Jei vargina skausmai dėl uodegikaulio traumos

Gintarė Kaminskienė
2015-01-29
Prieš kelias savaites slydau ir parkritau. Dabar vis dar skauda uodegikaulį. Ar jis galėjo lūžti? Galbūt man reikalinga operacija, kad nustotų skaudėti? Į gydytoją nesikreipiau.
Gintarė, 29 m.
Jei vargina skausmai dėl uodegikaulio traumos
Žiemą, pasak specialistų viena dažnesnių traumų uodegikaulio sumušimas ar net ūžis. Dažniausiai pats uodegikaulio lūžis specialaus gydymo nereikalauja. Pakanka vaistų nuo skausmo, stengtis kuo mažiau sėdėti ir netraumuoti tos vietos, sumažinti fizinį krūvį.

Tiek sumušus tarpvietę, tiek sulaužius uodegikaulį skausmas gali būti įvairaus stiprumo. Paprastai ligoniai skundžiasi, jog negali sėdėti, sunku stotis, sėstis, lengviau stovėti ir vaikščioti. Gali varginti skausmas tuštinantis. Po truputį, kaip įmanoma ribojant judėjimą, skausmai turėtų mažėti. Skausmui malšinti galima vartoti analgetikus. Vis dėlto pasikonsultuoti su specialistu reikėtų.
 
Atsako specialistas

Gydytojas traumatologas Giedrius Kvederas:

- Uodegikaulio lūžis - nėra labai dažna trauma. Kai krentama tiesiai ant sėdmenų, iš stovinčio žmogaus aukščio ar šiek tiek aukščiau, galima sumušti tarpvietę. Tiesa, lūžis nebūtinai yra pati skaudžiausia trauma. Tarpvietė - ypač jautri vieta, jos skausmas labiausiai vargina sėdimą darbą dirbančius žmones. Jiems sunku stotis, sėstis.
Uodegikaulis iš prigimties yra rudimentinė dalis (nykstanti, liktinė – aut past.). Kitaip tariant, ji nėra ypač svarbi, neatlieka kokios nors ypatingos funkcijos. Į uodegikaulio sumušimus nežiūrima taip, kad tai būtų labai pavojinga. Jei trauma labai stipri, gali pasitaikyti, kad pacientas susilaužys ne tik uodegikaulį, bet kaulai pažeis ir aplinkinius audinius.

Diagnozuoti uodegikaulio lūžį gana sunku ir sudėtinga. Tas kauliukas - nedidelis, aplink yra pakankamai nemažai audinių. Paprastoje rentgeno nuotraukoje įžiūrėti tokį lūžį ne visuomet pavyksta. Pasitikslinimui, jei yra būtinybė, atliekama kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas.

Dažniausiai pats uodegikaulio lūžis specialaus gydymo nereikalauja. Pakanka vaistų nuo skausmo, stengtis kuo mažiau sėdėti ir netraumuoti tos vietos, sumažinti fizinį krūvį. Jei jau tenka sėdėti, siūloma pasidėti, pavyzdžiui, pripučiamą ratą. Paprastai po tokių priemonių žmonėms skausmai praeina.

Jei uodegikaulis sulūžo ir pasislinko, būtinybės jį grąžinti į vietą nėra. Galbūt tai aktualu tik jaunoms moterims, kurios ruošiasi gimdyti. Tačiau galima gyventi ir su šiek tiek deformuotu uodegikauliu. Juo labiau, kai kurių žmonių anatomija tokia ir būna, kad uodegikaulis būna palinkęs. Traumatologams ne visuomet būna aišku, ar jis palinko traumos metu, ar toks yra iš prigimties.

Kreiptis į specialistą užsigavus vis dėlto tikrai reikėtų. Šimtu procentų pasakyti, ar yra lūžis be papildomų tyrimų negalime. Jei skausmai praeina, nėra didelių bėdų, dažnai uodegikaulis savaime sugyja. Tačiau uodegikaulio ir tarpvietės traumos turi vieną bjaurią ypatybę – moterims jos gali pereiti į lėtinius skausmus. Vyrams taip gali nutikti labai retais atvejais.

Tada kyla daug keblumų ir nepatogumų, tiek sėdint, tiek stovint ar net vaikštant. Retais atvejais tenka ir operacijas atlikti. Jei atsiranda lėtinis skausmas, reiškia, jį palaiko koks nors dirgiklis: fizinis krūvis, sėdimasis, stojimasis, ilgas sėdėjimas. Tad pagrindinis gydymas būtų pašalinti dirgiklį. Pagal galimybes reikėtų pakeisti darbo režimą, pritaikyti aplinką, baldus, kad skaudanti sritis nebūtų tiesiogiai traumuojama. Kartu skiriami priešuždegiminiai vaistai.

Bet kokiu atveju, ligos geriau neužleisti, kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo didesni šansai pasveikti.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

      G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

      „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
      V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

      V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

      Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

      Budinti vaistinė


      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

      Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
      Pavėlavęs perspaudų rinkinys
      Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

      Naujas numeris