Mo­ni­ka ir Mil­da Vil­čins­kai­tės: „Bė­gi­mas mu­ms - gy­ve­ni­mo at­ra­di­mas“

Aigustė Tavoraitė
2017-11-16
Daug­kar­ti­nės Lie­tu­vos čem­pio­na­tų ir tarp­tau­ti­nių bė­gi­mų nu­ga­lė­to­jos bei pri­zi­nin­kės bė­gi­kės dvy­nės Mil­da ir Mo­ni­ka Vil­čins­kai­tės (28 m.) šian­dien gy­ve­na šei­mos pa­gau­sė­ji­mo nuo­tai­ko­mis. Prieš vos kiek dau­giau nei mė­ne­sį sū­naus su­si­lau­kė Mil­da, o jos se­suo tu­rin­ti gim­dy­ti me­tų pa­bai­go­je. Ne­pai­sant šiuo me­tu iš ri­kiuo­tės iš­ėju­sio rit­mo, spor­ti­nin­kės ne­kan­trau­ja at­gau­ti for­mą ir sva­jo­ja nu­bėg­ti ma­ra­to­ną To­ki­jo olim­pia­do­je.
Mo­ni­ka ir Mil­da Vil­čins­kai­tės: „Bė­gi­mas mu­ms - gy­ve­ni­mo at­ra­di­mas“

- Esa­te ne­iš­ski­ria­mos ma­ra­to­no tra­so­je. Spe­cia­liai su­de­ri­no­te ir nėš­tu­mo lai­ką?

- Mo­ni­ka: Esa­me dvy­nės, tad mū­sų ne tik am­žius vie­no­das, bet ir vie­nu rit­mu gy­ve­ni­me vis­kas vyks­ta – ir bū­si­mus vy­rus pa­na­šiu lai­ku su­ti­ko­me, ir ves­tu­ves at­šo­ko­me, tad ir nėš­tu­mas ir vai­kai pa­na­šiu me­tu su­si­klos­tė.

Mil­da: Ka­dan­gi vie­na ki­tai esa­me bė­gi­mo part­ne­rės, toks ne­pla­nuo­tas sce­na­ri­jus bu­vo itin pa­lan­kus, ga­lė­si­me į spor­tą grįž­ti tuo pa­čiu me­tu. Ga­liau­siai ir kai vai­kai vie­no­do am­žiaus, leng­viau juos vė­liau pa­lik­ti pri­žiū­rė­ti.

- Mil­da, nors pa­gim­dė­te kiek dau­giau nei prieš mė­ne­sį, at­ro­do­te pui­kiai. Ne­lei­do­te sau kiek „nu­trūk­ti nuo va­džių“ ir pa­si­le­pin­ti spor­ti­nin­ko die­tai ne vi­sai tin­ka­mu mais­tu?


- Mil­da: Ape­ti­tu tik­rai ne­si­skun­džiau (juo­kia­si). Ir kai krū­vis su­ma­žė­jo, o val­giau tiek pat, bu­vo iš­gąs­čio, ar ne­pri­aug­siu svo­rio. Bet, pa­na­šu, or­ga­niz­mas kaž­kaip adap­ta­vo­si. Aiš­ku, vis gal­vo­jau, kad ne­bė­gu tris­de­šim­ties ki­lo­met­rų per die­ną, to­dėl ne­ga­liu sau leis­ti dvie­jų le­dų por­ci­jų. Tad kaž­kiek sten­giau­si pri­si­žiū­rė­ti. Aiš­ku, ret­kar­čiais lei­dau hor­mo­nams ir emo­ci­joms nu­ga­lė­ti – pa­si­mė­gau­ti sal­du­my­nais, traš­ku­čiais.

Mo­ni­ka: Lauk­tis spor­ti­nin­kei tik­rai sun­kiau. Ape­ti­tas di­de­lis, nors krū­vis su­ma­žė­ja. Tu­rė­tum ma­žin­ti ka­lo­ri­jų kie­kį, bet ne­ga­li. Nors kar­tais ir nu­klys­tu, vis­gi sten­giuo­si ste­bė­ti, ką de­du į bur­ną. Ta­čiau nors šiaip daž­nai ak­cen­tuo­ja­ma, ko­kia spor­ti­nin­kui svar­bi mi­ty­ba, re­a­ly­bė yra kiek ki­to­kia. Esa­me pa­pras­ti žmo­nės – ten­ka val­gy­ti ne­pla­nuo­to­se vie­to­se ir pan. Juo la­biau su se­se ne­gy­ve­na­me spor­to sto­vyk­lų re­ži­mu, kur griež­tai skai­čiuo­ja­mos vi­sos ka­lo­ri­jos.



- Sun­ku bu­vo nu­sė­dė­ti ne­bė­gio­jant?

- Mil­da: Kar­je­ros iš­šū­kis bu­vo ne­ma­žas, nes te­ko stip­riai su­ma­žin­ti krū­vį. Vos pa­gim­džius ir­gi bu­vo kiek pa­ni­kos, bet da­bar jau ap­si­pran­tu. Su­pran­tu, kad da­bar ne­be­su vi­siš­ka sa­vo lai­ko šei­mi­nin­kė. At­si­ra­do dar vie­nas pri­ori­te­tas – šei­ma. Ta­čiau ne­kan­trau­ju, ka­da su pil­na jė­ga grį­šiu į rit­mą ir įgy­siu bu­vu­sią ar dar ge­res­nę for­mą. Aiš­ku, svar­biau­sia svei­kai grįž­ti, jei ne­neš ko­jos, tai ir ne­lėk­si.

Mo­ni­ka: Iki penk­to šeš­to nėš­tu­mo mė­ne­sio dar bė­gio­jo­me, tik ma­žes­nius at­stu­mus, ta­čiau jau kai at­si­ra­do di­des­nis pil­vas, ne­be­si­no­rė­jo ri­zi­kuo­ti. Nors da­bar jau ne­bė­gio­ju, daug vaikš­tau – ko­kius pen­kio­li­ka aš­tuo­nio­li­ka ki­lo­met­rų, nu­ei­nu ir į spor­to sa­lę. Gal­vo­ju, gal jau rei­kia dar su­ma­žin­ti krū­vį. Ta­čiau nors jau nėš­tu­mas vi­sai į pa­bai­gą, ne­jau­čiu jo­kio sun­ku­mo, pui­kiai jau­čiuo­si. Gal bent li­kus po­rai sa­vai­čių iki gim­dy­mo rei­kės su­ma­žin­ti ap­su­kas (juo­kia­si).

- Ko ne­siū­ly­tu­mė­te ki­toms be­si­lau­kian­čioms mo­te­rims?

- Mo­ni­ka: Ne­iš­si­kel­ti iš­šū­kių, ne­si­im­ti nau­jų veik­lų, ap­skri­tai ne­pra­dė­ti spor­tuo­ti, jei to anks­čiau ne­da­rė. Rei­kė­tų už­si­im­ti įpras­ta veik­la. Ka­dan­gi mū­sų or­ga­niz­mas prie pa­kan­ka­mo krū­vio bu­vo pri­pra­tęs, daug di­des­nis stre­sas bū­tų iš­vis at­si­sa­ky­ti fi­zi­nio ak­ty­vu­mo.


- Ką jums reiš­kia bė­gi­mas?

- Mo­ni­ka: Nors spor­tuo­ti pra­dė­jo­me ga­na vė­lo­kai – še­šio­li­kos me­tų, bė­gi­mas mums bu­vo gy­ve­ni­mo at­ra­di­mas. Kaž­kas pie­šia, dai­nuo­ja, o mes sa­ve iš­reiš­kia­me bėg­da­mos.

Mil­da: Bet ku­riuo at­ve­ju nuo so­fos at­si­sto­ti ir pa­ju­dė­ti ver­ta. Tuo­met tiek nuo­tai­ka pa­ge­rė­ja, tiek svo­ris ma­žė­ja. Tai sa­vai­me dar pri­de­da ge­ros nuo­tai­kos (šyp­so­si).



- O ką ma­no­te apie dar pa­kan­ka­mai ko­jų ne­ap­ši­lu­sius mė­gė­jus, sku­ban­čius bėg­ti da­bar po­pu­lia­riuo­se ma­ra­to­nuo­se?

- Mo­ni­ka: Iš­ties la­bai daug pra­de­dan­čių­jų spor­tuo­ti šian­dien krei­pia­si į spe­cia­lis­tus, pa­ty­ru­sius tre­ne­rius. Tik ma­ža da­lis pra­de­da spor­tuo­ti su jais ne­pa­si­kon­sul­ta­vę. To ne­pa­da­rę ir ma­ra­to­no ne­įvei­kę grei­tai su­pran­ta, kad pa­gal­ba iš ša­lies yra rei­ka­lin­ga. Prieš lei­džian­tis į to­kią tra­są ver­tė­tų bent pu­sę me­tų pa­si­tre­ni­ruo­ti. Aiš­ku, įma­no­ma įveik­ti ma­ra­to­ną ir bė­gio­jant vos mė­ne­sį, ta­čiau klau­si­mas, ko­kios bus pa­sek­mės svei­ka­tai.

Mil­da: Ge­rai, kad šian­dien bė­gio­ti ta­po ma­din­ga. Bet koks sai­kin­gas spor­tas yra nau­din­gas. Ta­čiau jei ne­pa­tin­ka bėg­ti, ta­da ge­riau va­žiuok dvi­ra­čiu. Ne­rei­kia sa­vęs kan­kin­ti.

- Šiuo­lai­ki­niai vai­kai mie­liau ren­ka­si iš­ma­nų­jį te­le­fo­ną nei bė­ga sta­dio­ne. Gal ži­no­te re­cep­tą, kaip pa­keis­ti si­tu­a­ci­ją?

- Mo­ni­ka: Na, tė­vams juk leng­viau pa­kiš­ti te­le­fo­ną, nei pa­čiam kar­tu su vai­ku pa­laks­ty­ti. No­rint, kad vai­kas bū­tų ak­ty­vus, pir­miau­sia pa­tiems tė­vams rei­kia ro­dy­ti pa­vyz­dį. Taip pat pa­siū­ly­ti ko­kių žai­di­mų. Anks­čiau jų pa­tys vai­kai įvai­riau­sių pri­si­gal­vo­da­vo, ta­čiau da­bar jų fan­ta­zi­ja kaž­ko­kia pri­ge­su­si.

Mil­da: Net kal­bant apie pro­fe­sio­na­lų spor­tą iš­ties keis­ta tai, kad, pa­vyz­džiui, nors bro­lio mer­gai­tės ma­to mū­sų pa­vyz­dį, jog par­si­ve­ža­me ap­do­va­no­ji­mus – tau­res, me­da­lius, iš­va­žiuo­ja­me į var­žy­bas, tuo vi­sai ne­si­do­mi. Gal­būt šian­dien vai­kams to­kio ne­ap­čiuo­pia­mo įver­ti­ni­mo ne­be­rei­kia? Už­ten­ka ran­ko­se te­le­fo­ną tu­rė­ti. Pa­ti jau da­bar pra­ti­nuo­si leis­ti lai­ką su sū­nu­mi ak­ty­viai ir kar­tu pro­duk­ty­viai – ar mankš­te­lę, ar ma­sa­žą pa­da­ry­ti. Jau da­bar sva­jo­ju, kaip sū­nų į sta­dio­ną pa­si­im­siu, bė­gio­siu, o jis ga­lės ant žo­ly­tės var­ty­tis (šyp­so­si).



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris