Vilniaus miesto klinikinė ligoninė plačia paslaugų prieinamumą ir kokybę

Evelina Machova
2017-08-21
Ne paslaptis, kad sostinės Antakalnio rajone įsikūrusiai Vilniaus miesto klinikinei ligoninei ir jos filialui pastarieji keleri metai nebuvo lengvi. Tačiau kaip sako ligoninės vadovas dr. Narimantas Markevičius, dabar, po įvairiausių peripetijų, jau galima įgyvendinti dviem gydymo įstaigoms numatytą viziją. Tikslas, kad ligoninė būtų rentabili ir teiktų kuo daugiau paslaugų pacientams. Juk bazė sukurta puiki, reikia tik išnaudoti visą jos potencialą.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė plačia paslaugų prieinamumą ir kokybę
Vertikaliose voniose, kurių iš viso yra trys, pacientai dirba individualiai.

Pacientų patogumui
Dabar Antakalnio klinikomis vadinamas filialas, kaip sako čia dirbantys medikai, stengiasi pacientams įrodyti savo pranašumus. Į klausimą, ar sekasi, klinikos vedėjas Anatolijus Zimanas sako nenorintis užbėgti už akių, tačiau prie įstaigos esančios poliklinikos kas mėnesį vidutiniškai prisirašo po trisdešimt naujų pacientų. Tiesa, medikai viliasi, jog netrukus jų bus kur kas daugiau, mat prie komandos prisijungė pora jaunų šeimos gydytojų, atsinaujino Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, o gydymo įstaiga jau nuo rudens pacientams pasiūlys ne tik greitesnį paslaugų prieinamumą, bet ir naujų paslaugų.
 
Pasak klinikos vedėjo, netrukus bus įkurti du nauji procedūriniai kabinetai, kad naujieji šeimos gydytojai, tiek žaizdų perrišimą, tiek ir siūlų ištraukimą galėtų suteikti vietoje, nesiunčiant paciento chirurgams. Taip pat čia netruks bus įkurtas ir atskiras kabinetas mažiesiems pacientams apžiūrėti bei dienos stacionaras, kuriame pacientams bus sulašinami vaistai ar atliekamos kitos nesudėtingos procedūros.
Ligoninės medikai pacientus kviečia prisirašyti prie ligoninės poliklinikos.
Pasmalsavus, ar nesibaimina, kad prisirašys per daug, medikai atsako, jog tam būtų pasirengę. Mat toks ir yra jų tikslas - tarp sostinės gyventojų tapti populiaria gydymo įstaiga. Beje, administracijos atstovai patikina, kad šiuo metu stengiamasi ne tik kurti komfortiškos, profesionalią pagalbą teikiančios gydymo įstaigos įvaizdį, bet ir nemažai investuojama, kad pagerėtų pacientų aptarnavimo kultūra. Po mėnesio pacientus pasitiks atsinaujinusi Antakalnio klinikų poliklinika.


Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus medikai sako, jog ir žiemą, ir vasarą darbo netrūkta, tik žiemą dažnesnės traumos, o vasarą dažniau kreipiamasi dėl sustreikavusios širdies.


Kviečia prisirašyti


Gydymo įstaiga kviečia prisirašyti prie atsinaujinusios Antakalnio klinikų poliklinikos, adresu Antakalnio g. 124, Vilnius. Jūsų laukia aukščiausios kvalifikacijos šeimos gydytojai ir visų sričių gydytojai konsultantai, pasirengę suteikti visas Jums šiuo metu reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas.

Prisirašyti galite, atvykę į Poliklinikos registratūrą, adresu Antakalnio g. 124. Reikalinga asmens tapatybės kortelė arba pasas. Tapę Antakalnio klinikų poliklinikos pacientu, Jūs tą pačią dieną būsite užregistruotas pas pageidaujamą šeimos gydytoją ir gausite reikiamą pagalbą bei pirmines sveikatos priežiūros paslaugas.
 
Antakalnio klinikų Poliklinikoje (buvusioje vadinamoje spec. ligoninėje)  konsultacijas teikia gydytojai kardiologai, neurologai, urologai, nefrologai, endokrinologai, ginekologai. Čia teikiamos odontologijos bei aukščiausio lygio medicininės reabilitacijos paslaugos. Medicininės vandens procedūros, gydomosios vonios, baseinas sukuria puikias sąlygas Jūsų sveikatai stiprinti ir atgauti jėgas po operacijų, traumų, lėtinių ligų paūmėjimo.
Laukiame Jūsų ir esame pasirengę įsiklausyti, išgirsti ir suteikti visokeriopą pagalbą, įveikiant Jūsų sveikatos problemas. 

 
Stiprina reabilitaciją
Ligoninės medikai teigia, kad palyginti su kitomis sostinės gydymo įstaigomis čia itin stipri reabilitacija. Sukurta bazė apima tris reabilitacijos skyrius, kuriuose teikiama ambulatorinė ir stacionari pagalba, be to, yra ir dvidešimties metrų baseinas. Reabilitacija taikoma tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kaip sako Fizines medicinos skyriaus vedėja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Raminta Bražiūnienė, šiandien nėra paslaugų, kurių čia dirbantys specialistai negalėtų suteikti.
 
„Teikiame visas vandens procedūras pradedant vertikaliomis voniomis, baigiant baseinu. Iš viso turime tris vertikalias vonias, viena jų su kilnojamu dugnu. Yra ir vandens masažo vonios, taip pat masažinės vonios tik kojoms po įvairių lūžių, čiurnos patempimų. Taip pat žmonėms, patyrusiems viršutinių galūnių traumas arba sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis, kuriems masažinės vonios negalimos, galime pasiūlyti rankų vonias. Skyriuje yra druskų kambarys, kuris mums itin naudingas, nes turime Vaikų alergologijos centrą. Vietoje purvo vonių naudojame ozokeritą, kuris dar vadinamas kalnų vašku. Jo aplikacijos taikomos sergant sąnarių ar stuburo ligomis. Beje, ozokerito gydymo galimybės šiek tiek didesnės nei purvo vonių.

Paplaukioję baseine pacientai gali pasinaudoti ir garine pirtimi, kuri ypač naudinga sergantiesiems kvėpavimo ligomis. Vienas pranašumų, lyginant su kitais baseinais, - pas mus nesijaučia toks stiprus chloro kvapas, nors jo koncentracija nė kiek nenukrypusi nuo normos. Baseine įrengtos baktericidinės lempos. Tai dar viena priemonė, užtikrinanti gerą baseino vandens kokybę.
Ateityje planuojame plėsti ambulatorinę ergoterapiją, kurios paklausa tarp pacientų sparčiai auga“, - sako R.Bražiūnienė.

Fizines medicinos skyriaus vedėja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Raminta Bražiūnienė sako, jog kalnų vašku vadinamo ozokerito aplikacijos ypač naudingos pacientams, sergantiems sąnarių ar stuburo ligomis.
 
Reabilitacijos paslaugos
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje teikiama elektroterapija, ergoterapija, inhaliacijos, yra masažo ir kineziterapijos kabinetai suaugusiems bei vaikams.
Ūmiu ligos periodu nuo pirmų gydymo dienų mūsų skyriuje pradedamas I medicininės reabilitacijos etapas. Pacientą konsultuoja fizinės medicinos reabilitacijos gydytoja. Įvertinus jo funkcinę būklę, gydytojas skiria: kinezioterapiją, masažą, elektroterapiją ar inhaliacijas. Medicininės reabilitacijos paslaugos atliekamos fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje arba palatose. Jeigu biosocialinių funkcijų sutrikimas išlieka, pacientas siunčiamas gydytis toliau - II ar III reabilitacijos etapui. 
  • trumpųjų bangų terapija, BTL-6000,
  • elektroterapija,
  • UAD terapija,
  • induktotermija,
  • mikrobangų terapija,
  • D`arsonvalizacija,
  • ultratonterapija,
  • ultravioletinių spindulių terapija,
  • ultragarso terapija,
  • magneto terapija,
  • magnetinio lauko terapijos sistema „Biorem Supera“,
  • sinusoidinės moduliuotos srovės,  
  • elektroforezė,
  • Jonoson terapija,
  • poliarizuotos šviesos terapija,
  • inhaliacijos,
  • gydomasis masažas,
  • stuburo tempimas „MiLi+TRAComputer“ aparatu,
  • kineziterapija. 
Nuo rudens baseine bus ne tik teikiama reabilitacija. Vakarais jame paplaukioti galės ir sostinės gyventojai, o netolimoje ateityje bus rengiami vaikų plaukimo mokymo kursai.



Komentaras
Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėja Laura Tamašauskienė:


- Darbą pradėjau vos prieš tris savaites, tačiau jau baigiu susipažinti su visa virtuve. Kodėl pasirinkau darbą priėmimo skyriuje? Esu šeimos gydytoja, tačiau mano pasirinkta specialybė man truputį per lėta. Norėjosi daugiau veiksmo, o priėmimo skyriuje jo tikrai netrūksta. Nors dirbu dar labai trumpai, tačiau su administracija jau šiek tiek aptarėme kokie pokyčiai reikalingi, kad galėtume tiekti paslaugas greičiau ir geriau. Kol kas idėjas priima geranoriškai ir tai bene vienas iš aspektų kuris man čia patinka, jog įsiklausoma į tai ką sakai, konsultuojasi, kokius sprendimus reikėtų priimti.

 
Interviu

Turime gerą bazę, tad ketiname ją išnaudoti visu pajėgumu

„Sujungus dvi gydymo įstaigas atsirado didžiulis potencialas ir galimybė pacientams pasiūlyti tai, ko negali kiti“, - sako Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas dr. Narimantas Markevičius. 

- Po ilgų ginčų ir diskusijų dėl dviejų Antakalnyje įsikūrusių gydymo įstaigų sprendimas priimtas. Tad kokią šių įstaigų ateities viziją turite?
- Viziją turėjome nuo pat pradžių. Šiandien situacija tokia: ligoninė prisijungė į buvusį filialą, kuris laikinai vadinasi Antakalnio klinika. Kai bus patvirtinta galutinė struktūra, tokio pavadinimo neliks, visi skyriai bus integruoti į bendrą ligoninės struktūrą. Pagrindinė susijungimo idėja - išplėsti paslaugų prieinamumą bei tiekimą sostinės gyventojams ir svečiams.

Kokie pagrindiniai tokio gydymo įstaigų sujungimo privalumai. Kokios naudos sulauks pacientai, o gal tokie sprendimai vykdomi tik dėl valdymo efektyvumo?
- Pagal medicinos vadybos standartus, jei ligoninė yra mažesnė nei du šimtai lovų, sakoma, kad jos valdymas yra neracionalus. Jei gydymo įstaiga yra didesnė nei septyni šimtai lovų, ją sunku valdyti. Mūsų atveju sujungus dvi gydymo įstaigas turime vieną su šešiais šimtais stacionarių lovų. Tai - pats optimaliausias variantas žvelgiant tiek kaštų, tiek ir valdymo aspektais.
Pacientams svarbu, kad dabar turime ir polikliniką. Tad žmonės per kuo trumpesnį laiko tarpą galės gauti reikiamas paslaugas, nevažinėdami iš vienos gydymo įstaigos į kitą.

- Kaip suprantu, medicinos personalo jūsų numatytai vizijai užtenka, o gal ir čia esate numatę permainų?
- Jei klausiate, ar lengva priklabinti jaunus specialistus dirbti pas mus, galiu atsakyti, kad sunku. Yra specialybių, kur nuolat jaučiamas trūkumas, pavyzdžiui, gydytojų kardiologų. Tiesa, šiuo metu turime du kardiologijos skyrius, tad viliuosi, kad pavyks darbus optimizuoti taip, jog pacientai konsultacijas ir paslaugas gautų per numatytus laiko limitus.

Labai norime praplėsti šeimos gydytojų paslaugas. Per pastarąjį mėnesį priėmėme penkis jaunus gydytojus. Du iš jų jaunos kartos, patys atliekantys daugelį procedūrų. Tam šiuo metu įrenginėjame procedūrinius kabinetus: vienas bus skirtas tik vaikų apžiūrai, taip pat įrengsime ir dienos stacionarą. Jauni šeimos gydytojai yra platesnio profilio - daug ką nori ir gali daryti pats. Todėl administracijos pareiga sukurti jiems tokias sąlygas. Naujais gydytojais taip pat pasipildė Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius. Beje, jam vadovauja neseniai studijas baigusi jauna gydytoja.

- Akcentuojate, jog pagrindinis tikslas - gerinti paslaugų prieinamumą pacientams. Kalbant apie gydymą, ar šioje srityje esate numatę kokių naujovių, gal netrukus pacientams bus pasiūlyta ir naujų paslaugų?
- Pastaruoju metu daug investuojame į reabilitaciją. Deramės ir su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu, kad galėtume tapti mokymų baze. Esame viskuo apsirūpinę.
 
Sostinėje esame bene vienintelė gydymo įstaiga, galinti pasiūlyti tokį reabilitacijos paslaugų spektrą. Iš viso ligoninėje yra trys reabilitacijos skyriai ir baseinas. Turime gerą bazę, tad ketiname ją išnaudoti visu pajėgumu. 
Baseine šiuo metu vyksta remontas, tačiau veikti jis pradės jau nuo rugsėjo, o lapkričio mėnesį jis bus pritaikytas ir neįgaliems žmonėms. Toks sprendimas, mano nuomone, Vilniaus mieste prisidės prie geresnio reabilitacijos paslaugų prieinamumo neįgaliems žmonėms, gerins jų integraciją. Tiesa, sostinės gyventojų atidarius baseiną laukia ir dar viena staigmena. Reabilitacinės paslaugos baseine bus teikiamos nuo ryto iki 17 valandos. Po to baseinu galės naudotis vilniečiai. Planuojame vaikams rengti mokymus, bendradarbiaujame su plaukimo mokymo specialistais ir rudenį galėsime pasiūlyti tokią paslaugą. Taigi, potencialą, kuri turime, norime išnaudoti maksimaliai.

- Reikia pripažinti, kad yra paslaugų, kurios ligoninėje ir filiale buvo dubliuojamos. Ar optimizuojant jų teikimą, bus naikinami kurie nors skyriai arba padaliniai. Jei taip, kas bus su juose dirbančiu personalu?
- Medicinos personalas – medikai, slaugytojos, jų padėjėjai – tikrai negaus atleidimo lapelių. Čia nuo seno veikia stipri profsąjunga ir jie išsikovojo tam tikrų garantijų. Permainos lauks administracijos darbuotojų, tačiau daugiau aiškumo bus lapkričio mėnesį, kai Vilniaus miesto taryba patvirtins struktūrą. Tačiau tikrai neturime didelio administracijos darbuotojų pertekliaus, jog būtų masiškai dalijami atleidimo lapeliai.

Skyriai, kaip ir minėjau anksčiau, taps ligoninės klinikų dalimis. Svarbu paminėti, kad šiek tiek permainų bus laboratorijų darbe. Iki šiol mes turėjome dvi laboratorijas, o netrukus turėsime vieną su padaliniu. Racionaliai naudojant regentus ir ananlizatorius kaštai ženkliai sumažės, o šias lėšas galėsime skirti įrangai atnaujinti, personalo atlyginimams kelti. Gydymo kokybei užtikrinti nepakanka turėti tik arba labai gerą įrangą, arba tik labai gerus specialistus - reikia ir to, ir to. O sukoncentravus visus tyrimus į vieną laboratoriją tiek regentų, tiek ir tyrimo kaštai mažėja. Kai kuriose užsienio šalyse savivaldybės steigia vieną laboratoriją. 


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris