Gydytojas „Gūglas“ - į pagalbą

www.lsveikata.lt
2018-08-30
Paskaityti internete apie jus kamuojančius simptomus gali būti naudinga, tiesa, su viena sąlyga, jeigu po to jūs apsilankysite pas gydytoją ir neabejosite profesionalo nustatyta diagnoze bei atsakingai vykdysite jo nurodymus. Prie tokios išvados priėjo australų mokslininkai apklausę 400 dviejų gydymo įstaigų pacientų.
Gydytojas „Gūglas“ - į pagalbą

Užduoti „Google“ klausimus, susijusius su sveikata, pasirodo, nėra jau taip blogai, kaip manyta iki šiol. Grupė Australijos tyrėjų apklausė 400 pacientus, patekusius į dviejų Melburno ligoninių skubios pagalbos skyrius.

49 proc. respondentų teigė, kad reguliariai ieško su medicina susijusios informacijos. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „The Medical Journal of Australia“.
Paieška „Google“ prieš vizitą pas gydytoją neturėjo įtakos pasitikėjimui diagnoze ir tam, kaip atsakingai pacientas vykdė gydytojo nurodymus, nors naršymas internete ieškant informacijos apie sveikatą iki šiol laikytas viena pagrindinių nepasitikėjimo ir abejojimo medikų rekomendacijomis priežastimi.
 
Pacientai, kurie internete skaitė apie juos kamuojančius simptomus, teigė, kad paieškos sistemos leido jiems geriau suprasti gydytojus bei užduoti jiems tikslesnius klausimus.
Tarp resursų, kuriais naudojosi respondentai, dažniausiai buvo enciklopedijos, universitetų ir ligoninių tinklalapiai. Mažai kas skaitė forumus, kitus abejotino patikimumo informacinius šaltinius.
 
Vienintelis kreipimosi į „gydytoją Gūglą“ minusas – padidėjęs nerimas: 40 proc. apklausos dalyvių teigė, kad savarankiška informacijos apie jų sveikatą paieška privertė juos nerimauti.
Ką apie tyrimą mano gydytojai, nežinia – tyrėjai apklausė tik pacientus. Tiesa, yra žinoma, kad žmonių įrašai ir užklausos „Twitter“ leidžia epidemiologams prognozuoti infekcijų ir lytiniu keliu plintančių ligų protrūkius – ir tai irgi labiau naudingas nei kenksmingas internetinių paieškos sistemų bruožas.
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris