Gian Luca Demarco: „Tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja“

Aida Žemaitytė
2019-07-22
Beveik dešimt metų Lietuvoje gyvenantis charizmatiškasis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco (35 m.) su žmona Egle augina 3 vaikus. Vyras mielai atvirauja apie itališką meilę vaikams, apie lietuviškos ir itališkos šeimos skirtumus, apie duoną kasdienę ir vasaros atostogas.
Gian Luca Demarco: „Tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja“
„Mes laikomės vienos taisyklės – visas pagamintas ir ant stalo patiektas maistas privalo būti suvalgytas! Taip, yra daug maisto, ir mes ne tik į jį žiūrime, kaip dažnai daro lietuviai, bet gausiai krauname į lėkštes, o iš jų maistas keliauja į pilvą“, - sako virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco.

- Gian Luca, ar tiesa, kad italas laimingu vyru jaučiasi tik tada, kai jau turi vaikų? 
- Taip, galiu drąsiai tai patvirtinti.
 
- Kaip italai auklėja vaikus: su meile, griežtai ar nustato ribas?  
- Aš tikrai nustatau ribas (šypteli). Dažnai būnu ir griežtas, bet visą laiką – labai mylintis! Man sunkiausia būti tuo pieštuku, kuris brėžia ribas, nes labiau už viską norėčiau visą laiką būti tas, kuris juokauja, tas, kuris suteikia laisvę...
Kadangi labai myliu savo vaikus, žinau, kad jeigu dabar neparodysiu, kas yra gera, o kas – bloga, jiems ateityje bus sunku gyventi. Tad nors auklėjimas – skausmingas dalykas, jis yra meilės išraiška. 

 
- Kokios vertybės svarbiausios jūsų šeimoje?
- Atsakymo ilgai galvoti nereikia: meilė Dievui, meilė tėvynei ir meilė gyvenimui.
Savanoriauju Lietuvoje, bendradarbiauju su Lietuvos kariuomene. Noriu, kad mano sūnus ir dukros suprastų, kaip svarbu turėti valstybę, kaip svarbu ją gerbti, ją stiprinti ir puoselėti.
Prieš valgydami prie stalo būtinai pasimeldžiame visi kartu, kaip šeima. Valgydami, bendraudami pasidaliname tuo, kas buvo svarbu per dieną. Meldžiamės ir kiekvieną vakarą. Manau, kad maži kasdieniai dalykai ir yra svarbiausia.
Eglė, mano žmona, vaikams daug kalba, kaip svarbu šeima, kas yra šeima, vienybė. Tenka pripažinti – daug išmokau iš žmonos...
 
- Ar italai skirtingai augina mergaites ir berniukus? Lietuviai, pavyzdžiui, sako, kad berniukams verkti nevalia, kad mergaitės turi gražiai elgtis, būti nuolaidžios. 
- Manau, kad tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja. Aišku, su sūnumi Benu esu griežtesnis nei su dukra Magda, o rugpjūtį gimusi mažoji Martina – dar apskritai tik švelnumo sulaukia (šypsosi). Tačiau ir sūnui, ir dukrai mėginu įskiepyti tai, kad žmonės turi kalbėtis: kad nebūtų didelių paslapčių, kad nebūtų pernelyg uždari. Žinoma, visur reikalingos ribos, tai yra negalima daryti absoliučiai visko, ko pats nori ar ko tikisi kiti.
Nesutinku, kad mergaitė visą laiką turi nusileisti. Lygiai taip pat – kad berniukui turi būti gėda verkti. Jausmus rodyti yra normalu ir netgi reikalinga!
 
- Kokį elgesį su vaikais norėtumei perimti iš lietuvių kultūros?
- Galėčiau išskirti dvi situacijas. Su baltu pavydu stebiu tėvus lietuvius, kurie kartu su vaiku turi bendrų veiklų, bendrų pomėgių. Pavyzdžiui, žvejoja ar konstruoja „Lego“. Mane tai žavi ir norėčiau taip elgtis pats! Turiu gražų pavyzdį, kaip tėvas su suaugusiu sūnumi sugeba turėti lygiaverčius santykius, tai yra ne kaip suaugęs ir amžinas paauglys, o kaip suaugęs su suaugusiu. Tokie yra mano geriausias draugas Jonas ir jo tėvas. Tai kelia susižavėjimą ir pavydą. Norisi tai pakartoti su savo vaikais!

 
- Mityba tavo namuose: ką pats mėgsti, ką dievina žmona, vaikai?
- Mes maitinamės įvairiai. Stengiamės eiti koja kojon su sezono gėrybėmis. Turime ir tam tikrų šeimos virtuvės tradicijų, pavyzdžiui, sekmadienį būtinai kepame blynus. Šeštadienį ryte išsiruošiu į vietinį turgų – nusiperku viščiuką. Kitomis savaitės dienomis miksuojame lietuvišką ir itališką virtuvę, valgome įvairiai: nuo varškės apkepo iki keptų kiaulienos šonkauliukų, salotų, pastos, risoto... Vaikai turi mėgstamus valgius: Benas vienas gali sušveisti visai šeimai paruoštą varškės apkepą, o Magda – keptų šonkauliukų karalienė (kvatoja).
 
- Šventė italo namuose – papasakok, prašau, kaip visa tai atrodo.
- Mes laikomės vienos taisyklės – visas pagamintas ir ant stalo patiektas maistas privalo būti suvalgytas! Taip, yra daug maisto, ir mes ne tik į jį žiūrime, kaip dažnai daro lietuviai, bet gausiai krauname į lėkštes, o iš jų maistas keliauja į pilvą.

Šventėse paprastai dalyvauja daug žmonių, nebūtinai tik giminaičiai. Labai svarbu pakviesti draugus, kurie jau yra tapę daugiau nei giminaičiais. Mes su Egle mėgstame švęsti ir tai darome kaskart, kai tik yra proga.
 
- Kokių sveikų įpročių šeimoje laikotės?
- Valgome labai įvairų maistą, stengiamės laikytis sveikos mitybos principų. Nesivaikome ekstremalių mitybos pakraipų, pavyzdžiui, vien grūdai ir salotos ar kai atsisakoma mėsos. Kiek tik galime, vadovaujamės Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama mitybos piramide. 
Ir aš, ir žmona, ir vaikai – sportuojame. Aš turiu sporto laiką – kas rytą, tuo pačiu metu, prieš darbą, net jeigu labai tingiu ar nenoriu (juokiasi). Žmona tai daro savarankiškai namuose. Vaikus pratiname gyventi aktyviai, sportuoti. Jei tik oras tinkamas, kuo ilgiau su jais būname lauke, žaidžiame ar miname dviračius. Televizoriaus žiūrėjimas mūsų namuose – retas atvejis. Tiesiog pastebėjome, kad ilgas kiūtojimas priešais ekraną vaikams žalingas. Stengiamės džiaugtis gyvenimu!
 
- Vasara - atostogų metas. Kas italams svarbiausia atostogaujant?
- Kad būtume visa šeima kartu! Ir kad nebūtų jokių kalbų apie darbą (juokiasi). Tai laikas, kai reikia „išsiplauti“ galvą nuo reikalų, darbų, įsipareigojimų. Kad būtų vandens, kad būtų, kur žaisti, ir kad būtume savimi...
Mūsų šeima pusiau italai, pusiau lietuviai, tad stengiamės ir atostogų vietą dalinti per pusę.
Pati gražiausia ir mūsų šeimos mylimiausia Lietuvos vieta – Neringa.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris