęs dvidešimt metų gerai žino, kaip turi būti, – yra profesionalas. Ne visada tai yra tiesa. Mano manymu, labiau suaugimas su kėde ir įsitikinimas, kad be jų daugiau nieko nebus. Tada į tokias įstaigas ateina naujas vadovas ir randa „n“ problemų, kurios per daugelį metų buvo ne sprendžiamos, o dangstomos. Dirba kaip patogu direktoriui, o ne sistemai, rajono gyventojams.
Dosjė
1997 m. baigė Kauno technologijos universitetą ir įgijo informatikos mokslų bakalauro laipsnį.
1997 m. dirbo AB „Vilkas“ kompiuterių tinklo administratoriumi Kaune.
1998 m. grįžo į gimtąjį Pakruojo miestą ir iki 2006 m. dirbo Pakruojo darbo biržoje kompiuterių tinklo administratoriumi, informacinio poskyrio vedėju, direktoriaus pavaduotoju.
2006-2011 m. – Pakruojo rajono savivaldybės administracijos komunalinio ūkio vyriausiasis specialistas.
2011–2019 m. Pakruojo seniūnijos seniūnas.
2019 m. kovo 17 d. išrinktas Pakruojo r. meru.
Nuo 1997 m. – vienas iš Pakruojo baikerių klubo „Laisvieji vanagai“ įkūrėjų ir klubo prezidentas. 1997–2012 m. su šiuo klubu organizavo renginius baikeriams, jaunimui, visuomenei. 2013–2016 m. Pakruojyje organizavo Amatų, muzikos ir alaus festivalį.
2007–2011 m. – Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ vienas įkūrėjų ir vadovo pavaduotojas, šiuo metu narys.
Nuo 2008 m. – vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ narys.
Nuo 2011 m. yra Lietuvai pagražinti draugijos narys.
Nuo 2013 m. – Pakruojo „Rotary“ klubo narys.
Nuo 2015 m. yra vienas iš Pakruojo miesto vietos veiklos grupės steigėjų ir valdybos narys.
Nuo 2011 m. – Lietuvos socialdemokratų partijos Pakruojo skyriaus narys, 2017 m. išrinktas į šios partijos Pakruojo skyriaus tarybą ir skyriaus pirmininku.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: