Agnė Gilytė: „Esu už kokybišką, paprastą, sveiko proto individualumą“

Gintarė Kaminskienė
2015-03-09
Sakoma, kad stilistė Agnė Gilytė (31) išrado naują mokslo šaką – „spintologiją“. Ne seniai pasirodžiusi stilistės knyga yra tarp vienų perkamiausių. Tad artėjančios Moters dienos proga su A.Gilyte kalbame moteriškai: apie stilių, šeimą ir karjerą.
Agnė Gilytė: „Esu už kokybišką, paprastą, sveiko proto individualumą“
„Žmogus, kuris „aria“ visą parą, neturi, kada pailsėti, o nepailsėjęs jis neturės ką duoti. Atsitraukti, pailsėti, pabūti kitokioje aplinkoje būtina. Tada galva pradeda kitaip veikti“, - įsitikinusi stilistė Agnė Gilytė. L.Griciaus nuotr.

- Artėjančios moters dienos proga turbūt geriausia dovana skaitytojoms būtų profesionalios stilistės patarimas. Kokias esmines klaidas moteris daro, rinkdamasi ir kurdama garderobą? Yra tas „auksinis“ patarimas?
- Yra turbūt ir auksinis, ir sidabrinis... Svarbiausia – vilkėti savo dydžio drabužius. Reikia susitaikyti su savo kūnu tokiu, koks jis yra šiandien. Kitaip tariant, suvokti save čia ir dabar. Jei šiandien yra didesnis pilvukas – reikia rengtis, kad jį užmaskuotume. Tikrai prastas pasirinkimas būtų pirkti džinsus, kurie bus tinkami po drastiškos dietos, kurios neaišku, ar laikysimės.
 
- Prieš pasirodant knygai buvo skelbiama, kad išmokysite Lietuvą susitvarkyti spintas. Ar pavyko? Knyga juk „šluojama“ iš parduotuvių lentynų.
- Ne aš taip skelbiau, o žurnalistai (juokiasi). Tikrai knyga „šluojama“. Jau pasirodė ketvirtas jos tiražas. Nuoširdžiai galiu pasakyti, kad gaunu labai daug laiškų. Žmonės nepatingi parašyti: „Agne, ačiū tau, pagaliau susitvarkiau spintą!“ Manau, kad tiems, kurie vadovaujasi tuo, ką aš rašau, pavyksta. Svarbu nepatingėti. Nors žinau, kad gajus tas studentų principas – „ryt-poryt“, bet galiausiai nieko neįvyksta.

 
- Esate sakius, kad nesijaučiate gerai būdama vien mama. Kiek motinystė turėjo įtakos profesinei veiklai? Juk daugelis karjeros siekiančių moterų motinystės periodu jaučiasi tarsi „iškritusios iš važiuojančio traukinio“...
- Esu aktyvus žmogus, tad man svarbi savirealizacija. Man patinka tai, ką aš darau. Kol Hubertas (2) (sūnus – aut. past.) buvo labai mažas mano veikla iš esmės nebuvo nutrūkusi. Nuolat ką nors dariau, veikiau, patarinėjau. Tad nesijaučiau lyg iš to „traukinio iškritusi“. Jei ne realiai, bent mintimis ką nors kūriau.
 
- Karjerą ir šeimą lengva suderinti?
- Iš tikrųjų stengiuosi balansuoti. Tas laikas, kurį skiriu šeimai, yra tik jai: padedu į šalį telefoną ir kompiuterį. Dėl to kartais pasitaiko nepatenkintų: „O, Agnė negali aštuntą vakaro...“ Taip! Ir Agnei reikia pailsėti, ir Agnei reikia laisvo laiko, ir Agnei reikia būti su šeima. Įsivaizdavimas, kad stilistas yra pagalba visą parą – truputėlį klaidingas. Žmogus, kuris „aria“ visą parą, neturi, kada pailsėti, o nepailsėjęs jis neturės ką duoti. Atsitraukti, pailsėti, pabūti kitokioje aplinkoje būtina. Tada galva pradeda kitaip veikti.
 
- Tikite, kad galima atrasti save ir tobulėti tik besirūpinant šeima?
Kiekviena moteris turi pašaukimą. Esu mačiusi ne vieną pavyzdį, kai ištekėjusi ar pagimdžiusi vaiką moteris atrodo atsigavusi. Rūpinasi namais, lavina vaiką, keičia užuolaidas, kepa nuostabius dalykus... (juokiasi) Kiekvienam savo. Aš mąstau kitaip. Man svarbu namo grįžti „pasikrovus“ teigiamų emocijų, kad turėčiau, ką papasakoti, kuo pasidalyti. O ne barbenti per stalą pirštais, kada gi tas vyras grįš...
 

- Jei kalbėtume apie maistą. Tam tikros mitybos tendencijos dabar taip pat tampa tarsi stiliaus dalimi. Pasiduodate tokioms madoms?
Jei pastebėjote, apskritai nepasiduodu madoms (juokiasi). Turiu savo stiliaus matymą ir mąstymą. Vadovaujuosi tomis taisyklėmis, kurias pateikiau knygoje. Kas nors galbūt mąsto kitaip. Tai – natūralu. Esu už kokybišką, paprastą, sveiko proto individualumą. Tikrai niekada nepulsiu valgyti arklienos, nes ji bus „madoj“.
 
- Ką tuomet valgote?
- Mums su vyru labai svarbi maisto kokybė. Geriau nevalgysiu, nei valgysiu bet ką. Turbūt ir valgau dėl to, kad man skanu. Namuose taip pat, jei jau gaminame maistą, stengiamės gaminti ką nors įdomesnio. Semiamės idėjų iš receptų knygų ar kelionių. Kotletų nekepame. Pas mus rasite kokosų sriubos, kario ar marokietiško troškinio, salotų. Turbūt labai nepopuliariai pasakysiu, bet labai mėgstame mėsą (juokiasi).

 
- Kaip suprantu, žaliavalgiškomis idėjomis užsikrėtę nesate?
- Tikrai ne, bet esame bandę. Ir tai labai skanu! Buvome Indonezijoje, ten valgėme labai daug žaliavalgiško ir veganiško maisto. Paragavome, manau, ir dar paragausime, bet tai tik vienas mitybos tipų, o mes ragaujame visus.
 
- Vis užsimenate, kad daug keliaujate. Ne paslaptis, kad Italijoje studijavote. Ateityje galbūt sukrausite lagaminus ir su šeima išdumsite kur akys mato?
Nieko konkretaus suplanavusi nesu, bet niekada neatmetu minties, kad man šaus į galvą pasiimti savo vyrus ir išsikraustyti ten, kur šilta arba, atvirkščiai, šalta. Mėgstu ekspromtą. Man reikia permainų.
 
- Kaip rūpinatės savo ir šeimos sveikata? 
- Tiek aš, tiek šeima pakankamai sveikai maitinamės. Stengiuosi, kad meniu būtų pakankamai ir vaisių ir daržovių, kad nereiktų sintetinių vitaminų gerti. Tačiau būna periodų, kad vartoju ir tam tikrų papildų, vitaminų, probiotikų. Kartais mėgstu ir pabadauti. Darau viską, ką daro moterys, kurios nori gerai jaustis ir atrodyti. O vasarą daug laiko leidžiame gamtoje. Kalnai vaisių, uogų, irgi daro savo. Gerąja prasme. Slogai ir kosuliui gydyti visuomet pirmiau išbandysiu natūralų būdą: vitaminą C, daug imbiero, daug citrinos, močiutės arbatų. Jei nepadės, tik tuomet kreipsiuosi į medikus.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris