Lėšos gydytojų atlyginimams kelti įstaigas pasieks gegužę

Milena Andrukaitytė, BNS
2020-04-27
Lėšos gydytojų atlyginimams kelti sveikatos priežiūros įstaigas pasieks gegužės mėnesį, skelbia Valstybinė ligonių kasa (VLK).
Lėšos gydytojų atlyginimams kelti įstaigas pasieks gegužę

„Skaičiuojama, kad sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio fondas su šių metų skiriamais pinigais turėtų didėti 17–18 procentų. Realiai gydymo įstaigos papildomas lėšas į savo sąskaitą jau turėtų gauti gegužės mėnesį, – pranešime cituojama VLK Ekonomikos departamento direktorė Simona Adamkevičiūtė.
Pranešama, kad medikų algoms kelti skiriami papildomi 130 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Dėl šio padidinimo Vyriausybė jau anksčiau buvo sutarusi su medikų profsąjungomis, tik rugsėjį planuotas algų kėlimas dėl sudėtingos situacijos paankstintas.

VLK duomenimis, kad 2019 metų rugsėjo–2020 metų vasario mėnesiais šalies gydytojų vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių sudarė 2 755 eurus, slaugytojų – 1 390 eurus, kito sveikatos priežiūros paslaugas teikiančio personalo – 1 226 eurus.
 
Su profesinėmis sąjungomis buvo tariamasi, kad vidutinis darbo užmokestis gydytojams siektų ne mažiau kaip 3 250 eurų, o slaugytojams – 1 625 eurų.
VLK skelbia, kad dėl šio algų kėlimo baigiami rengti paskutiniai formalumai. Medikų algos didės per sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų didinimą.
Papildomos lėšos gydymo įstaigas turėtų pasiekti gegužės antroje pusėje, kai didesnėmis paslaugų kainomis bus atsiskaitoma jau už balandį suteiktas paslaugas.
VLK teigimu, šios lėšos sudarys prielaidas padidinti atlyginimus ne tik gydytojams ir slaugytojams iki su profesinėmis sąjungomis sutartų dydžių, bet ir kitiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, teikiantiems asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
 
Seimas taip pat yra priėmęs pataisas, kuriomis per karantiną koronaviruso židiniuose dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, įskaitant gydytojus rezidentus, bus mokamas 60–100 proc. didesnis atlyginimas.
VLK skelbia, kad tvarkas dėl šio algų padidinimo planuojama priimti vėliausiai gegužės pirmosiomis dienomis, o patvirtinus tvarkas ligonių kasos iš gydymo įstaigų priims lėšų paraiškas minėtoms darbo užmokesčio padidinimo išlaidoms kompensuoti.
Šis darbo užmokesčio padidinimas bus skaičiuojamas atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica