Nepilnamečius saugos nuo elektroninių cigarečių

ELTA
2014-09-01
Naujųjų mokslo metų išvakarėse Seimo Sveikatos reikalų komitetas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma apsaugoti nepilnamečius nuo elektroninių cigarečių vartojimo ir sureguliuoti šių produktų rinką.
Nepilnamečius saugos nuo elektroninių cigarečių
Įgyvendinus Seimo Sveikatos reikalų komiteto siūlomus pakeitimus, asmenims iki 18 metų amžiaus turėti ir vartoti elektronines cigaretes būtų griežtai draudžiama.

Kad turėtų būti uždrausta nepilnamečiams pardavinėti elektronines cigaretes, praėjusią savaitę pareiškė ir Pasaulio sveikatos organizacija. Jos teigimu, nepaisant galimybės, jog elektroninės cigaretės „greičiausiai yra mažiau kenksmingos“ nei įprastos, nėra tyrimų, įrodančių, kad šių cigarečių vartojimas padeda atprasti nuo tabako.

 
Įgyvendinus Seimo Sveikatos reikalų komiteto siūlomus pakeitimus, asmenims iki 18 metų amžiaus turėti ir vartoti elektronines cigaretes būtų griežtai draudžiama. Pagal naujus reikalavimus pakuotėse turėtų būti pateiktas informacinis lapelis su pagrindine informacija apie gamintoją, produkto sudėtį bei galimą šalutinį poveikį. Priešingai nei iki šiol, bet kokia šių produktų reklama būtų draudžiama.
 
Projekte taip pat numatomi ir šių produktų bendrieji sudėties bei kokybės reikalavimai - skysčiu, kuriame yra nikotino, būtų prekiaujama talpyklose, kurių tūris yra ne didesnis kaip 10 ml, vienkartinėse elektroninėse cigaretėse arba vienkartinėse kapsulėse, o kapsulių ar rezervuarų tūris būtų ne didesnis kaip 2 ml. Nikotino turinčiame skystyje būtų ne daugiau kaip 20 mg/ml nikotino ir jame turėtų būti naudojamos tik tokios sudedamosios dalys, kurios nėra pavojingos žmogaus sveikatai.
 
Įgyvendinus naują tvarką, būtų sureguliuota ir pati elektroninių cigarečių rinka, mat gamintojai ir importuotojai įgaliotoms institucijoms kasmet turėtų pateikti informaciją apie pardavimo apimtis, vartotojų grupes.
Įstatymo projektas yra pagrįstas naująja Europos Sąjungos Tabako produktų direktyva, kuri galutinai į Lietuvos teisę turi būti perkelta iki 2016 m. gegužės 20 d. Šie reikalavimai šalyje įsigaliotų nuo Tabako produktų direktyvos įgyvendinimo dienos.
Projektą Seimui svarstyti pateikė Dangutė Mikutienė, Antanas Matulas, Vida Marija Čigriejienė, Alma Monkauskaitė, Kazimieras Kuzminskas, Irina Rozova.

ELTA

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...
    R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

    R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

    Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...

    Budinti vaistinė


    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

    Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

    razinka


    Sveika šeima


    Senjorų liūdesį vaiko kultūra

    Lietuvoje gyvena vienišiausi senjorai Europos Sąjungoje (ES) – net kas antras mūsų senjoras gyvena po vieną. Vienišumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių psichikos sveikatos problemoms atsirasti. Tačiau specialistai tvirtina, kad problemos mastą galima mažinti, pasitelkiant kultūrą. Įrodyta, jog kultūriniai ...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris