Deivydas Praspaliauskas: „Siekiu ištrūkti iš chaoso“

Domantė Juknonytė
2017-01-16
Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas (28 m.) prieš penkerius metus pradėjęs restoranų verslą Lietuvoje, įžvelgė savo potencialą. Danijoje tobulinęs darbo virtuvėje įgūdžius, grįžęs į Lietuvą Deivydas pradėjo sėkmingai realizuoti verslo idėjas. Šiandien jaunasis verslininkas koncentruojasi į naujausio įgyvendino projekto, restorano-braserijos „Dublis“, veiklą.
Deivydas Praspaliauskas: „Siekiu ištrūkti iš chaoso“
„Visada siekiau būti geriausias darbuotojas, koks tik galiu būti, tačiau jau žinau, kad nebūtina persistengti dirbant po keturiolika šešiolika valandų kasdien. Dabar daugiau užsiimu naujų patiekalų ir meniu kūrimu. Ne tik virtuvė, bet ir bendra restorano idėja bei jos plėtojimas yra svarbi mano darbo dalis“, - sako virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas.

- Pernai restoranas „Dublis“ įvertintas antruoju geriausiu restoranu Lietuvoje, liepos mėnesį susituokėte su mylimąja Milda Savickaite. Kaip keičiasi jūsų kasdienybė?
Restoranų versle dirbančių žmonių gyvenimas įprastai būna chaotiškas. Iki šiol dirbau be nustatyto valandų grafiko, kiekviena diena skirdavosi, nebuvo pastovumo.
Tačiau tai kartu buvo ir pirmieji santuokos metai. Šį pavasarį planuojame persikraustyti į naują būstą. Kadangi susituokėme po trejų su puse metų bendravimo, buvome spėję viską susidėlioti į reikiamas vietas. Nebuvo didelių pokyčių – atsirado daugiau ramybės.
 
Dar prieš susituokdami žinojome, kad nepradėsime vien buitinio šeimyninio gyvenimo. Po vestuvių daugiau laiko skyrėme darbui nei vienas kitam – taip nusprendėme siekdami, kad šie metai atneštų pokyčių.
Mano artimiausias tikslas ir yra ištrūkti iš to chaoso bei susireguliuoti kasdienį darbo ir poilsio režimą.

 


Nuo pat pirmojo restorano „Lauro Lapas“ įkūrimo gan greitai ir sėkmingai įsisukote į restoranų verslą. Kaip manote, kas turėjo tam įtakos?
Pradėjus veikti „Lauro Lapui“, jutau, kad negali nepasisekti – žinojau, kiek daug energijos į tai įdėjau.
Kai du tūkstančiai dvyliktaisiais įžengiau į rinką, įgyvendinau skandinaviško stiliaus ir aptarnavimo mentaliteto restoraną. Tuo metu virėjas, bendraujantis su restorano svečiais, buvo neįprastas reiškinys. Manau, jog tai „užkabino“, kaip ir visi nauji dalykai gyvenime. Svarbu stebėti maisto kultūros tendencijas, vertinti restoranų perspektyvas.
 
Esate vienas geriausiai vertinamų virtuves šefų Lietuvoje. Kam daugiausia skiriate dėmesio savo darbe?
- Daug dėmesio skiriu restorano svečiams, jų komentarams. Bendrauju su personalo darbuotojais, iš kurių mokausi, kartu padedu jiems tapti aukštesnio lygio specialistais. Žinoma, kasdienybė yra įtempta: dirbant gerai vertinamame restorane jaučiamas didesnis spaudimas, konkurencija taip pat egzistuoja. Nuolatos reikia stebėti, kas vyksta aplinkui: ir vietinėje, ir pasaulinėje rinkoje, kaip dirba konkurentai.
 
Visada siekiau būti geriausias darbuotojas, koks tik galiu būti, tačiau jau žinau, kad nebūtina persistengti dirbant po 14-16 valandų kasdien. Dabar daugiau užsiimu naujų patiekalų ir meniu kūrimu. Ne tik virtuvė, bet ir bendra restorano idėja bei jos plėtojimas yra svarbi mano darbo dalis.
 
Atkreipiau dėmesį, jog dabar gaminu paprastesnį maistą nei anksčiau. Nebeskiriu tiek laiko estetiniam vaizdui – šiandien daug labiau vertinu produktų kokybę ir naudą sveikatai. Šį principą jau trejus metus taikau ir asmeninėje mityboje. Svarbu, kad maistas būtų skanus ir visavertis.
 

Kadangi jau ne vienerius metus sukatės restoranų versle, tikriausiai galite pasakyti, ar mūsų maisto, mitybos kultūra keičiasi?
- Kas pastaruosius penkerius metus vyksta Lietuvoje, tą patį mačiau Kopenhagoje, kur gyvenau trejus metus prieš grįždamas namo: atsirado vegetarizmo, veganizmo tendencijos, sveiko maisto mada. Žinoma, viskas į naudą – naujovės, skirtingi restoranai.
Žmonės daugiau keliauja, supranta, kas yra geras maistas, todėl daugiau reikalauja ir iš vietinių restoranų. Tai skatina tobulėti.
 


Akivaizdu, jog restoranų rinka Lietuvoje plečiasi, o kaip kinta kokybė?

- Šiuo metu rinka išsibalansavusi, ypač aptarnavimo sektorius. Sunku atpažinti, kur yra profesionalus darbas, kur – ne. Pastebiu, jog daugeliui žmonių trūksta patirties. Eidamas valgyti dažniau rizikuoji, negu esi įsitikinęs, jog gausi kokybišką aptarnavimą.
 
Lietuvos rinka yra puiki terpė tobulėti, padaryti ką nors naujo, turėti šansų būti pastebėtam. Restoranų verslas yra pakankamai sudėtingas, reikia daug atiduoti, kad galėtum ką nors iš to „išspausti“. Tačiau jei stengiesi, progresas jaučiasi.
Turiu ir naujų siekių: galbūt naujo pobūdžio maitinimo įstaiga ar kokių nors produktų asmeninė linija. Gal to neįgyvendinsiu Lietuvoje, bet yra dalykų, kuriuos noriu nuveikti čia. Šiuo metu rašau knygą, bet dar neaišku, kada ji bus leidžiama.
 
- Manau, jog darbštumas ir užsispyrimas jums padeda siekti šių tikslų...
- Nežinau, ar padeda. Gal greičiau – įpareigoja (juokiasi). Visuomet jaučiu norą padaryti ką nors papildomai. Aišku, visiems skirtingai: vieni žmonės sako, kad reikia atsipalaiduoti, gyvenimas neturi niekur skubėti, – bet man taip nepavyksta. 
Šiuo metu namų ūkis, būsto įrengimas ir sporto klubas yra tie dalykai, kurie sumažina įtampą, palengvina kasdienybę. Kitaip būtų labai sudėtinga.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris