Dėl pacientės mirties nuteistas chirurgas Ž.Saladžinskas prašo jį išteisinti

Margiris Meilutis, BNS
2020-05-11
Dėl pacientės mirties lygtine dviejų metų laisvės atėmimo bausme nuteistas chirurgas Žilvinas Saladžinskas apskundė šį teismo sprendimą ir prašo jį išteisinti. 
Dėl pacientės mirties nuteistas chirurgas Ž.Saladžinskas prašo jį išteisinti
Ž.Saladžinskas

Kaip BNS pranešė Kauno apygardos teismo atstovė Milda Bučnytė, apeliaciniame skunde prašoma atnaujinti įrodymų tyrimą, panaikinti kovo 16 dienos Kauno apylinkės teismo nuosprendį ir nuteistąjį chirurgą išteisinti. 
Pirmasis posėdis šio skundo nagrinėjime yra numatytas birželio 3 dieną. 

Ž.Saladžinskui atstovaujantis advokatas Kristupas Ašmys BNS sakė, kad jų nuomone pirmosios instancijos teismas spręsdamas nepagrįstai vadovavosi dviejų teorines žinias turinčių ekspertų nuomone ir atmetė praktines žinias turinčių ekspertų išvadas. 
„Teisme teoretikai pasakė konkrečiai, kad nei vienas nėra nei vieno karto operavę gyvo žmogaus, priešingai nei ekspertai praktikai. Manau, kad taip būti negali, ar tai būtų medicininė, ar bet kokia kita byla. Juk mes tikriausiai nesikviestumėm eksperto duoti išvados autoavarijos byloje, kai tas ekspertas neturi vairuotojo pažymėjimo“, – sakė K.Ašmys. 
 
Taip pat chirurgo gynėjas pabrėžė, kad pilvo operacijose, net ir viską atliekant pagal mokslo aprobuotus metodus, vis tiek išlieka didelė komplikacijų tikimybė ir Ž. Saladžinskas veikė profesinės rizikos rėmuose, todėl turėtų būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. 
„Be abejo, mes manome, jog pacientės šeimai yra padaryta neabejotina žala, juk pacientas atvyko į įstaigą pagyti, o numirė. Tačiau ta žala tikrai yra kilusi be gydytojo kaltės. Tai turi būti kompensuojama valstybės, ar per specialų fondą, ar per įstaigą“, – teigė advokatas.
Pasak M. Bučnytės, ankstesnį teismo nuosprendį apskundė ir byloje civiliniais atsakovais esančios Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikos. Jos taip pat prašo Ž.Saladžinską išteisinti, o neturtinės žalos atlyginimą spręsti civilinio proceso tvarka. 

Jei teismas nuspręstų žalos atlyginimo klausimą spręsti baudžiamojoje byloje, tuomet prašoma žalos dydį sumažinti. 
 
Kauno apylinkės teismas Ž.Saladžinską dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir tarnybos pareigų neatlikimo nuteisė dvejų metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Taip pat jam skirta 753 eurų bauda ir dvejus metus uždrausta dirbti medicinos įstaigose.
Kauno klinikos trims nukentėjusiesiems teismo sprendimu įpareigotos atlyginti 120 tūkst. eurų neturtinę žalą.
Bylos duomenimis, 2015 metais chirurgas pacientei atliko storosios žarnos naviko šalinimo operaciją, tačiau prieš ją nepadarė visų būtinų tyrimų diagnozei patikslinti.
Per operaciją medikas pažeidė moters blužnį, išsivystė kraujavimas ir blužnis buvo šalinama, o šios procedūros metu pažeidus kasą, išsivystė ūmus kasos uždegimas ir pacientė mirė.
Civilinį ieškinį byloje pateikė trys pacientės artimieji – mirusiosios gyvenimo draugas, sūnus ir anūkas, jie prašė priteisti iš viso apie 240 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica