Sanatorijos „Versmė“ – reabilitacijos ir sveikatingumo oazė Birštone

Deimantė Zailskaitė
2014-11-14
Poilsiautojai ir pacientai, trokštantys atsipūsti ir atsikratyti sveikatos sutrikimų, traukia į Birštone įsikūrusią modernią „Versmės“ sanatoriją.
„Mes išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Birštone turime keturių rūšių gydomąjį purvą. Druskų kambarį. Turime baseiną su mineraliniu vandeniu. Pacientai renkasi mūsų gydymo kokybę“, - tvirtina sutikti ir kalbinti sanatorijos darbuotojai.
Sanatorijos „Versmė“ – reabilitacijos ir sveikatingumo oazė Birštone
Sanatorijos „Versmė“ direktoriaus pavaduotojas komercijai Dalius Skindaras sako, kad unikali molio ir purvo procedūra „Šrekas“ tapo Birštono „Versmės“ sanatorijos vizitine kortele.

Balneologinės procedūros – dovanų
Birštono „Versmės“ sanatorija – specializuoto gydymo ir poilsio įstaiga, ištisus metus teikianti reabilitacijos paslaugas Lietuvos bei užsienio piliečiams.
„Mūsų sanatorijoje vienas didžiausių yra Neurologinis skyrius, į kurį pacientai atvyksta praktiškai iš visos Lietuvos, bet daugiausia, be abejo, siunčiama iš Kauno klinikų. Reabilituotis atvyksta neurologiniai ligoniai, patyrę stuburo išvaržos operacijas, besiskundžiantys skausmais kaklo ir juosmens srityse, turintys galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, po galvos smegenų traumų, išoperuotų gerybinių ir piktybinių auglių“, insultų (hemoraginių ir išeminių), - vardija daugiau nei dešimtmetį sanatorijoje dirbantis Neurologijos skyriaus vedėjas Vidmantas Nomeika. - Skiriamos kelios reabilitacijos rūšys: stacionarinė reabilitacija, pakartotinė, palaikomoji ir ambulatorinė.
Ambulatorinė reabilitacija trunka keturiolika darbo dienų, kuomet žmonės išsiperka gyvenamąjį plotą, vadinkime, viešbučio paslaugas, ir jam yra taikomos visos procedūros, kurios priklauso vienokios ar kitokios ligos atveju. Jas apmoka teritorinė ligonių kasa, tik už viešbučio ir maitinimo paslaugas žmogui tenka susimokėti pačiam (jei jis to pageidauja). Reabilitacijos procese dalyvauja visa mūsų komanda, pirmiausiai gydytojas reabilitologas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, socialinis darbuotojas, psichologas, fizioterapeutas ir kiti. Beveik kiekvienam reabilituojamam pacientui papildomai teikiame ir nemokamas procedūras: kineziterapija baseine, gydomojo purvo, mineralinių vonių. Mūsų didžiosiose gydyklose yra baseinas su mineraliniu vandeniu.“
„Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria mūsų pacientai, – jie negali vaikščioti, patys apsitarnauti. Padedame tapti arba kiek įmanoma, arba visiškai savarankiškiems sugrįžti į normalų gyvenimą, darbą arba socializuotis.
Didele dalimi reabilitacijos procesas priklauso ir nuo paties žmogaus. Reabilitacijos specialistai – reabilitologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichologai – kiek įmanoma panaikina ligos padarinius, ir moko pacientą, ką galima bei ko negalima daryti kasdieniame gyvenime ar darbe“, - sako kineziterapeutų administratorė Vaida Diliūnaitė, vedžiodama po kineziterapijos salę, kur atliekama gydomoji mankšta, įvairūs pratimai, vyksta darbas su treniruokliais.
Daugelio ligų atveju – o ypač insultą patyrusiesiems pacientams – gyvenimo kokybę pagerina ergoterapijos užsiėmimai.
„Visi įėję į šį kabinetą galvoja, kad tai yra žaidimų kambarys. Bet, kai ilgiau pabūna, supranta, kad nelabai čia žaidimu kvepia... Ergoterapijos užsiėmimų metu atkuriami funkciniai pacientų įgūdžiai. Pavyzdžiui, priverstinio darbo metu ranka mankštinama pakilti į reikiamą padėtį, kad grįžęs namo žmogus galėtų panaudoti ištreniruotus įgūdžius – pavalgyti, apsirengti, apsitarnauti, nusiprausti, susišukuoti. Mūsų, ergoterapeutų, pagrindinis tikslas – kad išėjęs iš ergoterapijos užsiėmimų pacientas mokėtų elgtis namuose, įprastoje buityje“, - sako ergoterapeutė Kristina Bernotaitienė, pridurdama, kad užsiėmimai vyksta ne tik ergoterapijos kabinete, bet ir pacientų palatose ar netgi vandenyje.


„Be psichologo neapsieitume“
„Versmės“ sanatorijoje dirba per trisdešimt slaugytojų.
„Personalas yra patyręs, patikimas. Tai – daug metų dirbantys žmonės. Stengiamės lygiuotis į didžiąsias gydymo įstaigas, esame įsigiję įvairių pagalbinių priemonių, kurios skirtos sunkių ligonių priežiūrai, pavyzdžiui, vartymui arba kėlimui skirta įranga.
Visada sakau, kad svarbiausias dalykas yra požiūris į pacientą – jam turi būti rodoma pagarba ir ypatingas dėmesys. Neigiamų atsiliepimų apie mūsų slaugytojas net negirdėjau“, - džiaugiasi „Versmės“ sanatorijos vyriausioji slaugos administratorė Regina Pabelskienė.
„Tiesą pasakius, visų ligų, o ypač neurologinių, atveju kyla klausimas, ar žmogus visiškai pasveiks. Deja, liekamieji reiškiniai neišvengiami, todėl be psichologo pagalvos ir konsultacijų niekaip neišsiverstume. Vyksta arba grupiniai užsiėmimai, arba individualūs, taikoma individuali meno terapija. Kam, kaip ir kokią paslaugą skirti, nusprendžia psichologas. Neapsieitume ir be socialinio darbuotojo patarimų, pagalbos. Mūsų ligonių sveikatos sutrikimai yra gana sunkūs. Pooperaciniu laikotarpiu – ketvirtą penktą septintą dieną – jie jau išrašomi iš ligoninės. Toliau mūsų pareiga žmogų grąžinti į maksimaliai visavertį gyvenimą: darbą, šeimą. O palaikomoji reabilitacija būtina, kad pavyktų išlaikyti pasiektą savarankiškumą ir jį kasmet mažinti“, - pasakoja Neurologijos skyriaus vedėjas V.Nomeika.
 
Personalas – didžiulis turtas

Birštone, viename seniausių Lietuvos balneologijos kurortų, įsikūrusioje „Versmės“ sanatorijoje direktoriaujantis gydytojas neurologas ir reabilitologas Antanas Danys (nuotr.) tvirtina, kad ilgus metus dirbantis kolektyvas – didžiulis turtas.
„Puikūs, gerai išsimokslinę darbuotojai – rimtas pagrindas reabilitacijos paslaugas teikiančios įstaigos veiklai, - gerų žodžių darbuotojams nešykšti sanatorijos vadovas. – Suprantama, lengviau dirbti neteikiant reabilitacijos, nes komerciniai klientai, atvažiuojantys tik pasisveikatinti, medicinine prasme yra daug paprastesni. Tačiau į mūsų sanatoriją atvyksta sunkių ligų sužaloti ligoniai – turiu omenyje, po insultų arba virškinimo, centrinių nervų sistemų onkologinių operacijų.
Dabar gydymo įstaigose pacientas ilgai nelaikomas, nes lovadienis valstybei kainuoja brangiausiai. Nustačius diagnozę, septynios aštuonios dienos, jeigu atliekama operacija – dar trys keturios, – ir jis yra siunčiamas į reabilitaciją“, - sako A.Danys.
Reabilitacinės paslaugos šioje sanatorijoje teikiamos ligoniams, sergantiems nervų, endokrininėmis, virškinimo, kvėpavimo, inkstų ligomis, kitų ligų atvejais.
Gydomąsias ir sveikatinimo paslaugas teikiančios įstaigos vadovas atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius dešimtmečius požiūris į reabilitaciją pasikeitė kardinaliai.
„Dabar ir ligoninių gydytojai, manau, yra patenkinti, nes žino, kad ir toliau jo pacientu bus maksimaliai tinkamai pasirūpinta. Medikas pacientą nuramina: „Aš tavimi pasirūpinau – tu neliksi be medicininės pagalbos ir priežiūros, tu vyksi toliau sveikti, reabilituotis.“ Tad turime parodyti, ką sugebame, kokį atsakingą darbą atliekame“, - sako A.Danys, akcentuodamas, kad reabilitacija – nepaprastai sudėtinga ir reikalinga medicinos sritis.
 
Renovavo baseiną už milijoną
AB Birštono sanatorija „Versmė“ klientams siūlo daugiau kaip trisdešimt unikalių sanatorijos „Versmė“ mineralinio vandens, purvo bei kitų gydomųjų procedūrų.

Sanatorijos pastatuose įrengtos net kelio gydyklos. Pacientas ar komercinis klientas, kad ir dvi savaites gali praleisti neišeidamas iš pastato, tarkime, jeigu subjurtų oras, - nes visos jam būtinos procedūros gali būti atliktos po „vienu stogu.“
„Pastaraisiais metais sutvarkėme teritoriją, apšildėme pastatus ir pernai už beveik vieną milijoną litų renovavome baseiną: keitėme įrangą, nes mineralinis vanduo ją labai gadina, sparti korozija formuojasi net titano gaminiuose. Šalia gydyklų, turime nuosavą mineralinio vandens gręžinį, tad mineralinį vandenį naudojame ir baseinui, ir gydomosioms vonioms. Vieni pirmųjų gavome mineraliniam vandeniui ir purvui išduotus atitikties sertifikatus, kurie nurodo kad sanatorijoje naudojamas mineralinis vanduo ir purvas yra pripažinti kaip gydomieji“, - sako A.Danys.
Gydomųjų vonių paruošimui, baseinui tiekiamas mineralinis vanduo „Versmė“, kurio mineralizacija – 20–22 gramai litre. Verta paminėti, kad toks mineralinis vanduo ypač tinka periferinės nervų sistemos, uždegiminių sąnarių ir stuburo, lėtinių vidaus organų ligų, neurozių, lėtinio nuovargio sindromo gydymui.
Svarbu ir tai, kad sanatorijos vadovybė virėjo samčio svetimiems neperleido, tai yra patys gamina maistą, išsaugojo ir darbo vietas.
„Mes patys gaminame. Yra tam tikrų specifinių dalykų. Pavyzdžiui, pooperaciniai ligoniai – jeigu operuota kasa, maisto atžvilgiu jie yra labai reiklūs. Trinta, malta, nesūdyta – valgį reikia specifiškai paruošti, nes kai kurie pacientai negali jo nuryti, yra maitinami per šiaudelius ar zondą.
Prieš septynetą buvo mada atiduoti maisto ruošą specializuotoms firmoms – esą kam čia tos problemos: darbuotojai, higiena, pasai. Tačiau taip padarius, praktiškai negali jų suvaldyti, firma sieks pelno ligonių sąskaitą. Įstaigoje geriau turėti savo šeimininkę“, - įsitikinęs vadovas.
 
„Šrekas“ – vizitinė kortelė

Šioje sanatorijoje vienu metu gali gydytis ir ilsėtis daugiau nei trys šimtai žmonių.
Pusė sanatorijoje apsilankiusiųjų – Lietuvos Respublikos piliečiai, kitą pusę sudaro Rusijos, Vokietijos, Izraelio piliečiai, sutinkama šiek tiek lenkų.
„Kalbant apie klientus, jeigu lietuviai pagal finansines galimybes sau leidžia mūsų sanatorijoje ilsėtis vidutiniškai šešias septynias dienas, Rusijos piliečiai ilsisi maždaug apie dešimt dienų, o Vokietijos piliečiai – dvi tris savaites, Izraelio – ir tris, ir keturias savaites ar net porą mėnesių“, - statistikos pažeria direktoriaus pavaduotojas komercijai Dalius Skindaras.
„Mūsų klientai yra apvažiavę ne vieną reabilitacijos įstaigą. Jie lygina įvairių šalių sanatorijas, galų gale išsirenka mūsų ir grįžta pakartotinai vien dėl pagrindinės mūsų priedermės – gydyti. Nesame fabrikas su slenkančiu konvejeriu - ne tūkstančiai vietų, kur sukasi nesustabdomi pacientų srautai ir nėra skiriama tinkamo dėmesio žmogui, - akcentuoja direktoriaus pavaduotojas komercijai, o paklaustas apie „Versmės“ sanatorijos išskirtinumą, tęsia mintį, - mes išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Birštone turime keturių rūšių gydomąjį purvą, turime baseiną su mineraliniu vandeniu. Turbūt vieninteliai Europoje turime sukurtą produktą - natūralaus gydomojo purvo Su moliu procedūrą, kuri pavadinta animacinio filmo herojaus „Šreko“ vardu. Tai yra mūsų išskirtinis produktas, kurį itin mėgsta moterys, kadangi ši procedūra labai švelnina kūno odą ir atgaivina plaukus. Procentinė produkto sudėtis - paslaptis, o sudedamosios dalys: natūralus gydomasis purvas, mineralinis vanduo ir natūralūs lietuviškojo molio milteliai. Mišinys yra sumaišomas, šildomas. Po to klientas pats pasisemia jo į kibirėlį, nueina į uždarą kabiną ir išsitepa visą kūną. Kiek pabuvęs, nusiprausia.
Moterys iš pradžių bijodamos tepa plaukus, o paskui džiaugiasi, kokie po procedūros jie yra minkšti ir švelnūs“, - puikiais klientų atsiliepimais apie procedūrą džiaugiasi D.Skindaras.
Be vandens ir purvo procedūrų, „Versmės“ sanatorijoje galima pasimėgauti gydomaisiais masažais, druskų kambariu, keturių rūšių pirčių komplekso teikiamais malonumais, organizmo valymu „Detox“, keturkamerinėmis, kontrastinėmis voniomis, cirkuliariniu dušu, inhaliacijomis ir kt.
 
Renovacija – išlikimo reikalas
Tiesa, „Versmės“ sanatorija ruošiasi pirmojo ir administracinio korpuso renovacijai. Šiuo metu rengiamas techninis projektas su sąmata.
„Renovacija gali būti atliekama trimis arba vienu etapu. Tai priklausys nuo finansinių galimybių. Ir būtinai norime mūsų klientų patogumui sujungti visus turimus korpusus galerija, kad žmonėms būtų patogiau, saugiau ilsėtis, gydytis, maitintis, - sako direktoriaus pavaduotojas ūkiui Arvydas Narkeliūnas, akcentuodamas, kad darbus reikės atlikti neuždarant sanatorijos. - Tai yra mūsų išlikimo reikalas, nes jeigu nebus renovacijos, nusileisime kitoms besikuriančioms ar atsinaujinančioms sanatorijoms.“
Sanatorijos finansiniai rodikliai pastebimai gerėja. Tą patvirtina ir vyriausioji finansininkė Daiva Mikalauskienė.
„Nors ir konkurentų atsirado, bet kaip pas mus važiavo tie patys klientai, taip ir toliau važiuoja, - sako D.Mikalauskienė, paskaičiavusi, kad šioje sanatorijoje dirba jau šešioliktus metus. - Žmonės iš čia nenori išeiti, nes darbo aplinka tikrai gera. Darbuotojai džiaugiasi, nes mūsų kolektyvas yra vieningas, draugiškas. Nejauti jokios įtampos, ateini ir ramiai pradedi darbą.“
„Žmonės čia dirba dvidešimt, dvidešimt penkerius, trisdešimt metų... – kolegės mintį pratęsia Ūkio reikalų tvarkytoja Zita Šerpenskienė. - Ši sanatorija būtent tuo ir traukia, kad yra maloni bei jauki aplinka, paslaugus kolektyvas, o pats miestelis – ramus, be nusikaltimų, ir kiekvienas atvykęs čia tikisi ramybės, poilsio ir tyro oro.“



 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris