Tomas Masiulis: „Nori medalio - vien treniruočių neužteks“

Žiedūnė Juškytė
2017-09-18
Šių metų Universiados čempionų vedlys, Kauno „Žalgirio“ dublerių vyriausiasis treneris Tomas Masiulis (41 m.) norintiems tapti profesionaliais sportininkais primena – vien treniruočių neužteks: „Jei gausi didelį krūvį, neišsimiegosi, vėliau tikrai bus nelengva, tuomet prasideda ir ligos“.
Tomas Masiulis: „Nori medalio - vien treniruočių neužteks“
„Mūsų nėra trijų milijonų, bet vis atsiranda kas žaidžia ir pavyksta šį bei tą pasiekti. Turime tuo pasidžiaugti“, - sako Universiados čempionų vedlys, Kauno „Žalgirio“ dublerių vyriausiasis treneris Tomas Masiulis.

- Su Lietuvos studentų krepšinio rinktine Taivane tapote Universiados čempionai. Ką tokia pergalė reiškia jums ir komandai?
- Visur, kur dalyvauji, nori kuo geresnių rezultatų. Aš, kaip treneris, dar nebuvau iškovojęs pirmos vietos nei su jaunimo rinktine, nei su Kauno „Žalgirio“ dubleriais. Kai kurie vaikinai Lietuvai atstovavo pirmą kartą, kiti turi medalių, bet aukso dar ne. Tai - istorinis laimėjimas. Dar gal nelabai suprantame, ką pavyko pasiekti, bet nuveikėme kai ką gero.
 
- Tai dar vienas įrodymas, kad pamaina vyrų krepšinio rinktinei auga?
- Sunku ką pasakyti dėl ateities, bet pamaina ruošiama ne tik studentų komandoje, tačiau ir kitose jaunimo rinktinėse. Jaunimo treneriai tikrai gerai dirba. Mūsų nėra trijų milijonų, bet vis atsiranda kas žaidžia ir pavyksta šį bei tą pasiekti. Turime tuo pasidžiaugti.
 

- Kiek turėjote laiko pasiruošti Universiadai?
- Daugiau nei mėnesį. Penkias dienas sportavome Druskininkuose, o po to federacija sudarė galimybę mėnesiui išvažiuoti į Kiniją. Dalyvavome draugiškame turnyre, žaidėme su tikrai pajėgiomis vyrų komandomis. Tai tikrai buvo naudinga.


L.Žemgulio nuotr.
 
- Daugiau nei mėnuo pasiruošti tokioms varžyboms – daug ar mažai?
- Tikrai labai daug. Svarstėme, ar per tiek laiko sugebėsime išlikti kartu, tačiau žaidėjai buvo profesionalai, motyvuoti, todėl laikas mums neprailgo. Galvojome, kad bus sunkiau, bet vaikinai buvo susitelkę, vienas kitą palaikė ir pavyko tai pasiekti.
 
- Kaip manote, ar jums pasisekė suburti gerą kolektyvą, ar tai, kad šiuolaikinis jaunimas yra problemiškas, tėra mitas?
- Manau, problemų keliančio jaunimo buvo visais laikais. Nesu toks senas, patirties daug neturiu, tad lyginti negaliu. Stengiamės nuo problemiškų žaidėjų atsiriboti, nes žinojome, kad laukia sunkus metas. Prieš tai įsivaizdavau, kad bus sunkiau. Jei kas ir turėjo kokių ambicijų, jas paslėpė ir kovojo už Lietuvą dėl vieno tikslo.
 
- Ar keičiantis kartoms, keičiate darbo metodus, juos tobulinate?

- Kadangi trenerio darbą dirbu tik apie penkerius metus, dirbau tik su tais vaikais, kurie gimė ir augo nepriklausomoje Lietuvoje, tad per tą laiką labai daug kas nepasikeitė. Vaikai, su kuriais aš dirbu, auga kompiuterių amžiuje, reikia prie to prisitaikyti, nes tai neišvengiamas dalykas. Pastebime, kad jie nori mažiau judėti, sporto mokyklose šios problemos gal ir nėra, bet būdavo, kad kiemuose vaikai žaisdavo, o dabar jie daugiau būna namuose. Kaip treneriai, mes turime prie to prisitaikyti - tokie vaikai, tokie laikai, reikia rasti prie jų priėjimą. Su jais reikia daugiau bendrauti, dalyvauti socialiniuose tinkluose. Komandą galima sudėti į vieną grupę internete, joje dalintis informacija - tai paprasčiau, lengviau ir greičiau. Naujomis technologijomis naudojamės ne treniruočių metu, bet po jų. Žinoma, nėra gerai, kai ateini į rūbinę ir visi žiūri į telefonus, o ne bendrauja, kaip anksčiau būdavo. Stengiamės tai riboti, pavyzdžiui, kai visa komanda eina valgyti, prašome, kad telefonais nesinaudotų. Tai paprastos komandos vidaus taisyklės.  
 
- Ar su auklėtiniais aptariate mitybą? 
- Jaunam sportininkui labai svarbi mityba. Dažnai vaikinams trūksta svorio. Jei jie nori ateityje žaisti vyrų krepšinyje, į tai turi atkreipti dėmesį. Poilsis taip pat labai svarbus. Jei gausi didelį krūvį, neišsimiegosi, vėliau tikrai bus nelengva, tuomet prasideda ir ligos. Patys pastebime, jei daugiau sportuojame, vaikinai peršalimui tampa mažiau atsparesni, o tada viskas susijaukia.
 

L.Žemgulio nuotr.

- O jūs pats rūpinatės savo sveikata?
- Dietų nesilaikau, bet stengiuosi sportuoti, sveikai gyventi, vasarą mėgstu sportuoti prie jūros. Man patinka aktyvus sportas – ne treniruoklių salėse sportuoti, bet su dviračiais ir panašiai. Valgau viską. Žmona sakė, kad nevalgau tik akmens ir to, kas nesmirda (juokiasi). Žinoma, stengiuosi rinktis gerą maistą, o ne daug ir bet kokį. Tačiau ko nors kraštutinai nesu atsisakęs. Nors profesionaliai baigiau sportuoti, dėl svorio problemų dar neturiu.
 
- Ar jums darbas su jaunais krepšininkais atneša naudos auginant sūnų ir dukrą ir atvirkščiai?
- Mano sūnus su manimi nemažai sportavo. Tiesa, kartais per daug krepšinio parsinešdavome į namus. Jau ir žmona pykdavo, sakydavo palikti problemas aikštelėje. Žinoma, tai turi ir privalumų – gali pasikalbėti, pasitarti. Aš jaunas treneris, mokausi iš vaikinų. Komandoje yra įvairios asmenybės, su kiekvienu reikia dirbti skirtingai, tokią patirtį gali ir namuose pritaikyti. Man, kaip treneriui ir kaip tėvui, vyrui, įdomu tai matyti. Kas sezoną turiu po penkiolika vaikų ir jie keičiasi. Prie kiekvieno reikia mokėti prieiti.
 
- Kas lengviau – auginti vaikus ar treniruoti?
- Tokią studentų rinktinę, kokią mes turėjome šiemet, nebuvo sunku treniruoti. Ne dėl to, kad laimėjome, o dėl to, kaip jie reagavo į pastabas. Nebuvo, kad įsižeistų dėl kritikos ar supyktų, kai apšaukiu, nurodau klaidas. Jie suprato, kad tai darydavome dėl gerų tikslų. Tas pats ir namuose – vaikai geri, auga, didžiuojamės jais. Aišku, būna, kad ir neklauso, paauglystė – natūralu ir mes tuo nesiskundžiame. Negaliu sakyti, kad treniruotėse ar namuose lengviau, visur reikia darbo, noro, meilės.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris